Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

O primátorský post sa uchádza sedem Bytčanov a štyria Kysučania

Tento týždeň predstavujeme ďalších primátorských kandidátov z nášho regiónu.

Po Žilinčanoch, ktorým sme dali priestor v minulom čísle, dnes prinášame krátke odpovede kandidátov z Bytče a Kysuckého Nového Mesta.
Na budúci týždeň sériu dokončíme kandidátmi na primátorov z Rajca a Rajeckých Teplíc.


Kto kandiduje v Bytči?
Kandidátom na primátorov v Bytči a Kysuckom Novom Meste sme položili dve otázky: 1. Prečo ste sa rozhodli kandidovať? 2. Čím chcete osloviť voličov?


Jozef DRUŽKOVSKÝ (KSS)
Vek: 56
Vzdelanie: stredoškolské
Stav: rozvedený
Zamestnanie: živnostník
1. Chcem byť mestu osožný a robiť tak, aby mesto Bytča napredovalo, jeho obyvatelia sa v ňom cítili spokojne, veď stále je čo naprávať.
2. Prijímať dôležité rozhodnutia pre mesto po verejných diskusiách. V maximálnej možnej miere využívať prostriedky z eurofondov pre rozvoj v oblastiach zamestnanosti, športu, kultúry a sociálnej politiky.


Zdenka JANIŠOVÁ
(Nezávislá kandidátka)
Vek: 48
Vzdelanie: stredoškolské
Stav: vydatá
Zamestnanie: zástupca riaditeľa
1. Od roku 1378, odkedy sa datuje prvá zmienka o Bytči ako meste, boli v jeho vedení len muži. Myslím si, že práve teraz je vhodná historická doba na to, aby došlo k zmene a do kresla primátora zasadla žena a na problémy mesta sa pozrelo ženskými a európskymi očami. Ako nezávislá kandidátka chcem slúžiť všetkým občanom a nie záujmom politických strán. Som presvedčená, že komunálna politika je o ľuďoch a o zodpovednom prístupe pri riadení mesta.
2. Môj volebný program je postavený na európskom a dynamickom rozvoji Bytče, aby sa čo najrýchlejšie stala skutočnou perlou Považia, ktorá bude uspokojovať všetkých jej občanov, mladých aj starších. Prioritou je riešenie sociálnej oblasti, ktorá v meste veľmi stagnuje, ďalej bytovej výstavby, rozvoj kultúry, športu, atď. Verím, že osloví voličov mesta a mestských častí, ktorí mi svojím hlasom pomôžu realizovať odvážne plány, v prospech nás všetkých.


Peter KOREC
(Nezávislý kandidát)
Vek: 58
Vzdelanie: vysokoškolské
Stav: ženatý
Zamestnanie: primátor
1. Som dve volebné obdobia po sebe primátorom mesta Bytča. Tretie volebné obdobie by bolo mojím finálnym. Cítim, že som dlžný svojmu mestu a mojim spoluobčanom dokončiť prácu, ktorú som začal pred ôsmimi rokmi. V týchto dňoch odovzdáme do užívania nový Dom kultúry, v oblasti športu – komplexne bolo zrekonštruované kúpalisko s vyhrievanou vodou, v oblasti služieb – nové obchodné domy Billa, Jednota. Začali sme rekonštrukciu námestia spolu s výmenou zábradlia, rekonštrukciu športového areálu vytvorením nového ihriska, rekonštrukciu materských škôl, kultúrnych domov v mestských častiach, dokončenie domov smútku – kostolov, rekonštrukcia budovy MsÚ, nová výsadba parkov a zelene.
2. Začatím budovania výrobného areálu, kde už je vydané územné rozhodnutie – prvá etapa, rekonštrukcia ZŠ na Ulici mieru využitím grantu z EÚ, vybudovanie oplotenia detských ihrísk, začatie výstavby športovej haly, rekonštrukcia vodovodov a kanalizácií s využitím grantov EÚ a finančných zdrojov mesta.


Peter LALINSKÝ
(Nezávislé fórum)
Vek: 60
Vzdelanie: stredoškolské
Stav: ženatý
Zamestnanie: technik
1. Ako primátor som pôsobil už dve volebné obdobia. Teraz ma vyzvali niektorí ľudia nášho mesta, aby som opäť kandidoval, aby sa určité veci pohli dopredu.
2. Rozhodol som sa až v posledný deň pred odovzdaním kandidačných listín. Do začiatku kampane ešte zostáva určitý čas a ja si musím ešte niektoré veci premyslieť. Rád by som s nimi prišiel až na začiatok kampane.


Ondrej SKOTNICKÝ (SNS)
Vek: 42
Vzdelanie:
vysokoškolské
Stav: ženatý
Zamestnanie: živnostník
1. S niektorými praktikami, vecami a smerovaním v našom meste nesúhlasím nielen ja, ale i občania, s ktorými sa stretávam. Som vnútorne presvedčený o tom, že k dynamickejšiemu napredovaniu nášho mesta vo viacerých oblastiach je potrebná zmena nielen na poste primátora, ale i v zložení mestského zastupiteľstva. Myslím si, že na výkon funkcie primátora mesta mám všetky predpoklady a životné i pracovné skúsenosti. Dve volebné obdobia som pracoval ako poslanec MZ, mám praktické skúsenosti zo štátnej správy.
2. Mojím volebným programom chcem osloviť hlavne strednú a mladšiu generáciu voličov a sčasti i starších, rodom verných Bytčanov. Zároveň ich týmto vyzývam na účasť vo voľbách, aby deň po nich nemuseli nahnevaní konštatovať, že všetko je po starom. Rozhoduje volič a každý jeden hlas! Tí, čo ma osobne poznajú zo športovísk, dobre vedia, že ja tam nechodím iba kvôli účasti, ale vyhrať. A takto odhodlane idem i do tohto primátorského súboja. Málokto z občanov tohto mesta v mojom veku má v kolónke miesto narodenia Bytča ako mám ja.


Rudolf TAKÁČ
(SMER – HZDS)
Vek: 57
Vzdelanie: vysokoškolské
Stav: ženatý
Zamestnanie:
riaditeľ základnej školy
1. Keďže mi na meste, v ktorom som sa narodil a celý život žijem, veľmi záleží. So všetkými, ktorí majú záujem ho zveľaďovať, chcem spolupracovať. I keď mesto Bytča za posledné obdobie napredovalo, vidím však ďalšie možnosti dynamickejšieho rozvoja mesta vo viacerých oblastiach, ktoré pre malý priestor nemôžem uviesť. Tieto však budú vyšpecifikované vo volebnom programe. Jednou z rozhodujúcich priorít je aj využívanie eurofondov vo všetkých oblastiach rozvoja mesta.
2. Voličov chcem osloviť, v neposlednom rade, svojou doterajšou prácou a hlavne návrhom na vyvážený dynamický, sociálny, ekonomický, kultúrny a športový rozvoj mesta a jeho priľahlých častí. V zlepšovaní kvality života v uvedených oblastiach pre všetky vekové kategórie bez výnimky od malých detí cez školákov, tínedžerov, ďalších mladých ľudí, cez rodičov s deťmi až po najstaršiu generáciu – dôchodcov, ktorí žijú v meste Bytča. Načúvať ich potrebám a problémom a v rámci možností mesta ich realizovať.


Peter WEBER
(SDKÚ – KDH – OKS – SF)
Vek: 30
Vzdelanie: vysokoškolské
Stav: ženatý
Zamestnanie: stavebný inžinier
1. Jedným z dôvodov je, že, úlohou samosprávy a Mestského úradu je slúžiť obyvateľom, poskytovať im čo najkvalitnejšie služby a byť motorom rozvoja regiónu a k tomuto zámeru chcem
i ja aktívne prispieť. Ďalší dôvod, prečo chcem kandidovať, je nebyť ľahostajný, zobrať zodpovednosť za veci verejné na seba a nenechať ich spravovanie ľudom, ktorí myslia len na svoj prospech.
2. Moja predstava o budúcnosti mesta je, že mesto Bytča bude životaschopné, atraktívne, čisté a bezpečné, ktoré bude poskytovať príležitosti pre rodiny, jednotlivcov i podnikateľov. Ponúkam skúsenosti s verejnou správou, budem prezentovať moje konkrétne úspechy a taktiež zámery otvorenej, ústretovej a nebyrokratickej samosprávy.
Kto kandiduje v Kysuckom novom Meste?


Ján HARTEL
(nezávislý)
Vek: 54
Vzdelanie: vysokoškolské
Stav: ženatý
Zamestnanie:
zamestnanec štátnej správy
1. V meste sa zrealizovali rozhodnutia na prospech verejného záujmu, ale aj také, s ktorými som nesúhlasil: zavretý mestský hotel, lacný výpredaj majetku, noviny, o ktorých obsahu rozhoduje primátor. Svoje skúsenosti z oblasti samosprávy a štátnej správy chcem využiť, aby som týmto javom zabránil.
2. Som odborne pripravený človek pre verejnú službu, čestný, nezištný a prístupný k ľuďom, ako si už mnohí mohli overiť. Ponúkam slušné, zákonné, profesionálne a hospodárne fungovanie mesta a jeho organizácií s využitím všetkých dostupných zdrojov na rozvoj mesta a dôstojný život občanov.
Marko VOJSOVIČ
(nezávislý)
Vek: 47
Vzdelanie: vysokoškolské
Stav: ženatý
Zamestnanie: zástupca riaditeľa
1. Oslovili ma občania, vložili do mňa dôveru, a preto som sa rozhodol kandidovať.
2. Chcem sprístupniť mladej generácii a deťom školy ich priestranstvá v popoludňajších a večerných hodinách s pedagogickým dozorom. Chcem zaistiť bezpečnosť občanov vo večerných a nočných hodinách, čistotu mesta a s rastúcim priemyslom odkloniť dopravu z mesta von, pretože situácia je už neúnosná.


Peter CIML
(nezávislý)
Vek: 47
Vzdelanie: vysokoškolské
Stav: ženatý
Zamestnanie:
vedúci obchodný manažér
1. Chcem byť primátor pre slušných ľudí. Chcem mesto budovať a zveľaďovať, nie rozpredávať. Slušní ľudia v meste si zaslúžia slušného primátora. Doteraz chodili do politiky ľudia, ktorí chceli zbohatnúť. Vo vyspelých krajinách robia politiku ľudia, ktorí nepotrebujú bohatnúť, ale chcú niečo urobiť pre spoločnosť.
2. Ak sa ma niekto spýta, aký mám volebný program, tak odpoviem, že žiadny. Prečo? Pretože samotní občania nášho mesta mi povedia, čo potrebujú urobiť. Mojím prvoradým cieľom je pomáhať občanom a spĺňať ich predstavy o tom, aké by mesto chceli mať z hľadiska kultúry, športu, poriadku.


Milan OČKO
(HZDS)
Vek: 43
Vzdelanie: vysokoškolské
Stav: ženatý
Zamestnanie: primátor
1. Cítim záväzok k občanom mesta pokračovať a dokončiť začaté práce podľa projektov schválených na financovanie EÚ. Tým sa naše mesto zaradí k mestám s kompletnou infraštruktúrou, dostatkom bytov, vyriešenými ekologickými problémami, dobrými cestami, kvalitnými školami a bohatým kultúrnym životom.
2. Konkrétnymi výsledkami svojej doterajšej práce, ktorú majú možnosť občania nášho mesta posúdiť a využívať v podobe opravených ciest a chodníkov, nových oddychových zón, parkovísk, ihrísk a opravených školských objektov.
Stranu pripravili:


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Home (ale aj) Office
 2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
 5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 7. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
 8. Zelená Bratislava
 9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
 10. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
 1. Počas pandémie je dôležité aj správne kúrenie
 2. Bezbariérové vozidlo
 3. Na NFŠ môže byť rýchlo 72 špeciálnych lôžok pre COVID 19
 4. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 6. Zelená Bratislava
 7. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
 8. Ruža zmeny
 9. Úpravy automobilov pre ZŤP
 10. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
 1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 28 970
 2. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 16 211
 3. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 14 960
 4. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 13 788
 5. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 12 544
 6. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 109
 7. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 587
 8. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 9 181
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 121
 10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 8 897
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žilina - aktuálne správy

BYTČA: Lúpež, vyhrážanie i poškodzovanie majetku. Mladík si poriadne zavaril

Na obvineného muža policajti spracovali podnet na návrh na jeho vzatie do väzby.

V III. lige kraľuje nezastaviteľný Hundák, v I. a II. triede na čele pätnásťgóloví strelci

Zápasy regionálnych či oblastných futbalových súťaží tento rok už pravdepodobne neuvidíme, väčšina duelov z jesennej porcie je však už za nami. Preto sme sa pozreli, ako vyzerajú poradie strelcov v jednotlivých súťažiach.

Daniel Hundák (druhý zľava) a Peter Jasenovský (tretí zľava) patria nielen medzi najlepších strelcov Bánovej, ale aj celej III. ligy.

Mesto Žilina požiada o návratnú finančnú pomoc vo výške viac ako 2 milióny eur

Radnica chce peniaze použiť na financovanie správy a údržby komunikácií a verejnej zelene.

KORONAVÍRUS: Žilina hlási menej nakazených, Čadca medzi najhoršími

V nemocniciach je hospitalizovaných 638 pacientov.

Ilustračné foto.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Koronavírus si vyžiadal prvú obeť z radov zdravotníkov

Obvodný lekár v Lokci podľahol ochoreniu COVID-19, mal len 48 rokov.

Vojaci kontrolujú miesta určené na testovanie Oravcov

Samosprávy musia do piatka rána pripraviť priestory, kde sa uskutočnia odbery. Oravcov budú testovať trikrát.

V nemocnici v Čadci zomrel pacient na COVID-19

Čadca je červeným okresom, Kysucké Nové Mesto ostáva oranžovým.

Už ste čítali?