Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Po vysokej prehre nečakaná výhra

HPK Hämeenlinna - MsHK Žilina 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)Góly: 13. Loikas (Keinänen, Leino), 17. Mäkiaho (Lahti, Hietanen), 30. Tibbetts (tr. strieľanie),

Peter Frühauf, žilinský obranca a strelec druhého gólu vo víťaznom zápase protiPeter Frühauf, žilinský obranca a strelec druhého gólu vo víťaznom zápase proti (Zdroj: (tasr))

HPK Hämeenlinna - MsHK Žilina 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)
Góly: 13. Loikas (Keinänen, Leino), 17. Mäkiaho (Lahti, Hietanen), 30. Tibbetts (tr. strieľanie),
33. Vihko (D. Schneider, Leino), 40. Vihko (Leino, Moravec), 42. Leino (Moravec), 47. Mäkiaho (Pihlström). Vylúčení: 11:12, navyše Hreus (Žilina) 10 min. za nešp. správanie.
Presilovky: 3:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Bulanov (Rusko), 1 100 divákov.
MsHK Žilina: M. Laco - Kusovský, Dlouhý, T. Slovák, P. Frühauf, Kivoň, J. Turoň, Saviels, Halász - Hanzal, Hreus, Michal Straka - Hvila, Gálik, Bulík - Opatovský, Lezo, Krajčí - Oravec, Groma, Lelkeš.
Žilina začala bez rešpektu, k čomu jej dopomohla Hämeenlinna aj dvojicou presilových hier v úvode duelu. V ceste však slovenskému majstrovi stál najmä vynikajúci brankár Fínov Wiikman. Zverenci Dušana Gregora nedokázali využiť ani takmer dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov a v 13. min. pri signalizovanom treste pykali. Následne sa MsHK síce dokázal ubrániť dvojminútovej presilovke Fínov piatich proti trom, keď boli vylúčení Opatovský s Turoňom, ale následné oslabenie po faule Kusovského už neprežili bez úhony. Po desiatich sekundách vrátil žilinského beka do hry Mäkiaho. Druhá tretina bola už jednoznačne pod taktovkou Fínov, ktorých nerozhodilo ani ďalšie oslabenie v trojici. V polovici stretnutia zvýšil z trestného strieľania na 3:0
Američan Tibbetts a následne potrestal vylúčenie Gálika štvrtým gólom Vihko. Ten istý hráč 34 sekúnd pred druhou sirénou upravil na rozdiel piatich gólov. Jeho spoluhráč z druhého útoku Leino potreboval iba 94 sekúnd tretej tretiny, aby dal šiesty gól Hämeenlinny. Pri oboch zásahoch asistoval svojim spoluhráčom český legionár David Moravec. V 47. min. využil tretiu presilovú hru a vylúčenie Turoňa na definitívnu zmenu skóre Mäkiaho.
Dušan Gregor (tréner Žiliny): „Výsledok hovorí jasnou rečou a za všetko. Súper nás vyškolil a prevýšil najmä v zakončovaní. Ja si ale napriek tomu stojím za tým, že konečný výsledok nezodpovedá úplne priebehu hry, je pre nás až príliš krutý.“(sita)

MsHK Žilina - Sparta Praha 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Góly: 22. Kusovský, 36. Frühauf, 43. Michal Straka, 60. Hanzal - 4. P. Ton,
39. Langhammer. Vylúčení: 13:5. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0
Rozhodoval: Schütz (Nemecko), 900 divákov..
MsHK Žilina: Petrík - Kusovský, Dlouhý, T. Slovák, Kivoň, J. Turoň, Frühauf, Saviels, Halász - Hanzal, Hreus, Michal Straka - Hvila, Bulík, Gálik - Opatovský, Lezo, Krajči - Oravec, Groma, Lelkeš.
Napriek tomu, že tréner Dušan Gregor apeloval na hráčsku disciplínu, už v prvej tretine museli Žilinčania hrať päťkrát v oslabení. Z toho traja hráči zahrievali trestnú lavicu v úvodných desiatich minútach a hneď to prvé vylúčenie sa im stalo aj osudným. Našťastie ďalšie početné výhody už Sparťania nevyužili, aj vďaka ním však bola väčšia iniciatíva na ich strane. Žilina sa k prvej presilovke dostala až necelé dve minúty pred koncom prvej tretiny, ale nič z nej nevyťažila. Využila však dlhú 107-sekundovú dvojnásobnú početnú výhodu, keď na trestnú išiel najskôr jeden z dvojice slovenských legionárov, obranca Stehlík a po ňom aj autor prvého sparťanského gólu P. Ton. Obranca Kusovský ponúknutú šancu využil už po 18 sekundách a postaral sa tak o prvý žilinský presný zásah na tomto prestížnom podujatí. A to nebolo všetko, pretože štyri minúty pred uplynutím druhej dvadsaťminútovky sa ďalší obranca Frühauf postaral dokonca o žilinské vedenie. Dlho sa ale z neho netešili, pretože už o 172 sekúnd bolo zásluhou Langhammera opäť vyrovnané. Slovenskému majstrovi však vyšiel aj úvod záverečnej tretiny a Straka ho dostal druhý raz do vedenia. V zúfalom závere Sparta odvolala brankára, navyše vylúčený bol Kivoň, ale Hanzal do prázdnej bránky pečatil nečakaný triumf slovenského majstra.
Vladimír Hiadlovský, asistent trénera Žiliny: „Chlapci sa poučili z chýb, ktoré urobili v prvom zápase. V druhom naozaj každý siahol na dno síl a celý mančaft bojoval ako tím a podarilo sa nám zdolať českého majstra. Samozrejme, že tento kolektívny výkon bol podporený výborným výkonom brankára Petríka. Sparta mala v prvej tretine päť presiloviek, našťastie sme inkasovali len z jednej, no tým pádom nás dostala pod tlak. V druhej sa nám podarilo otočiť z 0:1 na 2:1 a v tretej sa chlapci vyburcovali a dali tretí gól. Potom už hrali zodpovedne dozadu a podarilo sa nám to udržať.“

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Stavby budúcnosti s úctou k minulosti pozdvihnú úroveň architektúry mesta

Zaujímavé koncepty prináša dynamická developerská spoločnosť LICITOR.

Mesto Žilina zháňa dobrovoľníkov na celoplošné testovanie

Záujemcovia by mali byť vo veku od 18 do 50 rokov.

Nadšení pamiatkari. Známy komín z bytčianskeho kaštieľa existuje

V rámci komplexnej obnovy kaštieľa chcú komín vrátiť späť na jeho pôvodné miesto.