Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Chlmec poskočil o päť miest

II. trieda

Tlačenica v čele tabuľky pokračuje ďalej a mužstvá, ktoré figurovali v minulom kole na popredných priečkach, poklesli nižšie a novým lídrom sa stal Považský Chlmec. Turie s Nededzou si vymenili svoje pozície na chvoste tabuľky. Kolo prinieslo množstvo prekvapení. O poriadny cirkus sa postaralo Stránske, keď svojho súpera z Hrabového nešetrilo a po slovných prestrelkách padli po zápase aj fyzické napadnutia.

Zbyňov – Lietava 1:2 (0:1), 81. Gažúr (11m ) - 13. Hradský, 72. R. Bellan. Hostia zaskočili domácich už v 13. minúte a svoj náskok udržali celý prvý polčas. Po prestávke domáci vyvinuli vôľu vyrovnať, ale bola to práve Lietava, ktorá zužitkovala peknú akciu Gašpierika a  Bellan strelil hlavou druhý gól. Domáci už len skorigovali z penalty a hostia si zaslúžene odniesli 3 body. R Chvíľa, 50.
 ZBYŇOV: J. Urík – Babčan, M. Urík, Barčiak, Bariak, Jánošík, Jamečný, Ďurec, Bielik (80. Mišiak), Mikulík (60. Gažúr), Pekara (60. Smuda).
LIETAVA: Koša – Gaňa, Petráš, Židek, P. Gašpierik, Chobot, P. Belan, Ďurajka, Hradský (70. Ľ. Gašpierik), R. Bellan, A. Belan (82. Matejkov).

Turie – Štiavnik 0:0.  V aktívnom bojovnom stretnutí predviedli obe mužstvá peknú hru, ale  nedokázali využiť svoje príležitostí, a tak Štiavnik neodišiel z Turia naprázdno a súperi si rozdelili po bode. R Wojčík, 80
TURIE: Mičky – Valíček,  Hreus, Štafer, Kudelka, Pirošík, Tvrdý, Lokaj, Manga,  R. Chupáň, A. Chovanec. ŠTIAVNIK: Barčiš –  M. Pobiak, Šutara, Kuciak, Krajči, R. Mišutka, Prílepok, Hraboš, L. Mišutka, Mračník, P. Pobiak.

Nededza – Divina 2:1 (1:0), 4. Grulling (11m), 87. Hreus – 66. Konečný. Zápas priemernej úrovne priniesol gól už v 4. minúte, keď zužitkoval penaltu Grulling. Hostia predviedli v Nededzi zrejme najhorší výkon jesene a prehrali tesne, ale zaslúžene. R Oravec, 80
NEDEDZA: Hlad –  Zajac (60. Remek), Hvorecký, Pavel (70. M. Hreus), Grulling, J. Hreus, R. Peťko, Mravec, Balla (72. Ďuričík), V. Peťko, Kudla.
DIVINA: Slovák - Puráš, Bukový, Kováčik,  Poliaček (70. Ďurčo), P. Ovečka, M. Lašút (80. D. Lašút), Kaper, Hroš, Mil. Ovečka, M. Lašút.

Stránske – Hrabové 2:1 (1:0), 23. Dubeň, 53. Chrachala – 78. Jánošík. Č.K.: 85. Vdovičík V Stránskom sa hral útočný futbal, i keď do prestávky viedli domáci len o jedn gól. Hostia sa strelecky prejavili až v závere stretnutia, ale na lepší výsledok to už nestačilo. Záver popoludňajšieho stretnutia nezvládli domáci usporiadatelia i diváci. Po stretnutí museli hostia nepochopiteľne čeliť ústnym i fyzickým prejavom zo strany Stránskeho.
STRÁNSKE: Vdovičík –  Hodas, Matiašovský, Štrba, Jánošík, Baránek (89. M. Vdovičík), Kasman, Vrábel, Dubeň, Chrachala, Štadáni. HRABOVÉ: Bunta – Bučko, V. Hrabovský, Jánošík, Sedlák, M. Sedliak, Hrabovský, J. Sedliak, J. Gajdošík, Daniš, Baláž.

Dolná Tižina – Súľov 3:1 (1:0),
6. a 50. Chabada, 65. Mihalčatin – 69. Kereš. Zápas sa začal náporom hostí, postupne sa hra vyrovnala a diváci mohli vidieť pekný zápas, keď sa šance  striedali na obidvoch stranách. Od 50. minúty Tižina dostala súpera pod tlak a strelila postupne dva góly. Výsledok na konečných 3:1 upravil v 69. minúte Kereš. R Kuba, 250
D. TIŽINA: Ľ. Falašta – Nemček, Hazda, Mihalčatin, M. Maťko, M. Bačinský (52. J. Falašta), Kubík (61. M. Hazda), Synek, Sedúch, Chabada, P. Ďurina
SÚĽOV: Mar. Ďurajka – M. Hre-
hor (78. I. Hudek), Ďurkovský, Bušovský, Hudek, R. Hrehor (73. Blaško), Tvrdý, Ráztočný, Ľ. Hrehor, Bušfy, Kereš.

P. Chlmec – K. Poruba 1:0 (1:0),
27. Vaňovič (11m). V Chlmci sa hral futbal v strede poľa a hoci Vaňovič skóroval z pokutového kopu, mužstvá hrali v prvej polke vyrovnaný zápas. Po výmene strán mali viac  príležitostí na skórovanie  domáci, no stroskotali na brankárovi, a tak zvíťazili najtesnejším rozdielom. R Va-
nák, 100.
P. CHLMEC: R. Kozlík – Kubala (88. Koňuch), Mir. Kozlík, J. Čejka, Vaňovič, M. Koňuch, Holboj, Ambra, Pet. Čejka, Matúš, Pav. Čejka (80. Dendis).
KAMENNÁ PORUBA: R. Stupňan – Ondrejka, Jasenovský, Podkopčan, Sudor, M. Stupňan, Kavecký, Chovančík, Tretina, J. Hodas, Mičúch.
H. Hričov – Zástranie 2:0 (2:0), 36. Eichler, 43. Ľ. Králik. Č.K.: 70. Gašpierik. Výborný výkon domácich v prvom polčase priniesol dvojgólový náskok už do prestávky. Brankár Šoška po zmene strán predviedol niekoľko skvelých zásahov, a tak útočníci Zástrania vyšli naprázdno. 80 div.
H. HRIČOV: Šoška – B. Vydra, Drábik J. Králik, Koštek, Barták, Novisedlák, M. Vydra, Ľ. Králik,  Eichler, Dibdák.
 ZÁSTRANIE: Majtán – Vajčovec, Martinek, M. Gašpierik, Mikušinec, V. Gašpierik, Jančík, Hrnko (69. Hruška), Kopas, Škorvánek, L. Gaš-

9. Zelená Bratislava
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Žilinská Kia ruší pre nedostatok dielov od zahraničného dodávateľa nočné zmeny

Do stredy bude fabrika fungovať iba v dvojzmennej prevádzke.

Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

V Pandemickom pavilóne je hospitalizovaných 17 pacientov.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.