III. liga BÁNOVÁ – BRUSNO 4:0 (2:0)

III. liga
BÁNOVÁ – BRUSNO 4:0 (2:0)
Góly: 22. Stalmašek, 27. Kubovich, 61. Vajda, 89. L. Ďuratný.
Vo veľmi dobrom zápase preukázali domáci veľmi dobrú hru, i keď hostia taktiež hrali veľmi agresívne, ale len po šestnástku. Domácim vychádzali útočné akcie a v druhom polčase mohli streliť i viac gólov. Taktiež hostia medzi 70. min. a 80. min. mali dve čisté šance, kde nastrelili brvno a druhú domáci brankár kryl. ŽK: Pikus, Podmanický - Holécy, Sokol. Rozhodoval Dvorštiak, 300 divákov. BÁNOVÁ: Škrobák – L. Ďuratný, Kubovich, Stalmašek, Vajda, Hodoň (73. Dobroň), Pikus, Ďurica, Ďuratný, Sluka, Podmanický. Tréner: Knapec.

RAKYTOVCE – KYSUCKÉ NOVÉ MESTO 3:2 (1:1)
Góly: 8. Schmidtmayer, 70. Turčan, 87. Fojtík - 23. Mičica, 80. Špulica.
Hostia sa v tomto stretnutí predviedli ako kvalitný treťoligový tím. Domáci sa počas celého stretnutia trápili, nakoniec však všetky tri body ostali doma. Priemerný zápas. ŽK: Kovalčík - Mičica. Rozhodoval Krahulec, 200 divákov. K. N. MESTO: Brišš - Pecko (83. Toka), Gapa, Mičica (68. Bočej), Staškovan, Kohút, Macek, Golian, Molnár, Šebík, Chovanec (75. Špulica). Tréner: J. Staškovan.

ŽILINA B – KREMNIČKA 2:0 (0:0)
Góly: 48. a 51. Ramos (druhý z 11 m).
Skúsené mužstvo hostí neprišlo s rezervou MŠK prehrať. Celý prvý polčas im zámer hrať pozorne v obrane a vyrážať do brejkov aj vychádzal. Príležitosť na strelenie prvého gólu mal domáci Filo v 12. min., ale hlavou netrafil bránu. Najbližšie ku gólu mal Ramos v 30 min., no neprekonal. V 48. min. sa to Ramosovi podarilo. Už o tri minúty prenikol Salomon, zastavil ho Komoril faulom a znova Ramos z pokutového kopu dal druhý gól. Zápas veľmi dobrý. ŽK: Novák, Toclomiti - Nemec L., Komoril, Keller, Špirka. ČK: Nemec. Rozhodoval Tomčík, 150 divákov. ŽILINA B: Seman -Hubočan (72. Lončík), Toclomiti, Prince, Minarčík (46. Mravec), Ramos (80. Tabak), Novák, Tesák, Salomon, Knapec, Filo. Tréner: Š. Tomanek.

DOLNÁ STREHOVÁ - RUDINSKÁ 3:1 (2:0)
Góly: 8. Mareščuk, 14. a 59. Paľaga - 87. Genčúr.
V 8. min. fauloval v pokutovom území Glucha Kravec a nariadený pokutový kop premenil Mareščuk. V 14. min. Máčov samostatný nájazd brankár bravúrne vyrazil pred Paľagu, ktorý loptu vrátil do šibenice. V 24. min. po Paľagovom rohu poslal Krnáč loptu hlavou do brvna. V 40. min po druhej žltej karte bol vylúčený domáci Krnáč. V 43. min. sa vyznamenal Skoupal, keď chytil strelu Genčúra zblízka. V 53. min hlavičku Zúbeka vykopol z prázdnej brány Malík. V 59. min. po Máčovej individuálnej akcii domáci futbalisti v oslabení strelili Paľagom zblízka tretí gól. V 87. min hlavou prehodil Skoupala Genčúr. Priemerný zápas. ŽK: Žingor, Krnáč, Zúbek - Tvrdý, Malík, Hornák. ČK: Krnáč. Rozhodoval Szabo, 300 divákov. RUDINSKÁ: Žák - Kravec, Hornák, Kotrč (21. Malík), Pučala (55. Čičala), Zuziak, Sedúch, Riboň (65. Brodňan), Tvrdý, Genčúr, Súkeník. Tréner: M. Šuraba.

BYTČA – ZVOLEN 0:1 (0:0)
Gól: 73. Bohuš.
Domáci začali aktívne a od úvodného hvizdu rozhodcu mali réžiu zápasu vo svojich rukách. Už v 1. min. Šmahút a následne Holeščák šli sami na bránu, no ani jeden sa nepresadil. V 20. min. zakončil svoju individuálnu akciu Chrenko peknou strelou po zemi, ktorá prešla brankárovi pomedzi nohy, ale tesne vedľa. Ako ľahko sa domáci futbalisti dostávali do šancí, tak ľahko ich aj zahadzovali. Hlavičku Zábavčíka a tvrdú strelu Širu odvrátil Sekula so šťastím. Po polhodine hry sa Mahút opäť rútil sám na bránu, no prestrelil. Aj v druhom polčase boli domáci lepším a futbalovejším mužstvom, no v koncovke sa nie a nie presadiť. V zahadzovaní svojich gólových príležitostí postavili svojho súpera na nohy, čo sa im vypomstilo, keď po skrumáži skóroval hosťujúci Bohuš. Napriek záverečnému tlaku a dostatku možností sa domácim nepodarilo vyrovnať. Dobrý. ŽK: Mahút, Holeščák - Štefánik L., Štefánik D., Škantár. Rozhodoval Ligas, 150 divákov. BYTČA: Hájek - Mahút, Tvrdý, Širo, Oralík (68. Pradeniak), Kocian, Ciesarík (75. Mišutka), Chrenko, Holeščák, Gajdošík. Tréner: Jozefovič.

LIETAVSKÁ LÚČKA - KRÁSNO 1:0 (0:0)
Gól: 63. Kaštan (11m).
Hostia začali aktívne a agresívne, čoho výsledkom boli tri žlté karty za pätnásť minút. Domáci sa nevedeli dostať do tempa a polčas skončil bez vyložených príležitostí - 0:0. Rozhodnutie priniesla 63. min., kedy po prieniku Turiana si hosťujúci obranca stiahol loptu rukou na zemi, za čo Kaštan premenil pokutový kop. Za protesty videl Gábor červenú kartu. V 78. min. mohli domáci zvýšiť svoje vedenie, ale Poláček spálil najväčšiu šancu zápasu. ŽK: Belan, Turian - Vaňovec, Pagáč, Gábor, Ondrušek, Blahuta. ČK: Gábor. Rozhodoval Gonda, 300 divákov. LIET. LÚČKA: Tatranský - Masár, Košša, Klapčík, Belan (24. Turian), Drahno, Kalina, Kaštan, Polaček (90. Mihál), Danech (76. Horčík), Šupina. Tréner: I. Janči.
KRÁSNO N. K.: Šustek - Vaňovec, Šadlák, Pagáč (78. Švábik), Jozefík, Kubica, Gábor, Ondrušek, Kopásek, Blahuta, Jakubec. Tréner: M. Lastovica.

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Králiky - Námestovo 3:0 (1:0), 3., 73. a 86. Cimerman. D. Ždaňa - R. Sobota B 1:2 (0:2), 68. Mikuška - 37. Gibala, 41. Miklas.
1. Rakytovce 4 3 1 0 10:5 10
2. L. Lúčka 4 3 1 0 7:3 10
3. D. Ždaňa 4 3 0 1 9:3 9
4. Králiky 4 2 2 0 8:4 8
5. Bánová 4 2 1 1 8:4 7
6. D. Strehová 4 2 1 1 6:3 7
7. Žilina B 4 2 1 1 6:4 7
8. Rudinská 4 1 1 2 9:7 4