MŠK Žilina – MFK Ružomberok 2:0 (1:0) Góly: 28. a 80. Vršič.

MŠK Žilina – MFK Ružomberok 2:0 (1:0)
Góly:
28. a 80. Vršič.
Lepšie začali domáci, ale prvú strelu na bránu vyslal v 7. min. po Zošákovom priamom kope zblízka Nezmar. Namieril iba do Kuciaka. Na druhej strane odpovedal nepresnou strelou Vršič. V 14. min. Švestkova hlavička po rohu lízala ľavú žrď Hajdúchovej brány. V ďalším minútach hra stratila tempo. Žilinčania mali síce mierny tlak, ale gól mohli streliť Ružomberčania v 22. min., kedy Božok prestrelil bránu. V 28. min. po akcii Devátého zabojoval v pokutovom území v ťažkej pozícii Nemec. Loptu priťukol pred šestnástku voľnému Vršičovi a ten tvrdou strelou k ľavej žrdi nedal Hajdúchovi šancu. Úradujúci majster mohol vyrovnať už o dve minúty po akcii Zošák – Žofčák, ale druhý menovaný tesne prestrelil bránu. Po zmene strán začali obe mužstvá opatrne. V 52. min. mohol vyrovnať Rák, ale zoči-voči Kuciakovi si v rozhodujúcom momente loptu odkopol. V 58. min. sa Jež nádherne zbavil obrancu, zblízka vystrelil, ale loptu smerujúcu do brány z čiary vykopol Dvorník. O štyri minúty Štrba kolmou prihrávkou za obranu našiel Porázika, ktorý vystrelil tesne vedľa. Ten istý futbalista centroval v 67. min. do pokutového územia na hlavu Nem-
ca, jeho hlavičku ale zneškodnil Hajdúch. V 76. min. Ježova bomba z 30 metrov vystrašila brankára Liptákov. V 80. min. prišiel po súboji s Nemcom v strede ihriska o loptu Zošák a Slovinec Vršič si vychutnal nielen obranu, ale aj brankára Hajdúcha, keď mu loptu nechytateľne poslal do šibenice. Žilina týmto víťazstvom, ktoré uzavrelo prvú polovicu jesennej časti súťaže definitívne potvrdila, že s ňou v boji o titul treba rátať. Pred 6 172 divákmi rozhodoval Šipoš. ŽK: Vomáčka, Švestka, Devátý – Zošák, Božok.
MŠK: Kuciak – Pekarík, Vomáčka, Švestka, Leitner, Devátý (90.+ Tesák), Štrba, Vršič, Jež, Porázik (83. Hubočan), Nemec (86. Belák).
Pavel Vrba, tréner MŠK: Myslím si, že zápas mal na slovenskú ligu mimoriadnu úroveň a stretli sa v ňom dve momentálne najlepšie mužstvá. Vedeli sme, že Ružomberok sme už rok neporazili a hráči v prvom polčase neukázali to, čo sme chceli. Po prestávke sa hra zlepšila a zaslúžene sme vyhrali.

OSTATNÉ VÝSLEDKY 11. KOLA:
Inter Bratislava – Slovan Bratislava 1:1 (1:0), 10. Hejčík – 58. Masaryk. Spartak Trnava – ZŤS Dubnica 2:2 (0:2), 72. Kožuch, 88. Kriss – 15. a 42. Filo. AS Trenčín – MFK Košice 0:2 (0:0), 58. Jurčo, 59. Bicák. Artmedia Bratislava – FC Senec 3:1 (0:0), 55. Reiter, 69. a 83. Oravec – 77. Michalík. Dukla Banská Bystrica – FC Nitra 1:0 (0:0), 50. Medveď.

4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 602

Uzávierka bude realizovaná prenosným dopravným značením a náležite poučenými osobami.

2 h

Situácia v Žiline je po otvorení odberových miest pokojná.

8 h

Poliaci sú rozmiestnení v okresoch Čadca, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Martin, Ružomberok a Tvrdošín.

9 h
Testovanie na koronavírus.

Na Slovensku prebieha celoplošné testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Žiline.