Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Šesty katapultoval Žilinu do čela

Inter Bratislava – MŠK Žilina 1:2 (1:1)

Góly: 9. Kunzo – 35. Porázik, 56. Šesták.
Žlto-zelení si dvoma víťazstvami v rade napravili chuť a sériu nechceli pretrhnúť ani na bratislavských Pasienkoch. Žlto-čierni ich ale v úvode trošku zaskočili. V 6. min. hlavičkoval Majerník a Kuciak v bráne sa musel poriadne natiahnuť, aby loptu vyškriabal. O tri minúty už bol ale krátky. Na loptu po rohu si totiž najlepšie vyskočil Kunzo a k opačnej žrdi otvoril skóre. Aj v ďalšom priebehu boli aktívnejší domáci. Musilovu strelu vyrážal Kuciak. V 27. min. Pečalkovu strelu vyrazil Kuciak do žrde. Nasledujúce minúty však ukázali, akoby vlažná úvodná polhodinka zo strany Žilina bola zámerom. Potom už totiž pevne prebrali opraty do vlastných rúk. V 35. min. našiel Jež kolmou prihrávkou do pokutového územia fyzicky disponovaného Porázika. Ten sa obtočil okolo obrancu a od žrde vyrovnal. Päť minút pred prestávkou ešte Šlahor uvoľnil Majerníka, ale ten nedokázal zakončiť. V 43. min. po likvidačnom zákroku vylúčil rozhodca domáceho Kaprálika. Po zmene strán najskôr z priameho kopu namieril Kunzo do brvna. V 56. min. sa však premiérovo v tejto sezóne presadil žilinský rýchlik Šesták. Najskôr potiahol po pravej strane loptu, aby tá aj s prispením domácej obrany skončila v Bernadyho sieti. Na konci ešte mohli pridať ďalšie góly Jež, aj Porázik, ale stav sa už nemenil. Toto víťazstvo katapultovalo Žilinu spoločne s Nitrou do čela ligovej tabuľky.
Pred 1 328 divákmi rozhodoval Havrilla. ŽK: Peter Majerník, Kaprálik, Pečalka, Paulík – Kuciak Vomáčka. ČK: Kaprílik (Inter, po druhej žltej).
MŠK: Kuciak – Pekarík, Vomáčka, Švestka, Minarčík, Štrba (65. Doležaj), Jež, Vršič, Belák (54. Šesták), Nemec (85. Devátý), Porázik.
Pavel Vrba, tréner MŠK: Som spokojný najmä so ziskom troch bodov. Trošku sme tentoraz nezvládli kvalitu, ktorá zaostávala za predchádzajúcimi zápasmi v Nitre a s Trnavou. Sú však aj zápasy, kedy sa nedarí. O to viac oceňujem, že sme vyhrali.

Ostatné výsledky 4. kola:
FC Senec – ZŤS Dubnica 1:0 (0:0), 85. Ray. FC Nitra – Spartak Trnava 3:2 (2:0),
27. Čeman, 32. Čižmár, 61. Gunda – 87. Vido, 90.+ Turtenwald. AS Trenčín – Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:1), 90.+ Marček – 21. Bažík, 87. Lietava. MFK Košice – Slovan Bratislava 3:2 (2:1), 20. a 79. Majoroš, 45. Školník – 34. Sedlák, 82. Sloboda (11 m). Artmedia Bratislava – MFK Ružomberok 2:2 (1:1), 35. Kozák (11 m), Reiter – 2. Pospíšil, 72. Rák.
PROGRAM 5. KOLA:
Sobota 12. augusta o 20.00 hod: Slovan Bratislava – FC Nitra, ZŤS Dubnica – MFK Košice, MFK Ružomberok – FC Senec, MŠK Žilina – AS Trenčín, Spartak Trnava – Inter Bratislava. Nedeľa 13. augusta o 20.00 hod: Dukla Banská Bystrica – Artmedia Bratislava.