Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Martin Macek a Fero Bujný po štyri

II. trieda

Aj v II. triede Oblastného futbalového zväzu Žilina poznáme už postupujúcich i vypadávajúceho. Napriek tomu posledné kolo bolo na niektorých ihriskách ukážkové. Napríklad v Divinke, ktorá o svojom postupe rozhodla šiestimi gólmi (ďakujeme a blahoželáme), či v Terchovej, ktorá doma tiež „koncertovala“ a zničila postupové nádeje Považského Chlmca.

Divinka – Turie 6:2 (4:0). 10., 28., 40., 65. Macek, 10. J. Korista, 32. Hložný – 51. Špagľa, 55. Manga. Raketovým nástupom domáci rozhodli o výsledku vlastne aj postupe už v prvom polčase. Oslavovať začali už v druhom polčase a dohrávali len vo vlažnom tempe. 150. R Bugala. DIVINKA: Puškár – Slovák, P. Korista st., Buček, Mourtada, Ovečka, Macek, J. Korista, Holeša (55. Lokaj), Hložný, Paták. TURIE: Smolík –
J. Lokaj, Valíček, Surovčík, Kúdelka, P. Lokaj, Lonc, G. Chovanec, Manga, Hreus, Špagľa.

Kamenná Poruba – Podhorie 3:1 (1:0). 37. Sádecký, 68. Kavecký, 79. Ježo - 57. Ondrejka. V prvom polčase bolo zápas vyrovnaný, útoky sa striedali na oboch stranách a nebolo poznať, že hrajú mužstvá, ktoré bojujú o záchranu. V druhom polčase domáci zvýšili aktivitu, ale boli to hostia, ktorí po rohovom kope vyrovnali. V ďalšom priebehu domáci tlačili, výsledkom boli ďalšie dva góly a tri body. 120. R Mintál. KAMENNÁ PORUBA: Tepličan – Bielik, Podkopčan, Kasman, J. Štrba, Sádecký (52. Jasenovský), Hodás, Ježo, Kavecký (70. Chovančík), I. Štrba, Sudor (70. Ondrejka). PODHORIE: Nižný – Breziansky, Šupej, Ondrejka, Melišík, Chobot, Borák, Makuka ml., Poľko, Makuka st., Belan.

Štiavnik – Lietava 1:0 (0:0). 80. Z. Gašperec (z 11 m). Ozdobou pekného futbalového zápasu boli brankári na jednej i druhej strane. Hral sa futbal, na posledný zápas, veľmi dobrej kvality, kde domáci mali viac gólových príležitostí, ktoré nevyužili. Hostia v druhom polčase vlastne hru vyrovnali a hral sa futbal na jednu, na druhú bránu. 200. R Chaban.
ŠTIAVNIK: Parčiš – Peter Kuciak (60. Pavol Kuciak), Šutara, P. Gašperec, R. Mišutka, Krajčí, Z. Gašperec, Mračník, P. Pobjak, Hraboš, L. Mišutka. LIETAVA: Koša – Matejkov, Ďurajka, M. Gašpierik, P. Gašpierik, P. Bellan, Baďura, Súkeník, Petráš, A. Bellan, Novosad.

Nededza – Stránske 1:4 (0:1).
78. Balala – 17., 77. Štadáni, 51. Chrachala, 84. Gabčík. Hostia prišli do Nededze s odhodlaním zachrániť sa v súťaži, a tak aj pristupovali k zápasu. Domáci naopak po oklieštení zostavy boli vyrovnaným mužstvom len v prvom polčase. 50. R Juríček. NEDEDZA: Szabados – Pavel, Grühlling, Zajac, Remek, Mravec, Frniak, Repáň, Hreus, Balala, Macho. STRÁNSKE: P. Vdovičík – Hodás, Štrba, Dobeš, Matiašovský, Dubeň (61. Baránek), Kasman, Jánošík, R. Chrachala (65. Škorvánek), Gabčík, Štadáni.

Terchová – Považský Chlmec 4:2 (2:1). 15. Brežný, 40. Vantúch, 50. M. Gajdošík, 80. V. Hanuliak – 25. Stenchlák (z 11 mn), 70. Holboj. Technicky kvalitný zápas, otvorený, pri peknom počasí a slávnostnej atmosfére. Uvoľneným výkonom domáci potvrdili svoje vedúce postavenie v tabuľke a postup do I. triedy. So svojou dlhoročnou hráčskou kariérou sa v zápase rozlúčil Ján Kováč. 200. R Rogoň. TERCHOVÁ: Zavacký – M. Hanuliak, Meško (46. Mažgút), Krištofík, Brežný, Praták, V. Hanuliak, M. Gajdošík (65. Kováč), P. Gajdošík (60. Struhárňanský), Vantúch, P. Hanuliak. POVAŽSKÝ CHLMEC: R. Kozlík – Chovan, J. Čejka, M. Kozlík, Vaňovič, Ambra, Kubáni, Peter Čejka, Pavol Čejka, Stenchlák, Holboj.

Petrovice – Súľov 2:4 (2:3).
33. Adamík (z 11 m), 83. B. Caránek - 37. Tvrdý, 51. Ľ. Hrehor, 72. Ďurec, 90. M. Hrehor. Od začiatku priateľský zápas bez žiadnych tvrdých faulov. Domáci sa ujali vedenia v 33. min. gólom z pokutového kopu. Hostia stačili ešte v prvom polčase vyrovnať. Do druhého polčasu nastúpili lepšie hostia, keď z uhla prestrelil brankára Ľ. Hrehor. 80. R Mitúch. PETROVICE: Adamík – D. Dorušinec, Vrbka, Hvorecký, V. Dorušinec (46. Marián Černek), Klunda, Marcel Černek, Milan Černek, Š. Caránek, B. Caránek, Hrobárik. SÚĽOV: Danížek – M. Hrehor, Ďurkovský, Bušovský, R. Hudek (75. Bušfy), R. Hrehor, Tvrdý (77. J. Hudek), Ďurec, Ľ. Hrehor, Rástočný, I. Hudek.

Hrabové – Horný Hričov 0:0. O všetkom bolo rozhodnuté ešte pred otváracím hvizdom rozhodcu, a tak to vyzeralo aj na ihrisku. Viac šancí mali domáci, hostia nastrelili jediné brvno v poslednej minúte zápasu i sezóny. 150. R Rolko. HRABOVÉ: Bunta – Bučko, V. Hrabovský, Jánošík, J. Sedlák, Šimon, Puškár (80. Kováčik), Martinka,
J. Gajdošík, M. Hrabovský (60.
M. Sedliak), Daniš. HORNÝ HRIČOV: Uhlík – Jahvodka, Ľ. Králik, J. Králik, Koštek, Šichman, Marčiš, Dibdák, Vydra, Eichler, Novisedlák (46. Rechtorík).
1. Terchová 26 18 2 6 62:24 56
2. Divinka 26 15 4 7 70:30 49 3. P. Chlmec 26 14 4 8 65:39 46
4. Súľov     26 14 3 9 58:36 45
5. Štiavnik 26 11 7 8 40:35 40
6. Lietava 26 10 7 9 33:33 37
7. Turie   26 10 5 11 47:53 35
8. H. Hričov 25 10 3 12 39:41 33