Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Vlci sa vrátili z ciest bez bodov

Dukla Trenčín - MsHK Žilina 6:1 (3:0, 0:1, 3:0) Góly: 15. Heš (Melichárek), 18. Homer (Kóňa),

Dukla Trenčín - MsHK Žilina 6:1 (3:0, 0:1, 3:0)
Góly: 15. Heš (Melichárek), 18. Homer (Kóňa), 20. V. Nemec (Poljaček, Ďurčo), 42. Poljaček (Lezo, Húževka), 44. Melichárek (Pardavý),
53. Pardavý (Kóňa) - 38. Krajčí (Michal Straka, P. Frühauf). Vylúčení: 6:8. Presilovky: 4:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: F. Mihálik, 3 120 divákov.

Žilina: I. Petrík - Búřil, Dlouhý, Kusovský, P. Frühauf, Kadlubiak, Saviels - Král, Hreus, Hvila - Krajčí, Michal Straka, Gálik - Opatovský, Zlocha, Hanzal - Oravec, Bulík, Lelkeš.
V prvej tretine dominovala obojstranne taktická hra. Za zmienku stojí len samostatný únik domáceho Baláža na brankára Petríka, ktorého ale neprekonal. V ďalších minútach aktívni hráči Dukly zlepšili hru smerom dopredu, ktorú zúročili po prvýkrát v zápase v 15. min. po nahrávke Melichárka obranca Heš presnou strelou spomedzi kruhov. O dve minúty skóroval v presilovke Homér. Zavŕšením tretiny bol gól Nemca po ukážkovej strele z ľavého kruhu. Séria vylúčení v druhej tretine rozkúskovala hru a domáci tím vyviedla z tempa. Gól Žiliny prišiel v závere druhej tretiny, po tlačenici pred Hálovou bránkou znížil Krajčí. V ďalšom priebehu stretnutia hráči domácej Dukly opäť zapli naplno. Svojou úspešnou hrou nútili hosťujúce mužstvo často faulovať, z čoho pramenili pričasté vylúčenia, ktoré Trenčania dokonale využili.
Dušan Gregor (tréner Žiliny): „Vedeli sme, že Trenčín má korčuliarsky vyspelé mužstvo. Darilo sa nám držať stav 0:0, ale v posledných piatich minútach prvej tretiny sme po troch drobných chybách inkasovali a bolo po zápase. Druhá dvadsaťminútovka naznačila zlepšenie, v tretej nás Dukla predčila vo všetkých herných činnostiach a ukázala radosť z hry.“
Ostatné výsledky 18. kola:
Liptovský Mikuláš - Poprad 5:2 (0:2,
1:0, 4:0), Zvolen - Košice 6:4 (2:2,
1:1, 3:1), Nitra - Skalica 4:0 (2:0,
2:0, 0:0), Martin - Slovan Bratislava 4:2 (0:2, 2:0, 2:0).

MHk 32 Liptovský Mikuláš - MsHK Žilina 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Góly: 17. Kövér (Holečko, M. Grman), 30. Lopuski (Pohanka),
58. M. Grman (Kriška) - 32. Michal Straka (Krajčí, Kusovský), 39. Hvila (Gálik, Michal Straka). Vylúčení: 5:5. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Pavlovič, 1 850 divákov.

Žilina: M. Laco - Dlouhý, Saviels, Kusovský, Frühauf, Kivoň, Kadlubiak - Hvila, Hreus, Gálik - Marcel Hanzal, Michal Straka, Krajčí - Oravec, Bulík, Zlocha – Lelkeš.
Žilinčania prišli na Liptov len s tromi päťkami. Domáci mali od začiatku hernú prevahu, ktorú v prvej tretine korunoval zaslúženým gólom Kövér. V druhej tretine pokračovali Liptáci v dobrom výkone a v polovici zápasu zásluhou Lopuskeho viedli už 2:0. Žilinčania však zdvihli hlavy a v dvoch presilovkách ešte do konca druhej časti hry dokázali vyrovnať. Začiatok tretej tretiny bol v réžii Žilinčanov, ale ich prevaha bola neefektívna. Postupne domáci vyrovnali hru, mali šance, ktoré však nepremenili. Keď už sa zdalo, že sa zápas bude predlžovať, obranca Grman prudkou strelou od modrej čiary prestrelil Laca a Liptáci zaslúžene vyhrali.
Dušan Gregor, tréner Žiliny: „Dokázali sme otočiť stav z 0:2 na 2:2. Chlapci hrali veľmi dobre, ale výsledok je krutý. Dúfam, že tento výsledok chlapcov nezloží. Ja si ich za dnešný výkon vysoko vážim.“

Zvolen - Skalica 6:3 (0:2, 4:1, 2:0),
Trenčín - Košice 2:1 po samost. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0), Slovan - Poprad 4:3 po samost. nájazdoch (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0, 1:0), Nitra - Martin 1:0 po samost. nájazoch (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0).

Mesto čistí Žilinu od bilboardov a nelegálnych reklamných zariadení

V minulých dňoch mesto odstránilo ďalších deväť bilboardov.

#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.