Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Žiadne prekvapenie sa nekonalo

IV. LIGA

L. Lúčka – Trebostovo 4:0 (0:0), 49. a 80. Kodaj, 70. Dietrich, 90. Kalina.
Víťazstvo domácich sa rodilo ťažko. Hostia, oproti minulému zápasu v Nižnej, dokázali so všetkými bratmi Lukášikovcami držať s domácimi krok celý prvý polčas. Domáci sa prakticky nedostali do vyloženej gólovej šance. Stretnutie sa rozhodlo v druhom polčase zásluhou striedajúceho Kodaja, ktorý dal dva góly a pri jednom asistoval. Hostia z Trebostova v druhom polčase prakticky neohrozili bránu Lietavskej Lúčky a inkasovali štyri góly. Rozhodoval Paňko, ŽK: Bosík, Chmúrny (obaja Trebostovo), 250 divákov. L. LÚČKA: Tatranský – Benko (86. Poláček), Koša, Klapčík (46. Kodaj), Štaffen, Drahno, Kalina, Kaštan, Turian, Dietrich, Šupina (81. Danech). TREBOSTOVO: Adamčík – Bosík, Kúdelka, M. Lukášik (78. Sopkuliak), Chmúrny, Ľ. Lukášik, Rutkaj, Moravčík (52. Meliš), R. Lukášik, A. Lukášik, Špener (68. Štastiak).
Belá Dulice – Stráňavy 5:0 (2:0), 12. a 16. Siekel, 52. Pučala, 67. Mazurák, 75. Fazika.
Domáci si od úvodu vytvorili veľkú územnú prevahu. Predvádzali rýchly, technický futbal. Vytvorili si aj množstvo dobrých príležitostí. V prvých desiatich minútach niektoré zahodili.  V 12. min. Siekel hlavou otvoril skóre a o štyri minúty ten istý hráč strelou k žrdi zvýšil na 2:0. Hostia podnikli dva rýchle protiútoky, ktoré domáci brankár s prehľadom zlikvidoval. V 35. min. Ďanovský z piatich metrov poslal loptu tesne vedľa hosťujúcej brány. Po zmene strán domáci pokračovali vo svojej hre a už v 52. min. po trestnom kope Faziku a vyraznej lopte Pučala zvýšil domáce vedenie. Hostia z protiútoku kontrovali prudkou strelou, ktorú brankár Šupej vytlačil na roh. V rozmedzí 60. – 77. min. si domáci vytvorili ďalšie vyložené šance. V 67. min. Holý potiahol loptu, prihral nabiehajúcemu Mazurákovi, ktorý zvýšil. Domáci víťazstvo potvrdili v 75. min., kedy Fazika strelou k tyči uzavrel skóre. Rozhodoval Sitarčík, 250 divákov. STRÁŇAVY: Mičech – Machyna, Mahút, R. Barošinec, A. Barošinec, Bukovčan, Sirovátka, Meliš, R. Cetera, Čuraj, L. Cetera.
Oščadnica – Krásno 2:3 (0:0), 53. Kolembus, 78. Vojtúš - 58. Seko, 79. Ondrušek, 80. Kopásek.
V nedeľu sa v Oščadnici hralo na ťažkom a rozbahnenom teréne, kde však obe mužstvá predviedli vyrovnaný zápas. Futbalová šťastena sa v tomto prípade v závere remízového zápasu priklonila na stranu hosťujúceho Krásna. Diváci sa gólov dočkali až v druhej polovici stretnutia, keď skóre otvorili domáci, no v 58. min. odpovedali Krásňania. V závere stretnutia si trojbodový zisk nakoniec pripísali hostia. R Brodňan, ŽK: Krkoška, Krela – Šadlák, Gábor, Kasaj, 150. OŠČADNICA: Pazdera – Barčák, Zemaník, Krkoška, Brisuda, Maslík (70. Vojtúš), V. Kučák, Krela, Labuda, Šulgan, Kolembus (59. Pavlus).  KRÁSNO: Šustek – Vaňovec, Šadlák (81. Pagáč), Seko, Blahuta, Kubica, Gábor, Ondrušek, Kopasek, Kasaj, Jakubec.
Valča – Rudinská 1:2 (0:1), 31. Súkeník - 70. a 80. Seduch.
Jeden z najlepších zápasov, ktoré Rudinčania v IV. lige počas tejto sezóny odohrali. Aspoň tak to zhodnotil tréner hostí Miroslav Šuraba. Hostia zaslúžene vyhrali. Počas celej doby určovali rytmus hry, aj keď gólu sa dočkali až v 31. min., keď Súkenik krásnou strelou prekonal domáceho brankára. Do druhého polčasu už vstupovali obe mužstvá s cieľom vybojovať víťazstvo. Rudinčania šikovnou hrou potvrdili svoje vedenie v 70. min., kedy sa Seduch prekľučkoval pomedzi obrancov Valče a zľahka „doťukol“. Domáci sa zmohli len na jeden útok, ale využili ho na sto percent. Do konca stretnutia hostia len kontrolovali hru a víťazstvo z rúk nepustili. R Harezník, 300, ŽK: Súkeník. RUDINSKÁ: Žák – Kravec, Kotrč, Jančiga, Pučala, Zuziak (88. Brodňan), Sedúch, Ryboň, Vlček (85. Číčala), Súkeník, Horňák.

Ostatné výsledky: Tvrdošín – Námestovo 0:3 (0:0), Kovalíček, Kucek 2. T. Štiavnička – Nižná 1:1 (1:1), Paško (11m) - Šeling.
13. Tvrdošín 22 3 4 15 23:66 13
Turčianskej Štiavničke po skončení súťaže odpočítajú 6 bodov.

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Žilinská Kia ruší pre nedostatok dielov od zahraničného dodávateľa nočné zmeny

Do stredy bude fabrika fungovať iba v dvojzmennej prevádzke.

Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

V Pandemickom pavilóne je hospitalizovaných 17 pacientov.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.