Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

BADEM – starší žiaci

Žilinská športová hala na Bôriku má za sebou už tretí „festivalový nápor“. Predposledný zo série štyroch turnajov BADEM (Basketbal detí a mládeže) patril vekovej kategórii starších žiakov a žiačok a konečne priniesol úspech domácemu družstvu. Dievčatá Lokomotívy Žilina obsadili v nabitej konkurencii tretie miesto. Turnaj starších žiačok sústredil na seba väčšiu pozornosť ako chlapčenský. Štartovalo na ňom desať zahraničných a päť slovenských družstiev, medzi nimi dve domáce – Lokomotíva Žilina a BK Teplička nad Váhom. Obe boli úspešné. Teplička skončila siedma, Lokomotíva tretia, čím potvrdila, že piate miesto na nedávnych Majstrovstvách Slovenska nebolo náhodné. Vo finále porazila Banská Bystrica (aktuálny vicemajster SR) český Příbor výrazným rozdielom 46:29, hoci ešte v polčase bol výsledok otvorený (22:23). Konečné poradie na turnaji:
1. UMB Banská Bystrica, 2. BK Příbor, 3. Lokomotíva Žilina, 4. Havířov, 5. SBŠ Ostrava, 6. ŠBK Sadská A, 7. Teplička nad Váhom, 8. Lokomotíva Sereď, atď. Žilinčanku Gaňovú zaradili medzi päticu najlepších hráčok na turnaji.
Turnaj chlapcov mal 15 účastníkov, vrátane dvoch domácich družstiev – Žiliny a Budatína. Prvých šesť miest obsadili slovesnké tímy, vo finále po vyrovnanom priebehu vyhral bratislavský AŠK Inter nad Prievidzou 48:45 (24:24). V súboji o tretie miesto porazil Prešov Sereď 49:30 (26:11). Chlapcom MBK Žilina sa veľmi nedarilo, vyhrali iba dva zo šiestich zápasov a skončili v strede celkového poradia. Budatínu sa nepodarilo poraziť nikoho, ale hral s chlapcami o dva roky mladšími ako ostatní účastníci turnaja. Celkové poradie:
1. Inter Bratislava, 2. Prievidza, 3. Prešov, 4. Sereď, 5. Považská Bystrica, 6. Nový Jičín (ČR), 7. Haviřov (ČR), 8. MBK
Žilina, ..., 15. ZŠ Budatín. Záverečný turnaj v minibasketbale a basketbale BADEM 2006 dokončia v závere týždňa turnajom najmladšej vekovej kategórie. Do Žiliny príde 16 družstiev mladších mini chlacov a rovnaký počet mladších mini dievčat.