Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Líder z Makova nadelil Varínčanom päť gólov

V. LIGA
Teplička – Bánová B 2:1 (0:0), 67. Mintál, 79. Stenchlák – 47. Comorek. Domácich zaskočili útoční hostia dobrou hrou. V prvom polčase sa nič výnimočné neudialo. Po zmene strán v 47. min. po rohu Comorek hlavou otvoril skóre. Tento gól domácich nezlomil a zlepšenou hrou v 67. min. Mintál hlavou vyrovnal. V 79. min. po peknej individuálnej akcii Stenchlák strelou k žrdi strelil víťazný gól. Brezany sa ukázali ako mladé a perspektívne mužstvo s dobre chytajúcim Škrobákom. R Dobroň, 220.
TEPLIČKA: Orvan – Hruška, Lisko, Jánoš, Poliak, Krutý, Adamus (46. Miček), Stenchlák, Mintál, Valašek, Kozák. BÁNOVÁ: Škrobák – Valášek, Randa, Kosa, Michulek, Hýll (65. Krajíček), Mariniak, Comorek, Trnovec, Hudec, Červený.
Strečno – Raková 1:1 (1:0), 28. Lonc – 88. Kubizna (11 m). Strečno začalo tlakom. Už v 2. min. po centri Jaroslava Trhančíka hlavičkoval Sokolovský tesne vedľa. Hostia sa osmelili a v 12. min. po centri Kubiznu zblízka hlavičkoval Martiník do brankára Kopáska. V 20. min. Klocáň napriahol spoza šestnástky, avšak strela tesne obtrela brvno. Po rohu Trhančíka sa potom v päťke najlepšie zorientoval Lonc a hlavou otvoril skóre. V druhom polčase Strečno pridalo v tlaku, avšak v 60. min. Čačurák išiel sám na bránu domácich, ale prestrelil. V 64. min. na druhej strane postupoval sám na bránu aj Trhančík, strelu mu však vyrazil hosťujúci brankár. Keď sa už zdalo, že body zostanú doma, v 88. min. domáci hráč podľa rozhodcu zahral v pokutovom území rukou a z jedenástky vyrovnal Kubizna. V neróznom závere Strečno pritlačilo, avšak bez gólového efektu. R Frančák, 200.
STREČNO: Kopásek – Beháň, Lonc, Melo, Oberta (46. Žigmund), Cigánik (26. Melo), Klocáň, Kán, R. Sokolovský (60. Fraško), Trhančík, P. Sokolovský. RAKOVÁ: Kajánek – Jarábek, Poliak, Tatarčiak, Padura, Šupolík (90. Ďurana), Kubizna, Jarábek (57. Bukas), Martiník, Čačurák (83. Rebroš), Badžgoň.
Rosina – Dolný Hričov 1:0 (0:0), 47. Ondák. V Rosine sa hral priemerný futbal z oboch strán. Hra sa odvíjala prevažne medzi šestnástkami. V prvom polčase domáci aj hostia mali po jednej šanci. Po zmene strán Rosinčania získali vedenie v 47. min., keď z priameho kopu trafil do siete Ondák. V záverečných minútach sa hostia snažili o vyrovnanie, ale bezvýsledne. R Vojvoda, 150.
ROSINA: Výboch – Vrabec, Turský, Lysík, Adamčík, Kaplánek (75. Smieško), Mažgút (46. Hodas), Heiser (85. Jacko), Ondák, Timkanič, Kopáč. D. HRIČOV: Kurota – Lasička, Zaduban, Capanda, Randík, Kabašta, Michálek, Vančík, Bandúr (34. Chlebuch), Kachát, Trnovec.
Trnové – Predmier 0:1 (0:1), 36. Pobjak. Domáci mali počas celého zápasu prevahu. Hostia využili z minima maximum. V 36. min. totiž premenil jednu z mála príležitostí na gól Pobjak. Tento gól sa ukázal ako rozhodujúci, pretože Predmierci umnou hrou a obranou nedopustili vyrovnanie. R Gamboš, 150.
TRNOVÉ: Danišek – Hudec, Belaník, Pirošík, Tlachač (55. Turčan), Vrabec, Výboch, Bolibruch, Ojer (55. Podhorelec), Filo, Malik (81. Frátrik). PREDMIER: Uríček – Bačík, Tomaník, Klus, Brezničan, Rentka, Pobjak, Chvalník, Chlebek (86. Janda), Čička (81. Kučera), Šimoník.
Skalité – Kysucké Nové Mesto B 1:1 (0:0), 62. R. Mikula – 90. Bočej.
Zápas priemernej úrovne mohli vidieť diváci v Skalitom, keď sa celý prvý polčas hralo len ako na priateľskom stretnutí. Hralo sa medzi šestnástkami. Druhý polčas však začali domáci Skaličania tlačiť. Čoraz častejšie ohrozovali Briššovu bránu, no ostalo len pri pokusoch. Nedeľa v Skalitom bola aj nedeľou nepremenených šancí, keď domáci nepremenili až päť „tutoviek“. Až v 62. min. sa konečne odlepila gólová smola z kopačiek a R. Mikula krásne otvoril skóre. Už to vyzeralo, že Kysučania odídu naprázdno, no domáci podcenili situáciu. Následne prišiel trest v poslednej 90. min. zachránil Bočej bod z ihriska súpera. R Tomáš, 200. SKALITÉ: M. Tatarka – Ľ. Mikula (70. R. Časnocha), Sidora, Halfar (50. Janščo), Baroniak. Vlček, M. Serafín, R. Mikula, Kaňa (80. Ľ. Serafín), Padych, M. Sidora.
K. N. MESTO B: Brišš – Lisko, Rajtek, Mindek, Bočej, Mičiak, M. Lisko, Holáň, Macek, Krasňan (80. Ďurana).
Podvysoká – Stará Bystrica 0:0.
Kysucké derby sa nieslo v znamení vyrovnaného súboja. Hostia začali opatrnejšie, ale na ihrisku mali aj tak viac z hry, ale gól neprišiel. Diváci očakávali po bezgólovom prvom polčase dramatickú druhú polovicu zápasu. No ani druhá štyridsaťpäťminútovka nepriniesla víťazné rozuzlenia. Domáci Podvysočania poučení o sile súpera poctivo bránili a do vážnych útokov sa nepúšťali. O body sa nakoniec súperi pekne podelili. R M. Poliak, ŽK: M. Kľago – M. Štrba, Griga, Šimášek, 100. PODVYSOKÁ: P. Bytčánek – P. Bytčánek st., Comorek (65. Korduliak), Pajer, Slíž (52. M. Bytčánek), Turiak, M. Kľago, Cvinček, Staník, Marián Kľago, M. Perďoch. STARÁ BYSTRICA: Čmiko – P. Kolembus, Šimášek, Griga (75. Završán), Hoferica, Šumský, P. Faktor, Štrba, L. Kolembus, Ľ. Faktor, V. Matejčík, Ľ. Kolembus.
Makov – Varín 5:0 (2:0), 25. a 78. Sýkora, 36. Špulica, 58. Šustek, 65. Juríček.
Už v 1. min. domáci Šustek nastrelil žrď Murárikovej svätyne a tým akoby predznamenal, kto bude pánom na ihrisku. Prvý gól zápasu strelil po rohu Sýkora, ktorý bol celý zápas oporou a usmerňoval domácich hráčov. Práve po jeho prihrávke strelil v 36. min. mladý Špulica gól a tým ukľudnil domácich fanúšikov. Hostia podnikali sporadické útoky, ale domáca obrana na čele s brankárom Krišicom ich do žiadnej nepustila. Za zmienku stojí Šugarová strela z diaľky, ale s tou si domáci Krišica hravo poradil. Druhý polčas začal gólovo domáci Šustek z 20 m vymietol ľavú Murárikovu šibenicu. Od tohto momentu to hostia zabalili a môžu ďakovať svojmu brankárovi za v celkom prijateľnú prehru. Domáce mužstvom svojich fanúšikov potešilo a pripravilo im pekné nedeľné popoludnie. R Močiliak, ŽK: Špulica, Šustek – Nemček, Šugar, 200. MAKOV: Krišica – Sojčák, Meheš, Pavelka, Kubošný, Roman (70. Pavlica), Konečný, Šustek, Sýkora, Špulica, Juríček. VARÍN: Murárik – Nemček (85. Dlhopolček), Repáň, Zimen, Mariáš, Repkovský, Murárik, M. Repáň, Tichák (68. Damihel), Lopušan (88. Hanus), Šugar. (mif, ap)

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Magazín SME Ženy už v predaji
  2. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  5. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  6. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?

Stavby budúcnosti s úctou k minulosti pozdvihnú úroveň architektúry mesta

Zaujímavé koncepty prináša dynamická developerská spoločnosť LICITOR.

Putovanie plagátmi Jana Rajlicha ml

Výstava bude prístupná verejnosti aj v novembri.

Pätnásťgólový Jakub Baranovič ťahá Hôrky za postupom

Hoci počas jesene strelil takmer polovicu gólov svojho mužstva, za ťahúňa sa nepovažuje. Vyzdvihuje snahu a bojovnosť svojich spoluhráčov a prezrádza, že v kabíne občas zaznie aj slovíčko postup.