Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Dôležité víťazstvo proti Košiciam

MŠK Žilina - MFK Košice 2:0 (1:0) Góly: 25. Vršič, 83. Porázik.

Stredopoliar Martin Minarčík centruje z ľavej strany na druhý žilinský gól, ktorý strelil Andrej Porázik a poistil tak výsledok sobotného stretnutia Žiliny s Košicami.Stredopoliar Martin Minarčík centruje z ľavej strany na druhý žilinský gól, ktorý strelil Andrej Porázik a poistil tak výsledok sobotného stretnutia Žiliny s Košicami. (Zdroj: Pavol Ďurčo)

MŠK Žilina - MFK Košice 2:0 (1:0)
Góly: 25. Vršič, 83. Porázik.
MŠK Žilina: Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Hubočan, Minarčík, Štrba, Šesták, Vršič (74. Vladavič), Jež (87. Belák), Porázik, A. Nemec (59. Devátý).
Košičania stavili v Žiline od začiatku na defenzívnu taktiku, domáci mali dosť priestoru na kombinačné akcie. Prvú veľkú šancu takmer využil v 7. min. slovinský legionár Dare Vršič. Z priameho kopu trafil ľahkou strelou ponad múr hornú žrď košickej brány. Skóre otvoril ten istý hráč, po Porázikovej prihrávke sa uvoľnil v pokutovom území a prekonal brankára Pulena. Po inkasovanom góle Košičania trochu otvorili hru, ale nepodarilo sa im vypracovať si vážnejšie gólové príležitosti. Naopak, niekoľko šancí mali domáci. Tesne pred prestávkou prihral Porázik v pokutovom území „pätičkou“ Šestákovi, ten však trafil z piatich metrov len konštrukciu brány hostí. Košický tréner Ján Kozák poslal po prestávke namiesto Nováka do stredu poľa Soviča, ktorý mal oživiť hru hostí. To sa aj čiastočne podarilo. Východniari v polovici druhého polčasu zatlačili domácich na ich polovicu, najväčšiu príležitosť mal v 56. min. Jurčo, ktorý však po Šimkovej prihrávke v šestnástke zaváhal. Na druhej strane bolo niekoľko protiútokov s cieľom definitívne rozhodnúť o osude stretnutia. Šestákovi sa to mohlo podariť v 81. min., kedy sa k nemu dostala lopta po osi Vladavič – Porázik, ale košický brankár Pulen dobre vybehol a Šestákovu strelu zblízka kryl. O dve minúty sa však už Žilinčania tešili z gólu. Minarčíkov center z ľavej strany usmernil do brány hostí Porázik, čím poistil vedenie domácich. Posledné minúty sa stretnutie už len dohrávalo. Pred 5 817 divákmi rozhodoval Hriňák.
ŽK: 4. Vomáčka – 6. Cicman, 32. Bašista, 59. Kolbás.
Pavel Vrba, tréner Žiliny: „Do 70. minúty sme hrali podľa mojich predstáv. Potom hostia zodvihli hlavu, viac útočili. Ukľudnil nás až gól, ktorý sme strelili v druhom polčase. Keby sme ho nedali, tak by sme sa museli oveľa viac obávať o osud stretnutia.“

Ostatné výsledky v skupine o titul:
Slovan Bratislava - Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0), 41. Gottwald. FC Nitra - FC Senec 1:1 (0:0), 73. Grajciar - 81. Papaj.
Ďalší program MŠK Žilina:
Nedeľa 18. marca o 10.30 h: Artmedia Bratislava – Žilina. Najbližší domáci ligový zápas odohrajú Žilinčania až v sobotu 31. marca o 18.00 h proti Sencu.
Strelci MŠK:
Adam Nemec - 13 gólov, Stanislav Šesták - 10 gólov, Dare Vršič - 9 gólov, Andrej Porázik - 7 gólov, Róbert Jež, Benjamín Vomáčka – 4 góly, Pavel Devátý - 3 góly, Zdeno Štrba, Ivan Belák, Tomáš Hubočan – 2 góly.

1. Žilina 16 12 2 2 39:9 38
2. Artmedia 16 11 2 3 32:17 35
3. Ružomberok 16 5 5 6 13:16 20
4. Nitra 16 6 2 8 11:15 20
5. Košice 16 6 1 9 17:25 19
6. Slovan 16 5 3 8 16:23 18
7. B. Bystrica 16 4 5 7 13:21 17
8. Senec 16 3 4 9 14:29 13