Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Prepad na až dno tabuľky

MsHK Žilina - MHC Martin 4:5 po samost. nájazdoch (1:2, 1:1, 2:1 - 0:0, 0:1)

Najlepší strelec Žiliny Róbert Krajči mohol rozhodnúť o osude zápasu s Martinom pár sekúnd pred koncom predĺženia, jeho strela však mierila tesne nad bránu.Najlepší strelec Žiliny Róbert Krajči mohol rozhodnúť o osude zápasu s Martinom pár sekúnd pred koncom predĺženia, jeho strela však mierila tesne nad bránu. (Zdroj: Ján Mintál)

Góly: 13. Hreus (Hvila), 33. Gálik (Oravec), 55. Kivoň (Hreus, Slovák), 57. Slovák (Oravec) - 6. Markovič (Špirko, Ďatelinka), 17. Trokan (Beran), 29. Török (Trokan, Beran), 43. Važan (Koložváry), rozhodujúci sam. nájazd - Beran. Vylúčení: 14:13, navyše: Kusovský 2+10, Hvila a Opatovský po 10 min., všetci za nešportové správanie - Polák 2+10 za napadnutie zozadu, Beran 10 min. za nešp. správanie. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 1:0. Rozhodoval: Bodák, 1 327 divákov.
MsHK Žilina: M. Laco (29. Petrík) – Dlouhý, Kusovský, Slovák, Saviels, Turoň, Kivoň, Halász, Kadlubiak – Gálik, Hreus, Hvila – Krajči, Michal Straka, Opatovský – Zlocha, Tománek, Groma – Lelkeš, Bulík, Oravec.
Po opatrnom úvode hra nabrala tempo. Martinčania sa tešili z vedenia, keď využili svoju prvú početnú výhodu. Po kombinácii trojice Ďatelinka, Špirko, Markovič trafil posledne menovaný do odkrytej bránky. V polovici prvej tretiny prežili Martinčania vyše 100 sekundové oslabenie o dvoch hráčov. Po jeho skončení vyrovnal po Hvilovej krížnej
prihrávke domáci kapitán Hreus. Hra nestrácala tempo, góly strieľali najprv Martinčania, po treťom opustil žilinskú bránu Marek Laco. Jeho náprotivok ponúkol Žilinčanom možnosť znížiť, keď vybehol z brány do rohu klziska a stratil puk. Do prázdnej brány ho potom trafil Gálik. Stretnutie gradovalo v poslednej tretine. Žilinčania si nedali pozor na osamoteného Važana, ktorý zakončil samostatný nájazd a zvýšil vedenie hostí. Domáci však vďaka snahe a nasadeniu vyrovnali. V predĺžení mohol pár sekúnd pred jeho koncom rozhodnúť Krajči, ale jeho strela z bezprostrednej blízkosti letela tesne nad bránku. V samostatných nájazdoch mali viac šťastia hostia z Martina.
Vladimír Hiadlovský, asistent trénera Žiliny: „Do 50. minúty sme sa trápili, potom sme otočili hru a vyrovnali stav. V posledných sekundách sme mali šancu, keď išli naši dvaja hráči na brankára, žiaľ, gól sme nedali ani v posledných sekundách predĺženia, kde sme asi urazili šťastie a neboli sme úspešní v samostatných nájazdoch.“
Ostatné výsledky 31. kola:
Poprad - Košice 2:3 (1:1, 0:1, 1:1), Liptovský Mikuláš - Nitra 2:1 (1:0,
1:01, 0:0), Trenčín - Zvolen 2:4 (1:2,
1:2, 0:0), Slovan - Skalica 4:1 (1:0,
2:1, 1:0).

HC Košice - MsHK Žilina 5:1 (0:0, 2:1, 3:1)
Góly: 28. Lipiansky (Jendek, I. Droppa), 32. S. Gron (K. Kováč, Pleva), 46. Lažo (Javín), 48. Javín (Kontšek), 50. M. Šterbák (Javín, Juraj Faith) - 32. Lelkeš (Krajčí). Vylúčení: 9:10. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Kubuš, 5 340 divákov.
MsHK Žilina: I. Petrík (48. M. Laco) - Turoň, Kivoň, Slovák, Saviels, Kusovský, Kadlubiak - Gálik, Hreus, Lelkeš - Krajčí, Michal Straka, Opatovský - Zlocha, Tománek, Oravec - 32. Groma.
Žilina nastúpila na východe oslabená o Hanzala, Frühaufa, Bulíka, ktorí sú zranení, Dlouhý je chorý a Hvila nemohol hrať po treťom vyššom treste. V druhej časti hry prišla spŕška striel na žilinskú bránku, ale gólom sa skončila až akcia, kedy Šimurda ideálne našiel Lipianskeho a ten umiestnenou strelou otvoril účet. Vyrovnať mohli Tománek s Oravcom, ale proti bol Lipovský. Košický brankár urobil chybu v 32. min., Krajčí mu za bránkou vzal puk a Lelkešovi nezostávalo nič iné ako pohodlne vyrovnať. Košičania reagovali okamžite, Gron pri svojej premiére v drese oceliarov dostal svoj tím do vedenia. V závere druhej tretiny hrala Žilina dvojminútovú presilovku piatich proti trom, ale neúspešne. V tretej dvadsaťminútovke Košičania svojho súpera prevalcovali. Najskôr Lažo prestrelil Petríka, potom pri presilovke o dvoch mužov trafil od modrej Javín. Inkasoval aj striedajúci Marek Laco, ktorého v presilovke prekonal M. Šterbák.
Dušan Gregor (tréner Žiliny): „Dve tretiny to bol vcelku dobrý zápas, v tretej to bola naša stará pesnička o chybách. Nemal kto zdvihnúť bojovú zástavu. Mám pocit, že sme na poslednom mieste. Je to zahanbujúce, ale nie je to výsledok len mojej práce.“
Ostatné výsledky 32. kola:
Zvolen - Liptovský Mikuláš 4:2 (1:0, 2:2, 1:0), Skalica - Poprad 5:3 (4:1, 0:2, 1:0), Martin - Trenčín 2:3 (0:1, 0:0, 2:2), Nitra - Slovan 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0).

MsHK Žilina - HK 36 Skalica 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Góly: 14. Zlocha (Hanzal, Opatovský), 22. Zlocha, 45. Opatovský (Zlocha) - 26. Liščák (R. Školiak, Flamík), 40. Kocák (Liščák). Vylúčení: 9:7, Navyše: Hanzal 5+10+DKZ - Liščák 5+10+DKZ, Liška 10. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodoval: Marušin, 1 219 divákov.

MsHK Žilina: M. Laco - Turoň, Dlouhý, Slovák, Kusovský, Saviels, Kivoň - Oravec, Hreus, Lelkeš - Krajčí, Michal Straka, Gálik - Opatovský, Zlocha, Hanzal - Hvila, Groma, Tománek.
Stretnutie tímov z dna tabuľky sa vyznačovalo množstvom nepresností v útočných aj obranných činnostiach. Výnimkou bol prvý žilinský úspech, kedy Hanzal uvoľnil krížnou prihrávkou Zlochu a ten trafil do odkrytej časti skalickej brány. Snahe hostí nechýbala myšlienka, horšie to bolo s presnosťou v zakončení. Na opačnej strane sa podarilo zvýšiť vedenie Žiline, veterán Zlocha ušiel skalickému obrancovi a v oslabení skóroval zo samostatného nájazdu. Záhorákom sa však vďaka zvýšenej dôraznosti podarilo do konca druhej tretiny vyrovnať. V záverečnej časti hry boli hostia aktívnejší, vedenie však strhli na svoju stranu Žilinčania. Po tomto góle sa začalo bojovať o každý centimeter ľadu, s pribúdajúcimi minútami sa hra kúskovala, hostia hrali power play, ale stav sa už nezmenil. Žilina sa tak odlepila z poslednej priečky v tabuľke.
Dušan Gregor (tréner Žiliny): „Pre oko divákov to nebol príliš kvalitný hokej. Bol to nervózny zápas, hokejových momentov bolo poskromne. Mrzí ma, že za stavu 2:0 sme urobili chyby v obrane. Súper vyrovnal, my sme však strelili o gól viac a zvíťazili sme. Toto víťazstvo si cením.“
Ostatné výsledky 33. kola:
HC Košice - MHC Martin 5:2 (1:1,
4:0, 0:1), HK Aquacity ŠKP Poprad - HK Dynamax-oil Nitra 1:2 (0:2,
0:0, 1:0), HKm Zvolen - Slovan Bratislava 4:3 (0:0, 3:2, 1:1), MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš - Dukla Trenčín 2:9
(0:4, 1:3, 1:2)
Tento týždeň má hokejová extraliga reprezentačnú prestávku. Žilinčania si však kvôli turnaju Super six predohrajú v stredu 13. decembra stretnutie v Martine. Najbližší domáci zápas odohrajú Žilinčania v piatok 22. decembra o 17.30 h proti Zvolenu. Tri dni predtým v utorok 19. decembra cestujú do Nitry.

4. Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne
  5. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  6. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
  7. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  8. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  5. Venujte na Vianoce darček plný informácií
  6. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  7. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  8. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Za zosnulým Štefanom Pelikánom

Akademický sochár nás opustil v 85 rokoch.

Štefan Pelikán

Hviezdou proti Pohroniu bol fantastický brankár Petráš

Žilina bola v efektivite stopercentná, hostia si na gólmanovi MŠK vylámali zuby.

Samuel Petráš podržal svojich spoluhráčov fantastickými zákrokmi.