Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Vedúce trio nezaváhalo

III. A trieda
Zástranie – Veľká Čierna 6:0 (3:0),
5. Kopas, 30., 63., a 89. J. Škorvánek (prvý z 11m), 40. T. Janči, 50. L. Gašpierik. Rýchly gól z priameho kopu v úvode domácich navnadil a už do prestávky rozhodli o víťazstve. Domáci mali viac z hry aj v druhom dejstve a ich góly padli po fatálnych chybách hosťujúcej obrany. R Peťko 50. ZÁSTRANIE: Majtán –  Poliak (75. Pav. Mičica), J. Lisko (46. M. Lisko), Martinek, T. Janči, Pet. Mičica, Jančula, Kopas, L. Gašpierik, J. Škorvánek. V. ČIERNA: J. Bohdal – Lednický, Mar. Domanický, R. Chupek, Petinský (46. P. Chupek), Mucha, M. Bohdal, J. Harant, Biely, Očko, R. Harant.
D. Tižina – Fačkov 4:3 (2:1), 20., 36. a 85. Synek (posledný z 11m), 48. Kubík - 5. Ligas, 63. a 70. Rajčan. Zápas bol veľmi kvalitný, navyše pred peknou diváckou kulisou. Domáci po svojom úvodnom tlaku paradoxne inkasovali. Od tejto chvíle však vrhli sily do útoku a podarilo sa im ešte pred prestávkou obrátiť stav. V druhom polčase začali opäť náporom a tri minúty po zmene strán zvýšil Kubík. Fačkovu ale vyšlo striedanie s Rajčanom, ktorý v priebehu siedmich minút vyrovnal. Tižina sa až do konca snažila o víťazstvo a nakoniec sa ho dočkala, keď päť minút pred koncom po faule na Nemčeka premenil pokutový kop Synek. R Kubo, 250. ČK: Mikula. D. TIŽINA: Falašta – Nemček (80. Bela), Hazda, Mihalčatin, Maťko, Bačinský, Kubík (75. Dávidík), Synek, J. Ďurina, Chabada, P. Ďurina. FAČKOV: Klinec – Bielik (60. Rajčan), Ľ. Galia, Mikula, Záň, R. Galia, Ďuriš, T. Hollý, Vríčan, D. Hollý, Ligas.
Brodno – Stráža 1:0 (1:0), 25. Balta (z 11m). Domáci mali územnú prevahu a v prvom polčase nevyužili dve čisté gólové šance. Jediný gól stretnutia padol z penalty, keď hráč hostí fauloval v 16-tke Trnku a Balta sa z penalty nemýlil. V druhom polčase už domáci tesný náskok udržali. R J. Martinec ml. 150. BRODNO: Niník – Michalovič, Špirec (75. M. Ful-
ka), Oravec, Makúch, Balta (65. D. Fulka), Vallo, Coloň, Moravec (50. Hrošovský), Trnka. STRÁŽA: Š. Poliak – F. Kubala, Ďurana, Sotolár, Chovanculiak, A. Kubala, Radočáni, Pallo, Mil. Poliak, J. Bugáň, P. Bugáň.
Zádubnie B – Mojš 1:0 (0:0), 60. Hošták. Zápas bol vyrovnaný, ale obojstranne slabší. Viac vzruchu priniesol druhý polčas. Krátko po jeho úvode sa domáci z priameho kopu ujali vedenia. Hostí potom pri viacerých šanciach podržal brankár a domáci tak zvíťazili  najtesnejším rozdielom. R Mackovčin 120. ZÁBUDNIE B: Šašváry – Stárek, Hošták, Buňo, P. Sykora, Kapitulík, Mäkký, Abaffy, Frolo, Poliaček,
B. Sykora. MOJŠ: Kráľ – M. Remek, Jakub Solár, Rolko (60. Vršanský), Svetko, Sarkozi, Milo, Martinec, Turanec, M. Solár, Bulejčík.
Ovčiarsko – Bitarová 0:2 (0:2),
5. M. Capanda, 20. Z. Gaňa. Hostia boli kondične lepší a už v úvodnej dvadsaťminútovke využili po chybách domácich dve šance na strelenie gólov. Domáci hrali od 75. min. Presilovku po výlučení T. Gaňu, ale ani tak si vážnejšiu príležitosť nevypracovali a hostia v susedskom derby zaslúžene zvíťazili. R Hazda 100. ČK: T. Gaňa. OVČIARSKO: Lasička – Vl. Habáň, Vl. Galbavý, Nekoranec (76. Adamčík), M. Habáň, Zelník, Čilík, J. Galbavý, Fujko (46. Klimo), Kotuláč,
M. Ďurajka. BITAROVÁ: B. Labuda – M. Capanda, Baránek, J. Gaňa, T. Ga-
ňa, Belák (50. Jur. Labuda), Tvrdý,
Z. Gaňa (84. Ján Gaňa), J. Capanda, M. Gaňa, J. Labuda.(kol)

3. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 047

Mobilné odberové miesto sa nachádza za pavilónom gynekológie a pôrodníctva.

3 h
Zariadenie pre seniorov Úsmev v Žiline.

V zariadení naďalej platia prísne preventívne opatrenia.

5 h

Stredná odborná škola strojnícka na Športovej ulici v Kysuckom Novom Meste už dlhodobo patrí medzi najkvalitnejšie a najprogresívnejšie školy svojho druhu v Žilinskom kraji so zameraním na strojárstvo, elektrotechniku, ekonomiku a poľnohospodárstvo.

Študentka obstála vo veľkej konkurencii vedcov v kategórii Elektrotechnika, priemyselné technológie.