Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Dve domáce prehry za sebou

MsHK Žilina – HK Poprad 1:3 (1:0, 0:2, 0:1) MsHK Žilina - MHC Martin 1:5 (1:0, 0:3, 0:2) HC Košice - MsHK Žilina 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

MsHK Žilina – HK Poprad 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Góly: 19.Lelkeš (Krajči, Straka) – 29. Jabrocký (Kroták), 39. Škovira (Vlk), 49. Michal Segľa (Kroták, Jabrocký). Vylúčení: 4:6, navyše Dlouhý (Žilina) 10 min. za napadnutie. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:1.
Rozhodoval: Lokšík, 2 585 divákov.

MsHK: Lipovský – Dlouhý, Búřil, Kusovský, Frühaf, Saviels, Halász, Kivoň, Kadlubiak – Hanzal, Hreus, Kontšek – Krajči, Straka, Král – Oravec, Bulík, Lelkeš – Opatovský, Groma.
Diváci videli rýchly, kvalitný, kombinačný hokej. Kým v prvej časti hry mali Žilinčania miernu prevahu a vytvorili si jednogólový náskok, druhé dejstvo prebiehalo v réžii Popradu. Najprv Jabrocký a potom vo vlastnom oslabení Škovira vytrestali nepozorných domácich obrancov a otočili stav zápasu. Posledná tretina priniesla tvrdý boj o každý puk. Domáci sa nevzdávali ani po treťom inkasovanom góle od modrej čiary z hokejky Segľu. Po šanciach Hanzala a Krajčiho, ani po odvolaní brankára Lipovského, sa už stav stretnutia nezmenil.
Dušan Gregor: „Odohrali sme nešťastné stretnutie, napriek tomu nemám hráčom čo vytknúť, akurát, že sme nepremenili množstvo šancí. Hokej sa hrá na góly a my sme ich dali menej ako Poprad. Hráči bojovali do konca, prehra nás mrzí, taký je však hokej.“
Ostatné výsledky 12. kola: Nitra – Trenčín 0:3, Košice – Slovan 1:3, Zvolen – Martin 5:3, Skalica – L. Mikuláš 1:4.(ki)

MsHK Žilina - MHC Martin 1:5 (1:0, 0:3, 0:2)
Góly: 10. Bulík (Lelkeš) - 24. Mahdalík (Trokan), 35. Vantroba (Klepáč, Beran), 38. Klepáč (Beran), 47. Vantroba (Podstavek), 54. Mahdalík (Markovič). Vylúčení: 9:10, navyše: 51. Krajčí (Žilina) 10 min. za nešp. správanie. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:1. Rozhodoval: Rudý, 1 490 divákov

MsHK: M. Laco - Dlouhý, Kusovský, P. Frühauf, Saviels, Halász, Búřil, Kadlubiak - Opatovský, Hreus, Kontšek - Hanzal, Michal Straka, Krajčí - Oravec, Bulík, Lelkeš - Groma,  Král.
Žilinčania začali v úvode aktívnejšie, Opatovský a Straka sa dostali do príležitostí, ale brankár Dzubina bol v pozore. V 10. min. bol vylúčený Tabaček a domáci za rekordných päť
sekúnd využili presilovku na vsietenie prvého gólu. To, čo vyšlo domácim v prvej tretine, vyšlo Martinčanom v druhom dejstve. V 23. min. si sadol na trestnú lavicu Stančok a jeho spoluhráč Mahdalík v priebehu niekoľkých sekúnd vyrovnal na 1:1. V druhej časti druhej tretiny bolo niekoľko vylúčených, ale boli to hostia, ktorí dokázali využiť opäť hru o jedného hráča navyše a z hokejky Vantrobu strelili druhý gól. Keď sa zdalo, že po druhej tretine to bude 1:2, Martinčan Klepáč po nezištnej prihrávke Berana vsietil tretí gól. V tretej tretine to bol dosť nervózny zápas s viacerými vylúčeniami. Žilinčania síce mali viac z hry, ale hostia po dvoch nenápadných, ale pritom účelných akciách dali ďalšie dva góly.
Dušan Gregor (tréner Žiliny): „Po prvej tretine to bolo dobré, vyhrávali sme 1:0. Druhá tretina nám v poslednom čase nevychádza. Škoda, že pri vlastnej presilovke sme inkasovali vyrovnávajúci gól. Potom sme mali ešte záblesky pobiť sa o víťazstvo, ale zbytočnými vylúčeniami sme sa o túto príležitosť pripravili. Súperovi chcem poblahoželať k víťazstvu. Súčasne sa ospravedlňujem našim divákom za predvedený výkon.“
Ostatné výsledky 13. kola: L. Mikuláš - Nitra 2:1, Zvolen - Trenčín 1:0,
Poprad - Košice 5:3, Slovan - Skalica 7:1.

HC Košice - MsHK Žilina 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Góly: 2. Juraj Faith (Javín, Špilár), 11. Lipiansky (Šimurda), 34. Michal Lukáč (Dravecký, Hvila), 47. Šimurda (Lažo, Lipiansky) - 43. Gálik (Krajči), 53. Krajči (Dlouhý). Vylúčení: 6:6. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0.
Rozhodoval: Kubuš, 5 176 divákov.

MsHK: Lipovský - Kivoň, Dlouhý, Kusovský, P. Frühauf, Saviels, Halász, Búřil - Hanzal, Hreus, Krajči - Tománek, Michal Straka, Gálik - Opatovský, Groma, V. Král - Oravec, Bulík, Lelkeš.
Deväťdesiatštyri sekúnd potrebovali Košičania na to, aby sa v stretnutí so Žilinou ujali vedenia. Príležitosť Lipianskeho sa ešte gólom neskončila, ale po Javínovej strele od modrej tečoval puk Faith a bolo 1:0. V 11. min. si našliapol Lipiansky, pretlačil sa až pred Lipovského a trafil kút žilinskej bránky. Hostia po prvý raz vážnejšie ohrozili Laca v 13. min, ale gólmanova lapačka reagovala na Hreusovu strelu pohotovo. Úvod druhej tretiny patril Žiline, bola strelecky aktívnejšia, Gálikov pokus Laco vyrazil. Potom svoj tím podržal pri presilovke hostí, keď sa ho najskôr pokúša prekonať Opatovský, následne od modrej Dlouhý a nakoniec zblízka Hreus. Aj Košičania sa o strelenie gólu pokúšali pri presilovke, Lažovu bombu Lipovský zneškodnil. Žilina potom nevyťažila nič z krátkej presilovky piatich proti trom a v 34. min. inkasovala po tretí raz, puk za Lipovského chrbát dostal Lukáč. Čisté konto Laca zlikvidoval v 43. min. Gálik, ktorému puk naservíroval Krajči. Na toho Varga so Šterbákom zabudli pri žilinskej presilovke. Aj Košičania sa presadili pri početnej výhode, Lažo nahodil puk pred Lipovského a Šimurda ho šikovne tečoval. Po góle volala aj akcia Biceka, na konci ktorej bol Bartoš, ale Lipovský svoj tím podržal. Žilina sa dočkala ešte raz, v 53. pri vylúčení Hvilu pečatil na konečných 4:2 pre Košice Krajči.
Dušan Gregor (tréner Žiliny): „Obidve mužstvá sa nachádzajú v nezávideniahodnej situácii, pre obidve to bol dôležitý zápas. Nechcel by som vravieť, že prehralo lepšie mužstvo, ale určite sme nehrali zle a prehrať sme si nezaslúžili. Rozhodujúce sú však góly, Košice ich dali štyri, my dva.“
Ostatné výsledky 14. kola: Nitra – Slovan 3:4, Martin – Trenčín 3:2, Skalica – Poprad 1:3, Zvolen – L. Mikuláš 3:0.
Ďalší program MsHK: utorok
17. októbra o 17.30 h: Žilina - Skalica, piatok 20. októbra: Nitra - Žilina, nedeľa 22. októbra o 17.30 h: Žilina - Zvolen.

10. Skalica 14 1 0 0 0 2 11 25:71 3

Za názvom klubu nasleduje počet zápasov, ďalej výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 0 bodov, prehry po samostatných nájazdoch – 0 bodov, prehry - 0 bodov, skóre, body.