Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

V Terchovej padlo šesť gólov

Dve kolá pred koncom jesennej časti I. triedy Oblastného futbalového zväzu Žilina sa v tabuľke nič podstatné nezmenilo. Belá a Rajec si víťazstvami potvrdili vedúce miesta, vo vzájomnom súboji sa stretli dva posledné tímy, rozišli sa s bezgólovou remízou. Inak veľmi góly nepadali, na svoje si prišli akurát fanúšikovia v Terchovej.

Bytčica – Kotešová 0:1 (0:1). 28. Urban. Vcelku vyrovnané stretnutie. Ani jedna strana si nedokázala vypracovať vyložené šance. Boli to hostia, ktorí mali to šťastie, že z ojedinelého protiútoku skórovali. 80.
R Mackovčin.
BYTČICA: Hlaváč – Višňovský, Dubovec, Ľ. Zuziak, Morvaj, Ťažký, Štaffen, Dietrich, Repkovský, Klobucký, M. Zuziak.
KOTEŠOVÁ: Magerčiak – Michal Patyka, Košík, M. Bujný, Martin Patyka, Urban, B. Bujný, Šukala, Pollák (60. J. Bujný), Zavadzan, Mikulík

Terchová – Hlboké 4:2 (3:1). 10., 27., 43. P. Gajdošík, 75. Vantúch – 39. Krajíček (11 m), 59. Vršanský. Za dobrého počasia sa hral v Terchovej kvalitný futbal z oboch strán. Domáci boli aktívnejší a do polčasu hosťom nadelili tri góly. Druhý polčas sa hostia osmelili, na čo dali aj kontaktný gól. Ale domáci si víťazstvo potvrdili štvrtým gólom. 70. R Rogoň.
TERCHOVÁ: Závadský – Sotolár, P. Hanuliak, Hazda, J. Hanuliak, Brežný, V. Hanuliak, Praták, M. Gajdošík, Vantúch (83. Krištofík), P. Gajdošík (75. Struhárňanský).
HLBOKÉ: Zaduban – D. Konečný, Pavlík, Vršanský, J. Hvorečný, Zátek, M. Krajíček, M. Adamov, Paiš, Adamík, Krajíček.

Rajec – Rajecké Teplice-Konská 1:0
(1:0). 35. R. Mintál. V prvom polčase rajeckého derby mali domáci výraznú prevahu, ale dokázali vyťažiť len jednu tyč a gól R. Mintála. V druhom polčase domáci prestali hrať. Zápas mal potom slabú úroveň až do konca. 200. R Chaban.
RAJEC: Hubočan – Jakubes, Veselý, Šeliga, M. Mintál, J. Pekara, R. Mintál, Mazák, M. Krajčoviech (64. Macura), Paulíny, J. Krajčoviech.
RAJ. TEPLICE-KONSKÁ: Frátrik – Sopko, Sibyla, Mazúr, Blahušiak (31. M. Piala), Pleva, Baránek, Krkoška, Urbanec, Lihocký, Kolárik.

Rašov – Belá 0:1 (0:0). 55. Kurcin. Zápas pomerne vyrovnaný, prvý polčas pod miernym tlakom domácich. V druhom polčase iniciatívu prevzali hostia a z jedného z protiútokov krížnou strelou vsietili víťazný gól. 100. R Kováč.
RAŠOV: Čupec – Vrábel, Prášek, Križňan, Švancar, Marek Kresáň, M. Lacko, Michálek, Bučo (55. Miro Kresáň), R. Kadáček, S. Lacko.
BELÁ: Zavalidroga – Cabadaj, Kuťa, Šmehýl, Šipčiak, Sedúch (60. Mihalčatin), Kurcin, Čepela, Kaňa, Lačšiak (90. Horvát), Vrábel (85. Šugár).

Višňové – Trnové 1:1 (0:0). 55. Franček – 86. Frátrik. Bolo to dobré a zaujímavé stretnutie, ako to už v derby býva. Prvý polčas bol zo strany oboch tímov o taktike. Domáci v posledných 15 minútach vytvorili tlak, mali aj šance, ktoré M. Stromček nepremenil. Druhý polčas začali domáci s náporom, hralo sa prakticky na jednu bránku, hostia zopárkrát pohrozili brejkami. Domáci sa zasa utápali v šanciach, bránka hostí však bola ako zakliata. Hostia pár minút pred koncom nakopli loptu do šestnástky domácich a vyrovnali. 200. R Papík.
VIŠŇOVÉ: Tarabiak – Mitringa, Valica, Danaj, Šupej, Franček, Gaško (84. Porubčanský), Laš, Margen (60. Paur), Strelička, M. Stromček.
TRNOVÉ: Daníšek – Filo, Belaník, Výboch, Vrabec, Tomašov, Kuba, Bolibruch, Tlachač (90. Pirošík), Gier (60. Frátrik), Malík.

Dlhé Pole – Zádubnie 0:0. Zápas posledných dvoch mužstiev nepriniesol veľa futbalovej krásy. Domácim zväzovala nohy povinnosť vyhrať. Prvýkrát zaútočili na bránu hostí v 22. min. hlavičku Dzúrika brankár chytil, následný 10-minútový tlak vyústil len do tyče, ktorú nastrelil Beneš. Do druhého polčasu nastúpili s väčšou chuťou domáci, avšak obrana Zádubnia bola bezchybná. 80. R Sobola.
DLHÉ POLE: Bohdan – Štrbánik, M. Feranec, K. Feranec, P. Fuljer, Šašlík, Hlavoň, Šimulák, Brodek (64. Tornáry), Beneš, Dzúrik.
ZÁDUBNIE: Vanca – Gašpierik, Sýkora, Holeš, Mikunda, Talafa, Pytel, Svitek, Frátrik, Jankula, Heiser.

Divinka – Nezbudská Lúčka 1:0
(0:0). 55. Paták. Priemerný zápas z oboch strán, i keď sa domáci i hostia snažili. Aj jediný gól zápasu padol po šťastne tečovanej strele. 106. R Capko.
DIVINKA: P. Korista ml. – Škorík, P. Korista st., Buček, Matejčík, J. Korista, Kubáň, Ovečka, Macek, Holeša, Paták.
NEZ. LÚČKA: Hruška - Mrázik, M. Ondáš, M. Samec, P. Samec, Matejík, Danihel, Š. Ondráš, Obešla, Rechtorík (46. Kuba), Berešík.
1. Belá 11 8 1 2 18:10 25
2. Rajec 11 7 2 2 25:14 23
3. Divinka 11 6 1 4 26:22 19
4. Terchová 11 5 3 3 21:15 18
5. Kotešová 11 5 3 3 18:14 18
6. Nezb. Lúčka 11 5 2 4 13:15 17