Bánová zvíťazila nad susedom z tabuľky

III. liga ZVOLEN – KRÁSNO 1:2 (0:2)...

III. liga
ZVOLEN – KRÁSNO 1:2 (0:2)
Góly: 90. Homola - 31. Jakubec, 33. Borovička. ŽK: Ostrihoň, Vrbiniak – Seko, Šadlák.
Od úvodných minút sa hra pohybovala v strede poľa a hostia sa prezentovali nekompromisnou tvrdou obranou a snahou o rýchle prečíslenie domácej obrany. Hostia sa dostali na dostrel brány MFK až v 21. min., keď Kopásek z priameho kopu z 25 metrov netrafil. V 27. min. mohli rozhodnúť domáci, no Škantárova strela z otočky tesne nad a po zákroku v pokutovom území pri prieniku Škantára sa iba odkopávalo od brány hostí, ktorí zaskočili domácich rýchlym protiútokom a v 31. minúte Jakubec s prehľadom prekonal Sekulu. Domáci sa po góle ešte ani nestihli spamätať a neobsadený Borovička v 33. min. zvýšil vedenie na 2:0. Keď Šustek vyrazil i Škantárovu strelu, vytlačil na roh i Vrbiniakovu hlavičku, Michalíkov pokus skončil tesne nad a v poslednej minúte prvého polčasu Rerichov strelecký pokus zblokovala obrana vysokoefektívni hostia prekvapivo viedli. V 82. min. predviedol pekný prienik Michalík a po ragbyovom zákroku v pokutovom území pri útoku Škantára sa iba odkopávalo od brány hostí. Domáci stupňovali tlak, ale v skrumážiach pred bránkou sa hostia so šťastím ubránili. V 90. min. sa v 16-tke najlepšie zorientoval Homola, ktorý upravil výsledok posledného jesenného domáceho stretnutia MFK na konečných 1:2. R Tomčík, 200 divákov. KRÁSNO: Šustek – Vaňovec (90. Koleno), Seko, Pagáč, Šadlák, Mozol (76. Tomčala), Gábor, Ondrušek, Kopásek, Borovička, Jakubec. Tréner: Lastovica.

RAKYTOVCE - BYTČA 8:0 (4:0)
Góly: 13., 33. a 49. Jobko, 46. a 76. Schmidtmayer, 19. a 62. Turčan, 45. Turák. Hostia boli počas celého stretnutia pre domácich ľahké sústo. Za celý zápas okrem jedného brvna nevystrelili na domácu bránu ani raz, naopak domáci mohli výsledok ešte vysoko zvýšiť. R Kučera, 100 divákov. ŽK: Repčin Marek. BYTČA: Leško (77. Hájek) - Zábavčík, Oravík (32. Pradeniak), Kocian, Širo, Čučka, Šelmek, Čikota, Holeščák, Mahdoň, Skotnický. Tréner: Letrik.

ŽILINA B - LIET. LÚČKA 4:0 (1:0)
Góly: 30. a 60. Salomon, 55. Minarčik, 77. Novák.
V derby stretnutí sa hostia snažili hrať pozornú zhustenú obrannú hru, s prechodom do rýchlych brejkových útokov. Ich zámer im však domáci neumožnili realizovať, pretože boli počas celého stretnutia jednoznačne lepší. Jedinú príležitosť na skórovanie mali v 15. min., ale pozorný Škrobák vyrazil loptu na roh. Prvý gól domácich dal v 30. min Salomon po centri Nováka. Ukážkovou strelou do šibenice Tatranského brány zvýšil v 55. min na 2:0 Minarčík. V 60. min. dobre hrajúci Novák prenikol po ľavej strane a Salomon doklepal jeho prihrávku na 3:0. Skóre stretnutia na 4:0 uzavrel v 77. min Novák, keď dôsledne sledoval loptu v šestnáske hostí a technickým lobom prehodil Tatranského. R Korenčík, 200 divákov. ŽILINA B: Škrobák - Lončík, Prince (46. Knapec), Toclomiti, Minarčík, Mravec, Novák, Ramos (83. Lalik), Salomon, Filo (62. Tabak), Bello. Tréner: Tomanek. LIET. LÚČKA: Tatranský - Kodaj, Košša (63. Belan), Kapčík, Štafen, Drahno, Kalina, Kaštan, Poláček, Danech, Šupina (65. Mihál). Tréner: Černobrad, asistent.

RUDINSKÁ - K. N. MESTO 3:2 (0:1)
Góly: 57. Tvrdý, 68. a 72. Seduch - 70. Šebík, 30. Padych.
Prvý polčas domáci prehrávali 0:1 hrubou chybou brankára. Druhý polčas sa domáci zlepšili a ešte nevyužili tri čisté šance samostatné nájazdy - Súkeník, Tvrdý. Celkovo to bol nervózny zápas. ŽK: Pecko, Kľago, Valiašek, Záhradník, Padych, Špulica. R Repa, 250 divákov. RUDINSKÁ: Žák - Kravec, Kotrč, Riboň, Číčala, Seduch, Zuziak, Brodňan, Tvrdý, Genčúr, Súkeník. Tréner: Šuraba. K. N. MESTO: Brišš - Pecko, Gapa, Kľago, Šebík, Valiašek (88. Mičica), Záhradník, Golian, Molnár, Padych, Špulica (73. Kohút). Tréner: Staškovan.

BÁNOVÁ - KRÁLIKY 3:0 (1:0)
Góly: 44. Labuda, 49. Kubovich, 49. Pikus.
Domáci po dobrom výkone zaslúžene zvíťazili.V prvom polčase zahodili tri vyložené šance, ale v druhej časti hry mali domáci jednoznačne pravahu. ŽK: Stalmašek - Valigura. R Staník, 200 divákov. BÁNOVÁ: Adamčík - Ďuratný L., Kubovich, Stalmašek, Vajda (83. Barus), Labuda, Pikus, Ďurica, Ďuratný D. (72. Padala), Sluka, Podmanický. Tréner: Knapec. KRÁLIKY: Filadelfi - Kubát, Pagáč, Klinec, Ondrejka, Martinec, Hamšík, Cimerman, Vozár (68. Valigura), Beňák, Huťka. Tréner: Pauk.

Ostatné výsledky:
D. Strehová - D. Ždaňa 3:3 (2:2), 5. Chromek M. (11m) 16. Máč, 78. Ježík - 6. Mikuška, 10. Urgela, 79. Sekereš. Brusno - Rimavská Sobota B 1:3 (1:0), 45. Kováč (11m) - 63. Sivčevič, 89. a 90. Gibala. Kremnička - Námestovo 3:0 (2:0), 33. Snitka, 45. a 77. Keller.

1. Žilina B 14 9 3 2 34:12 30
2. D.Ždaňa 14 9 3 2 35:15 30
3. Kremnička 14 8 2 4 29:12 26
4. D.Strehová 14 7 5 2 22:12 26
5. Rakytovce 14 7 4 3 31:17 25
6. Bánová 14 6 4 4 29:17 22
7. Králiky 14 5 6 3 16:15 21
8. Námestovo 14 5 4 5 17:18 19