Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Ján Beneš za päť minút tri góly

Ešte pred 24. kolom I. triedy Oblastného futbalového zväzu Žilina sa v piatok 2. júna dohrávalo stretnutie Zádubnie – Dlhé Pole. V zápase sa zaskvel domáci Slavo Jankula so štyrmi gólmi. Nedeľňajšie výsledky poradie v tabuľke veľmi nepomiešali, zaváhala Kotrčina Lúčka, ktorá doma remizovala, a tak sa náskok Závodia zvýšil na štyri body.
Zádubnie – Dlhé Pole 6:1 (2:0). 36., 49., 63., 75. Jankula, 41. Pytel, 87. Frátrik – 83. K. Feranec.
Zbyňov – Višňové 1:2 (1:1). 29. R. Urík – 16. M. Stromček, 83. Vojtyla. Vyrovnaný zápas s minimálnym množstvom šancí na jednej i druhej strane. Domáci mali v prvom polčase navrch, ale v druhom sa hra vyrovnala a niekoľko minút pred koncom sa futbalová šťastena usmiala na hostí. 30. R Krupík. ZBYŇOV: J. Urík – Miškovský, Babčan, M. Urík, Barčiak, Bielik, Jamečný, Gažúr, Kubica, Bariak, R. Urík (72. M. Mišiak). VIŠŇOVÉ: Paprčiak – Mitringa, Husárik, Šimko, Danaj, Franček (70. Šupej), Varínčiak (60. Pagáč), Vojtyla., M. Stromček, Strelička, Valica.
Nezbudská Lúčka – Kotešová 0:2
(0:1). 30. Pollák, 83. F. Bujný. Domáci nastúpili v oslabenej zostave, hostia boli o poznanie lepší, čo sa odrazilo i na výsledku stretnutia. 50. R Chaban. NEZBUDSKÁ LÚČKA: Hruška – Mrázik, M. Ondráš, P. Samec, Tichý, Ľ. Kubo, M. Kubo (30. Hlávka),
V. Samec, Obešla, Švejdík, Bielik (40. E. Samec). KOTEŠOVÁ: Magerčiak – Mikulík (80. M. Bujný), Galovič, J. Bujný, Košík, Urban, B. Bujný, F. Bujný, Takáč, Pollák, Zavadzan.
Rajecké Teplice-Konská – Rajec 3:1
(2:0). 14. M. Krkoška, 42. Sopko,
63. Mintál – 75. Hájek (z 11m). Rajecké Teplice-Konská boli v prvom polčase lepším mužstvom, čo dokázali aj dvoma strelenými gólmi. V druhom polčase domáci Pleva nepremenil pokutový kop, ale o pár minút už dokázali zvýšiť na 3:0. Potom sa však uspokojili, čo sa im vypomstilo a Rajec znížil na 3:1. Strelec jediného rajeckého gólu videl pred koncom, tiež ako jediný, červenú kartu. 120. R R. Martinec. RAJECKÉ TEPLICE-KONSKÁ: Frátrik – Mazúr (67. Strhár), Sibyla, J. Piala (75. M. Piala), Krkoška, Pleva, Baránek, Mintál, Žigo, Šramo (43. Urbanec). RAJEC: Marek Kmeť – Hulín, Hájek, Janík, Matej Kmeť, Pekný, Veselý, Pekara, Mazák, Macura, M. Krajčoviech.
Dlhé Pole – Bytčica 7:1 (2:0).
4., 61. Adamík, 43., 58. Dzúrik, 84., 86., 89. Beneš - 51. Dubovec. Zápas sa niesol v jednoznačnej réžii domácich, ktorí po debakli v Z8dubní zmobilizovali všetky svoje sily a pred domácimi fanúšikmi potvrdili, že v Dlhom Poli platí – môj dom, môj hrad. 110. R Bugala. ČK – Baleja (82). DLHÉ POLE: Bohdan – Dvorák, M. Feranec, K. Feranec (46. R. Fuljer), Šimulák (88. R. Forbák), Švec, M. Forbák, Adamík, Tornáry, Beneš, Dzúrik. BYTČICA: Kovačič – Paráč, Dubovec, Ľ. Zuziak, Morvay, Dudoň (46. Keblúšek), Štaffen, Baleja, Repkovský (65. Malich), Klobucký (78. Kosnovský), M. Zuziak.
Rašov – Belá 2:0 (1:0). 32. S. Lacko (z 11m), 60. M. Lacko. Domáci si vytvorili tlak, kde hostí podržal brankár Zavalidroga. Hostia dvakrát trafili tyč, raz brvno. Domáci sa v 30. min., ujali vedenia gólom z pokutového kopu, hostia mohli vyrovnať Vrábelom, ktorý išiel sám na brankára, ale nedal. Takisto zahodil šancu Ťažký, no prišla 60. minúta a domáci zvýšili na 2:0. Vo vyrovnanom zápase boli domáci šťastnejším mužstvom. 150. R Mintál. RAŠOV: Čupec – M. Kadáček, Prášek (80. Bajza), Michálek (54. Marek Kresáň), Križňan, Miro Kresáň, Tretinár, M. Lacko, Baláž, S. Lacko, R. Kadáček. BELÁ: Zavalidroga – Kuťa, Užák, Boháč, Šmehýl, F. Ťažký, Laščiak, Kurcin, T. Ťažký, Vrábel,  Cabadaj.
Zádubnie – Hlboké 2:1 (1:1). 40. Majer, 48. Jankula - 42. P. Adamov (z 11m). Hralo sa na veľmi ťažkom teréne, sily oboch mužstiev boli vyrovnané. Len čo sa domáci ujali vedenia, presadili sa aj hostia a z pokutového kopu vyrovnali. Domáci svoje víťazstvo spečatili hneď na začiatku druhého polčasu. 80. R Sklenár. ZÁDUBNIE: Vanca – Gašpierik, Mikunda, B. Sýkora, Hošták, Studník, Pytel, Holeš, Frátrik, Jankula, Majer. HLBOKÉ: Zaduban – D. Konečný, Pavlík, Vršanský, J. Hvorečný, Krajíček, Zátek, M. Adamov, P. Adamov, Puchoň, Síkel.
Kotrčina Lúčka – Závodie 0:0. Za dažďa sa hral futbal na vysokej úrovni, zodpovedajúci 5. lige. V prvom polčase bol zápas vyrovnaný, s množstvom nevyužitých šancí na oboch stranách. Do druhého polčasu nastúpili domáci so snahou vyhrať stretnutie, ale výkony obidvoch brankárov, ktorí podržali svoje mužstvá, boli takisto na vysokej úrovni. 250. R Žiak. KOTRČINA LÚČKA: Trnovec – Ďurnek, Káčerík, Slúčik, Milo, Kuťka, Bielik, Mikolaj, Šmehýl, Žabka, Martinček (72. Pecko). ZÁVODIE: Pika – Hruboška, Ftorek, Škuta, Sedliaček, Mára (81. Gamboš), Belko, Mišúr, Šajnoha, Randík, Capko.
1. Závodie 24 15 7 2 50:19 52
2. K. Lúčka 24 14 6 4 46:18 48
3. Rašov 24 14 5 5 61:32 47
4. Kotešová 24 13 6 5 48:26 46
5. Zádubnie 24 12 4 8 52:41 40
6. Bytčica 24 12 2 10 45:47 38
7. D. Pole 24 10 1 13 49:47 31
8. Rajec 24 8 5 11 36:44 29