Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Snaha neprináša víťazstvá

(Zdroj: archív)

MsHK Žilina – HC Košice 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
Góly: 5. Michal Straka (Krajči), 26. Michal Straka (Frühauf, Hanzal), 53. Bulík (Hanzal) – 2. M. Šterbák (Bartoš), 17. Bartoš (Javín, Dravecký), 22. Pleva (Javín, Jenčík), 43. Javín (M. Šterbák, Faith), 60. Lipiansky (Šimurda, M. Šterbák). Vylúčení:9:9, navyše Faith 2+10 min., Droppa 10 min., Lažo 10+10+DKZ (všetci Košice). Presilovky: 1:3. Oslabenia: 0:0.
Rozhodoval: J. Konc, 1 515 divákov.

MsHK Žilina: Petrík – Dlouhý, Turoň, Kusovský, Frühauf, Saviels, Halász, Kivoň, Kadlubiak – Gálik, Hreus, Hvila – Krajči, Michal Straka, Hanzal – Oravec, Bulík, Zlocha – Opatovský, Tománek.
Po reprezentačnej prestávke videli žilinskí diváci atraktívny hokej, o ktorý sa svojím nasadením postarali oba tímy. Už v druhej minúte využil Marcel Šterbák nepozornosť Žilinčanov pri striedaní počas hry a poslal Košice do vedenia. Domáci vyrovnali kurióznym gólom, keď Michal Straka ľahkou strelou od modrej čiary zaskočil košického brankára Lipovského. Vlci potom zvýšili aktivitu, ale doplatili na 105-sekundové oslabenie o dvoch hráčov, tesne po jeho skončení dostali gól. Od tejto chvíle sa Košičanom darilo udržiavať si vedenie počas celého zápasu. Žilinský tlak začal desať minút pred koncom zápasu. Priniesol zníženie o jeden gól, ale viac sa nepodarilo. Hra bez brankára pred koncom, na ktorú nasadil žilinský tréner šesť útočníkov, bola nešťastnou pre Jána Zlochu, ktorému sa puk odrazil a ušiel do prázdnej brány.
Dušan Gregor (tréner Žiliny): „Košice sú kvalitné mužstvo, chceli sme bodovať, ale už mi to pripadá ako zakliate. Nemôžem hráčom vytknúť, že nebojovali. Rozhodli detaily a chyby, ktoré súper trestal. Za všetko hovorí posledný gól, kedy Zlocha istil bránu a puk mu preskočil hokejku.“

HK 36 Skalica - MsHK Žilina 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 11. Kocák (R. Školiak, Liščák), 26. Hrnčirík, 56. M. Zajac
(R. Školiak, Šátek) - 3. Lelkeš (Oravec, Bulík). Vylúčení: 12:10, navyše Hvila (Žilina) 10 min za nešportové správanie. Presilovky: 2:0.
Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Kubuš, 3 000 divákov.

MsHK Žilina: Petrík - Dlouhý, Turoň, Kusovský, Frühauf, Halász, Kivoň, Saviels - Gálik, Hreus, Hvila - Zlocha, Michal Straka, Hanzal - Lelkeš, Bulík, Oravec.
Skalický tréner Oremus zaknihoval štvrté víťazstvo v rade. Už od začiatku domáci fanúšikovia hnali svojich dopredu, ale boli to hostia, ktorí sa ujali vedenia v 3. minúte, keď si Lelkeš na dvakrát poradil s brankárom Hamerlíkom. To však bolo zo strany Žilinčanov z hľadiska streleckej efektivity všetko. Skalický gólman sa svojím výkonom zaslúžil o cenné tri body. Vyrovnávajúci gól strelil v 11. min. druhý záhorácky útok, keď parádnou strelou spoza pravého kruhu prestrelil Petríka Školiak. Hostia mohli v 13. min. z protiútoku ťažiť zo strely Turoňa, ale rovnako ako on nepochodil o minútu neskôr ani Frühauf. Hamerlík bol vždy pozorný. Do druhej tretiny išli hostia s početnou výhodou, ale počas presilovky neskórovali. Do vedenia domácich posunul Hrnčirík, ktorý využil chybu brankára Petríka, keď zachytil jeho rozohrávku a usmernil puk do brány. Potom mali viac z hry domáci, ktorí aj v tretej tretine nenechali nič na náhodu. Ubránili sa aj žilinskej presilovke o dvoch mužov.
Dušan Gregor (tréner Žiliny): „Mali sme dobrý vstup do zápasu, išli sme do vedenia, ale po vyrovnávajúcom góle a najmä po góle na 2:1 sa stala chyba, no bohužiaľ, to sa stáva, chytila nás kŕčovitosť a už to nešlo. Už sme nevyužili ani presilovky 5 na 3. Hráme komplikovane, máme iba odhodlanie a rozhodnosť dávať góly. Hráme stále alibisticky do strán. Myslím si, že za stavu 2:1, keď sme sa snažili vyrovnať, Skalica hrala už lepšie.“
Ostatné výsledky 24. kola: Zvolen - Slovan 4:3 po samost. nájazdoch (1:1, 1:0,
1:2, - 0:0, 1:0), Trenčín - Liptovský Mikuláš 4:1 (2:0, 1:1, 1:0), Martin - Košice 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1),
Nitra - Poprad 2:3 po predĺžení (0:0,
0:1, 2:1 - 0:1).
Program MsHK na tento týždeň: utorok 21. novembra o 17.30 h: Žilina – Nitra, piatok 24. novembra: Zvolen – Žilina, nedeľa 26. novembra o 17.30 h: Žilina – Trenčín.

10. Skalica 24 5 0 0 0 3 16 48:106 15

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.