V. LIGA Predmier – Strečno 2:2 (1:1), Šimoník, - D. Trhančík 2

V. LIGA
Predmier – Strečno 2:2 (1:1),
Šimoník, - D. Trhančík 2
Domáci začali náporom, v 6. min.
vyrazil brankár hostí strelu a Šimoník dorážal do prázdnej brány. Strečno sa nevzdalo a už o pár minút vyrovnal Cigánik. Zápas sa potom hral medzi šestnástkami, v závere prvého polčasu domáci pritlačili súpera, ale gól sa im streliť nepodarilo. V druhom polčase zvýšili úsilie hráči Predmiera a po chybe hosťujúcich stopérov sa ich kapitán rútil v 56. min. sám na bránu a stanovil na 2:1. Strečno potom ukázalo peknú akciu, keď po centri z ľavej strany dorážal Trhančík. Predmier v závere zvýšil tlak, Strečno však v nervóznom závere ubránilo výsledok. R Bušo, 50.
PREDMIER: Uríček – Minárik, Klus, Sluka, Brezničan, Husár, Pobijak, Chválnik, Kučera, Šukala, Šimoník.
STREČNO: Kopásek – Beháň, Ilovský, Sokolovský, Lonc I. Melo,
L. Melo, Trhančík (46. Švejdík), Sokolovský, Kán, Cigánik.
Teplička – Dolný Hričov 6:1 (4:0), T. Mintál 2, Stenchlák 2, Krutý, Kysela – Trnovec (11m).
Hráči Tepličky rozhodli o osude stretnutia už v prvom polčase. Darilo sa im využívať gólové šance a „ujsť“ súperovi o štyri góly. Po zmene strán prišli aj chvíle hostí, ale Tepličania kontrolovali hru a pridali ešte dva góly. Jediný úspech Dolného Hričova zaznamenal z pokutového kopu Trnovec. R Močiliak, 180. ŽK: Januš - Masný, Lasička, Sobola.
TEPLIČKA: Orvan – Hruška, Cvacho (52. Krutý), Januš (56. Slota), Mintál, Michal Stenchlák, Belák, Kysela, Kozák, Adamus (61. Miček), Milan Stenchlák.
D. HRIČOV: Uhrík – Masný, Randík, Sakala, J. Lasička, M. Lasička, Kováč, Zaduban, Vančík, Sabo, Martiník.
Kotrčiná Lúčka – Raková 2:1 (1:1), Bielik 2 (druhý z 11m) – Badžgoň.
V Kotrčinej Lúčke sa hral len priemerný futbal. Už v 6. min. hostia z priameho kopu trafili tyč o štyri minúty na to minul po rohovom kope domáci Slúčik. V 12. min. sa hostia ujali vedenia gólom Badžgoňa. Pred koncom prvého polčasu vyrovnal gólom do šatne Bielik. Druhá polovica bola v réžii domácich, čo využil v 85. min. z pokutového kopu Bielik. R Škvarek, 100. ŽK: Slúčik, Ďurnek, Martinček – Š. Jarábek, R. Jarábek, Martiník.
K. LÚČKA: Trnovec – Šmehýl (62. Jaroščiak, 89. Beleš), Káčerík, Slúčik, Ďurnek, Kuťka, Bielik, Mikolaj, Kaplán, Milo, Martinček.
RAKOVÁ: Kajánek – Š. Jarábek, Tatarčiak, Majerík, Baďura, Maľovaník, Kubizňa, R. Jarábek (62. Olešník), Badžgoň, Martiník, Rebroš.
Závodie – Bánová B/Brezany 2:1 (1:1), Capko, Šajnoha – Červený.
Od začiatku mali domáci územnú aj streleckú prevahu, na bránu hostí sa valil jeden útok za druhým. Po peknej akcii, ktorá začala u Škutu, cez peknú prihrávku M. Capka, dostal technickou strelou Šajnoha domácich do vedenia. Závodie však po tomto góle ako keby zaspalo na vavrínoch a hostia po ojedinelom protiútoku v 31. min. vyrovnali po hrubej chybe domácej obrany. V druhom polčase nastúpili domáci s ešte väčším odhodlaním zvrátiť výsledok na svoju stranu, pričom zahodili niekoľko vyložených šancí. Keď už sa zdalo, že sa súperi rozídu s remízou, zakončil posledný útok domácich Capko a stanovil skóre na 2:1. R Žeriava, 200. ŽK: Belko, Škuta (Závodie).
ZÁVODIE: Pika – Kavecký (76. Cvacho), Belko, Škuta, Bičan, Ježo (66. Kraus), Capko, Šoška, Kučera (24. Mára), Šajnoha, Randík.
BREZANY: Medveď – Krajíček, Pranda, Michulek, Pecko, Hudec, Mariniak (17. S. Randa), Trnovec, švík, Červený, Moravčík (70. Podmanický).
Skalité – Rosina 1:2 (1:1), 20. Kaňa – 22. Lisík, 53. Adamčík. Domáci začali veľmi dobre a od úvodu riadili hru. Hostia však čoraz častejšie poriadali nebezpečné protiútoky. V 20. min. sa ujali Skaličania vedenia, no ich radosť o 2 minúty skazil Lisík. Hostia v 53. min. zvýšili na
1:2 a potom už len lopty odkopávali. R Nemček, 280, ŽK: Baroniak.
SKALITÉ: Malík – Ľ. Mikula, Halfár, Baroniak (80. Šurhaňák), Vlček, Čanecký (55. Ľ. Serafín), R. Mikula, Janščo, Kaňa, Chovanec, M. Sidora.
ROSINA: Turčan – Jaššo, Filo, Lisík, Adamčík, Smieško, Amir, Kopáč, Turský, Ondák, Šustek (35. Martinka).
K.N. Mesto B – Radoľa 1:2 (0:0), 56. Kopásek – 81. Minár, 89. Kaplík. Derby zápas začal vyrovnane. Gólové šance však v prvom polčase chýbali na oboch stranách. Strely z diaľky riešili brankári s prehľadom. Zápas mal vysoké tempo a hra sa odvíjala medzi 16-stkami. Po obrátke mala hra stále vysoké tempo a útoky sa striedali z jednej strany na druhú. V 56. min. sa ujali vedenia domáci, keď Kopásek doťukol vypadnutú loptu brankára do siete. V 65. min zaváhal Gazdík, ktorý mohol vyrovnať. V 76. min. mali domáci na kopačke druhý gól, keď Kopásek obišiel aj brankára, no nedal. V 81. min. po nevinne vyzerajúcej akcii a následného priameho kopu, keď loptu tečoval hlavou do siete, vyrovnal Minár na 1:1. Keď už to vyzeralo na remízu, v 89. min. získal body pre svoj tím Kaplík. R Šuška, 300, ŽK: Kuriak.
K. N. MESTO B: Tlelko – Frolo, Jančiga, Buček, Valiašek, Rajtek, Mičiak, Vlček, Toka (69. Jakubec), Holáň (83. Kuriak), Kopásek, Kuriak, zajac (86. Kopásek), Jakubec.
RADOĽA: Grešak – Macejko, Paulus, Minár, Šidlo, M. Hartek, Gazdík, Kaplík, Ďuriš (61. J. Patyk), Hahník, Minár, Céniga, Helt.
Podvysoká – Varín 2:1 (1:0), 40. M. Kľago, 52. P. Bytčánek ml. - 48. Tichák. V nedeľu sa v Podvysokej zišla pomerne silná divácka kulisa, ktorá videla kvalitný futbal. Domáci začali svižne a v 40. min. vyhrávali 1:0. Do polčasu sa už nič nezmenilo. V úvode druhého polčasu našli hostia v obrane Podvysočanov cestu a v 48. min. rozvlnili Hruškovú svätyňu. Po tomto góle však začal tlak domácich zosilnievať tak, že v 52. min. šikovne preloboval P. Bytčánek ml. a zvýšil na rozdiel jedného gólu. Do konca stretnutia sa už nič vážneho neudialo.
R Drapáč, 400, ŽK: Cvinček, Kubiš – Nemček, Repkovský, Repáň, Zímen.
PODVYSOKÁ: Hruška – Turiak, Bytčánek, Chytil, Slíž, M. Turiak, Cvinček, Staník (73. Ľ. Chochruň), R. Kubiš, P. Kubiš, M. Kľago.
VARÍN: L. Murárik – M. Tichák (46. Ďurko), Repáň, Zimen, Michulek, Nemček, Kokavec, M. Repáň, Repkovský (46. Hanus), Lopušan,