Pondelok, 8. marec, 2021 | Meniny má Alan, AlanaKrížovkyKrížovky

Volejbalisti po boji bez bodu

(Zdroj: (sita))

Družstvo VKM Žilina hralo počas víkendu dva zápasy. V piatok 17. novembra prehrali žilinskí volejbalisti vo Zvolene 3:1. V sobotu hrali doma s Nitrou, v zápase rozhodoval piaty set, v ktorom hostia potvrdili lepšiu formu.
Lokomotíva Zvolen – VKM Žilina
3:1 (-21, 20, 21, 20)
Po vyhratom prvom sete domáci spresnili hru vo všetkých činnostiach. Žilina bojovala, ale v záverečných častiach setov domáci vždy odskočili o dva až tri body. Zvolen splnil úlohu favorita.
VKM Žilina – Ekonóm Nitra 2:3
(-19, -12, 28, 22, -11)
Žilina začala veľmi nepresne, družstvu sa nedarila prihrávka, útok zo všetkých pozícií bol bezzubý. Hostia držali v rukách prvé dva sety, ale v treťom sa domácim podarilo predĺžiť zápas, keď premenili až siedmy setbal. Vo štvrtom sete vydržala Žiline presnejšia hra na sieti, dobre sa presadzovali Kujan a univerzál Stuchlý. V poslednom sete však Nitra opäť účinným podaním „rozleptala“ domácich a s prehľadom získala aj záverečný set.
VKM Žilina: Kupka, Smrž, Hodál, Frčo, Stuchlý, Kubš, Namešanský, libero Masný, Greč, Nosek, v druhom zápase nastúpil aj junior Peter Smrž.
Juniori VKM cestovali v piatok do Kežmarku. V zápasoch sa družstvu darilo, v dramatických koncovkách preukázali dobrú výkonnosť. V prvom stretnutí juniori neudržali vedenie 2:0 na sety, domáci sa rozohrali na podaní a vyrovnaný zápas sa rozhodoval až v piatom sete. V ňom viedla Žilina 11:6 a 13:9, ale domáci dotiahli na 14:13. Pätnástu loptu však získalo VKM. V druhom zápase Žilina koncovky s prehľadom vyriešila. Najlepšími hráčmi boli Fašianok a blokár Kriško, ostatní podali rovnako zodpovedné výkony.
Oktan Kežmarok – VKM Žilina
2:3 (-19, -20, 23, 18, -13) a 0:3 (-22, -21, -23)
Starší žiaci cestovali do Zvolena. Domáci na dobrú hru hostí nedokázali odpovedať.
0:3 (-12, -23, -9), 0:3 (-12, -11, -14)
Zostava žiakov Žiliny: Moravec, Pavlovič, Baran, Vaszily, Beláčik, Šiška, Hauer, Kempa.