Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Body brali iba domáce tímy

II. trieda

Kam. Poruba – Lietava 3:0 (1:0), 43. Sádecký, 48. I. Štrba, 51. Horník. V prvom polčase bola hra vyrovnaná, aj keď domáci mali miernu prevahu, hlavne po zbytočnom vylúčení R. Belana. Výsledkom narastajúceho tlaku K. Poruby bol gól z hlavy Sádeckého. Po zmene strán domáci rozhodli o víťazstve a do konca zápasu kontrolovali priebeh hry. R Sobola, 50. ČK: 28. R. Belan. K. PORUBA: Tepličanec – Kasman, Bielik, Podkopčan, Sudor (78.  Jasenovský), Ondrejka (46. Tretina), Sádecký, Chovančík (68. P. Štrba), I. Štrba, Hodas, Horník. LIETAVA: P. Belan – Š. Gaňa, M. Gašpierik, Matejkov (46. Petrák), P. Gašpierik, Chobot (58. Petráš), Súkeník, Pet. Gašpierik, Hradský, R. Belan, A. Belan.
Súľov – Zástranie 1:0 (0:0), 80. Tvrdý. Nátlaková hra domácich poznačila úvod stretnutia, ale gól sa Súľovu nepodarilo streliť. Nováčik v druhej polovici prvého polčasu prevzal iniciatívu, jeho šance ale ostali nepremenené. Po prestávke sa hra prelievala z jednej strany na druhú a domácim priniesla šťastie až 80.min., keď po zaváhaní obrany hostí Tvrdý krížnou strelou rozhodol. Nováčik sa však za svoj výkon hanbiť nemusí. R Krupík, 120. SÚĽOV: Danížek – M. Hrehor, Ďurkovský, Ráztočný, R. Hudek, R. Hrehor (79. I. Hudek), Tvrdý, Ďurec, Ľ. Hrehor, Ďurajka (65. Bušfy), Kereš. ZÁSTRANIE: Majtán – Poliak, Martinek, M. Gašpierik, Mičica, V. Gašpierik, Laurenčík, Jurec, Hrošovský (82. M. Lisko), Škorvánek, L. Gašpierik (46. J. Lisko).
Hrabové – Horný Hričov 3:2 (1:0), 18. a 47. Baláž, 52. J. Gajdošík – 78. Vydra, 87. Bodis. Hostia nastúpili iba s desiatimi hráčmi. Za stavu 3:0 domáci nepremenili penaltu, ďalšie dve tutovky a z jasného zápasu tak bola v závere dráma, ale so šťastným koncom pre Hrabové. R Wojčik, 150. ČK: Martinka. HRABOVÉ: Bunta – Bučko (61. Martinka), V. Hrabovský, J. Čička, J. Gajdošík, Sedlák, J. Sedliak,  R. Šimon, Puškár (84. Kováčik), Daniš (82. B. Hrabovský), Baláž. H. HRIČOV: Slosarčík – Vydra, J. Králik, Šichman, Bodis, Dibdak, Brábik, Koštek, Eichler, Ľ. Králik.
Divina – Pov. Chlmec 3:2 (2:1), 22. Cigánik, 41. a 69. M. Ovečka - 3. Pe. Čejka, 47. Sterchlák. Nováčik zohral s Chlmcom vyrovnaný zápas. Hostia začali rázne, od 3. min. viedli a domáci navyše prišli v 15. min. o brankára P. Ovečku st., ktorého vystriedal pre zranenie Slovák. Ešte do prestávky však stav otočili. Dve minúty po zmene strán hostia vyrovnali, ale M. Ovečka a domáci entuziazmus zabezpečili nováčikovi víťazný vstup do súťaže. R Ondrušík, 100. DIVINA: P. Ovečka st. (15. Slovák) - Cigánik, Meliš, Poliaček, Kováčik, P. Ovečka ml., Lašut (88. Bukový), Krško, Čuraj, Hroš, M. Ovečka. P. CHLMEC: R. Kozlík – Dendys, Mir. Kozlík, Kubala (65. Pav. Čejka), Vaňovič, Sterchlák, Heldej, Ambróz, Pe. Čejka, Mar. Kozlík, Kubáni.
Štiavnik – D. Tižina 3:0 (1:0), 45. Zd. Gašperec, 47. Šutara, 80. Pet. Pobjak. Hostia nastúpili akoby vo víťaznej eufórii z postupu, ale nováčikovský elán im vydržal iba do konca polčasu. Po ďalšom góle z kopačky Šutaru po zmene strán a vylúčeniach už ich nadšenie opadlo a domáci zápas jasne vyhrali. R Peťko, 250. ČK: 50. Sedúch, 75. Nemček. ŠTIAVNIK: Parčiš – M. Pobjak, Šutara, Zd. Gašperec, Krajči, R. Mišutka (65. P. Kuciak), P. Gašperec, Hraboš, L. Mišutka (85. Prílepok), Pet. Pobjak, Mračník (39. V. Kuciak). D. TIŽINA: Ľ. Falašta – Sedúch, Hazda, Mihalčatin, Maťko, Bačinský, Kubík, Nemček, J. Falašta, Chabada, P. Ďurina.
Zbyňov – Stránske 2:1 (2:0), 15. Jamečný, 44. Bielik – 87. Štrba (11m). V prvom polčase mali domáci prevahu aj viacej šancí. Po chybe brankára sa domáci zo štandardky ujali vedenia a po úniku a centri Bielik zvyšoval pred prestávkou. Zbyňov ešte v prvom dejstve stihol zahodiť penaltu. Hostia stihli zdramatizovať zápas až v závere, ale Zbyňov si už tri body nenechal vziať. R Mitra, 60. ZBYŇOV: Mooskáľ – Miškovský, M. Urík, Babčan, Bariak, Jánošík, Jamečný, Kasman, Bielik (65. Gažúr), Pekara (87. Mišiak), R. Urík. STRÁNSKE: Dovičík – Hodas, Štrba, Krajči, M. Jánošík, Baránek, Kasman, Vrábeľ (75. Majerčík), Dubeň, Gabčík (68. Chrachala), Štadáni.
Turie – Nededza 6:1 (2:1), 20. J. Lonc, 44. a 86. Manga, 65. G. Chovanec, 76. Špagľa, 81. Machyna - 5. Frniak. Nededza začala lepšie, aj po góle mala mierne navrch. Domáci však ešte do prestávky otočili výsledky. Druhý polčas už bol jednoznačne v domácej réžii, keď Turie priklincovalo Nededzu ďalšími štyrmi gólmi. R Skotnický, 110. ČK: 89. Frniak. TURIE: Mičky – J. Lokaj, Valíček, Ľ. Lonc, Kudelka, J. Lonc (62. Machyna), A. Chovanec, G. Chovanec (81. Pirošík), Manga, Śpagľa, Hreus (83. Smolík). NEDEDZA: Hlad – Remek, Ďuríček, M. Hreus, Kupčák, Mravec, Frniak, Repáň, J. Hreus, Balala, Peťko.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?