Výsledky zápasov kola podľa predpokladov

III. liga KRÁSNO - RAKYTOVCE 1:0 (1:0)...

III. liga
KRÁSNO - RAKYTOVCE 1:0 (1:0)
Gól: 26. Seko.
Hralo sa na ťažkom rozbahnenom teréne a po opatrnom začiatku v 14. min. sa dostal do brejku domáci Jakubec, hosťujúci Vyskoč vytlačil loptu mimo brány. Domáci mali šancu v 18. min., Kopáskova hlavička lízala brvno hosťujúcej brány. Domáci mali v 23. min. čistú šancu, ale Kubicovu strelu hostia odvrátili na roh. V 26. min. Seko po rohovom kope hlavou dostal domácich do vedenia. V 40. min. hostia urobili závar pred domácou bránou, ale ich strela bola nepresná. Tesne pred koncom domáci spálili ďalšiu šancu.
V druhom polčase opäť Jakubec sa dostal do brejku, strelil len nad bránu. Domáci sa stiahli do obrany a hostia neustále tlačili, ale Šusteka do konca zápasu už neprekonali. Rozhodoval Forgon, 200 divákov. ŽK: Borovička, Kubica, Pagáč - Jobko, Repčin, Kovalčík. ČK: 12. Jobko (po 2. ŽK). KRÁSNO N/K: Šustek - Vaňovec, Seko, Pagáč, Šadlák (79. Grapa), Kubica, Gábor, Ondrušek, Kopásek (65. Švábik), Borovička (90. Mozoľ), Jakubec. Tréner: Lastovica

BYTČA - ŽILINA B 0:6 (0:3)
Góly: 14. Solomon, 39. a 40. Mravec, 59. Tesák, 67. Ramos, 87. Mi-
narčík.
Susedské derby začalo v dobrom tempe a obojstranne útočne, no postupom času sa začali presadzovať rýchlejší hostia. V 14. min. vsietil Solomon prvý gól po tvrdom súboji s brankárom Hájekom, ktorý zápas nedohral. Od tohto momentu sa hostia začali častejšie presadzovať, zrýchlili hru a domáci futbalisti sa snažili kontrovať rýchle protiútoky. O výsledku zápasu rozhodli v závere polčasu, dvoma rýchlymi gólmi. V druhom polčase sa domáci snažili s výsledkom niečo spraviť, no z niekoľkých sľubných šancí nič nevyťažili. Po hodine hry hostia úplne zlomili odpor domácich, keď sa v 59. min. presadil Tesák a o niekoľko minút Ramos. Záver zápasu sa už len dohrával a v samotnom závere sa hostia ešte dvakrát presadili. Rozhodoval Kucharský, 150 divákov. ŽK: Tvrdý, Pradeniak, Čikota, Mahdoň. BYTČA: Hájek (14. Pupík) - Hošták (45. Čička), Tvrdý, Kocian, Širo, Pradeniak, Čikota, Šelmek, Mahdoň, Holeščák, Gajdošík (68. Oravík). Tréner: Letrik. ŽILINA B: Tavač - Lančík, Toclomiti, Prince, Novák (68. Tabak), Mravec (76. Knapec), Minarčík, Ramos, Tesák, Bello, Solomon (84. Gajdošík). Tréner: Tománek.

D. ŽDAŇA - RUDINSKÁ 1:0 (0:0)
Góly: 81. Krivjančin (11m).
Za stáleho dažďa a vetra, prvú šancu spálili hostia už v 16. min, keď Zuziak pálil tesne vedľa. V 38. min Súkeník sa rútil sám na brankára, ale strelil vedľa žrde. Prvá šanca domácich v 41. min, center Dulaja minul Mikuška. Do druhého polčasu domáci pritlačili hostí a Žák chytil pekne tri strely za sebou Sekeršovi. V 79. min. ušiel Súkeník, pripravil šancu Genčúrovi, ktorý zo 7m dal vedľa. V 81. min. Mikuškov center neuveriteľne zahral rukou Kravec, dostal druhú žltú a červenú kartu. Pokutový kop premenil v 84. min. Krivjančin Za súboj v šestnástke vylúčil rozhodca Krivjančina. Krutá prehra hostí. Rozhodoval Hreus, 220 divákov. ŽK: Štanga - Kravec, Horňák, Riboň. ČK: Krivjančin - Kravec (po 2. ŽK). RUDINSKÁ: Žák - Kravec, Kotrč, Horňák, Čičala, Zuziak, Sedúch, Tvrdý (89. Brodňan), Riboň, Genčúr, Súkeník. Tréner: Šuraba.

LIET. LÚČKA - BÁNOVÁ 0:2 (0:0)
Góly: 48. Labuda, 90.+ Sluka.
V bojovnom zápase vyhrali hostia zaslúžene, keď po celý zápas mali miernu prevahu. Úvodný gól vsietil, tesne po obrátke, po chybe domácej obrany Labuda, neskôr Tatranský vyrazil Kubovichovi pokutový kop a keď domáci Belanom zahodili najväčšiu šancu v zápase na vyrovnanie, hostia pri power play dali druhý gól do prázdnej brány, keď sa brankár vysunul do šestnástky v nadstavenom čase. Rozhodoval Ondák, 250 divákov. LIET. LÚČKA: Tatranský - Kodaj (69. Belan), Koša, Klapčík, Štaffen, Kaštan, Kalina, Polaček, Turian, Danech (80. Horčík), Šupina. ŽK: Polaček, Turian - Labuda: BÁNOVÁ: Adamčík - Ďuratný L., Kubovich, Stalmašek, Vajda, Labuda, Pikus, Ďurica, Fratrik (66. Padala), Sluka, Podmanický (84. Ďuratný D.). Tréner: Knapec.

K. N. MESTO - BRUSNO 2:1 (2:0)
Góly: 19. a 34. Padych - 61. Sokol (11m). Domáce mužstvo začalo útočnou hrou a už v 8. min. Golianova strela išla tesne nad brvno. V 10. min. Padych sa dostal sám pred brankára Kajdu, ktorý jeho strelu kryl. Vzápätí Molnár nastrelil brvno. Nato po prihrávke Špulicu, Peckova strela išla tesne vedľa ľavej tyče. V 19. min. sa Padych predstavil prvým gólom a už v 24. min. strielal tesne vedľa. V 34. min. Padych dal druhý gól domácich. V 45. min. Golianovu strelu s námahou brankár kryl. V druhom polčase v 50. min. Sokolovu prudkú strelu z 5m Brišš perfektne zlikvidoval. V 61. min. Sokol z pokutového kopu upravil stav stretnutia na 2:1. Hra nabrala na rýchlom tempe, útoky sa navzájom striedali a hostia sa častejšie dostávali do šestnástky domácich. Pritom domáce mužstvo sa hrou predstavilo nedostatočne a v 86. min. Sokol vážne ohrozil bránu domácich ako aj minútu neskoršie strieľal z diaľky. Rozhodoval Baranček, 250 divákov. ŽK: Benák, Vaník. K. N. MESTO: Brišš - Pecko, Gapa, Klago, Šebík, Mičica, Záhradník, Golian, Molnár (74. Macek), Padych (89. Kohút), Špulica (84. Kňazovič). Tréner: Staškovan.

Ostatné výsledky 13. kola: Rimavská Sobota B - Kremnička 0:1 (0:0), Námestovo - Zvolen 1:0 (1:0), Králiky - D. Strehová - nehrali pre nespôsobilý terén.
1.Žilina B 15 10 3 2 40:12 33
2. D.Ždaňa 15 10 3 2 36:15 33
3. Kremnička 15 9 2 4 30:12 29
4. D.Strehová 14 7 5 2 22:12 26
5. Bánová 15 7 4 4 31:17 25
6. Rakytovce 15 7 4 4 31:18 25
7. Námestovo 15 6 4 5 18:18 22
8. Králiky 14 5 6 3 16:15 21