R. SOBOTA B - K. N. MESTO
1:0 (0:0)
Gól: 71. Koleno. ŽK: Vítek. Rozhodoval Sikora, 200 divákov.
K. N. MESTO: Klec - Molnár, Valiašek, Gapa, Mičica, Záhradník (69. Vlček), Šebík, Chovanec, Pecko, Kohút, Toka (46. Staškovan).
V priemernom stretnutí sa hralo v prvom polčase väčšinou medzi šestnástkami a strelci mali dlho vychýlenú mušku. V 11. min Vítek strelou z 25m a v 15. min Purdek hlavičkou mierili len vedľa alebo nad, tak isto ako prvý pokus hostí z kopačky Chovanca o 5 minút neskôr. V 22. min Kuciak včasným vybehnutím vyriešil nebezpečný útok a v 42. min po Chovancovej peknej strele z 20m domáci gólman ešte krajšie vyrazil na roh. V 48. min sa dostal Užkovič sám pred Kleca, ktorý v páde nohou odvrátil. V 71. min po najkrajšej akcii stretnutia Šlichtík ideálne prihral Kolenovi, ten prešiel ako nôž cez maslo cez obranu hostí a strelil jediný gól zápasu. Hostia v závere otvorili hru a domáci mohli pridať ďalšie góly, Šlichtík v 80. min a Užkovič v 82. a  84. min nepremenili veľké šance. Mohlo sa im to vypomstiť, ale Gapova hlavička už v nadstavenom čase mierila vedľa.Peter Rovnanek

BÁNOVÁ - RAKYTOVCE
2:1 (2:1)
Góly: 36. a 41. (11m) Frátrik - 10. Hric. ŽK: Pecko - Čabala. ČK: Turčan, Čabala. Rozhodoval  Putra, 500 divákov.
BÁNOVÁ: Gavlák - Ďuratný L., Kubovich (73. Paulini), Stalmašek, Mojík, Vajda, Ďurica (72. Padala), Frátrik, Sluka, Podmanický, Ďuratný D. (46. Pecko).
Už v 1. min domáci Podmanický vnikol do šestnástky hostí a brankár vyrazil na hlavu Stalmaška, ktorého hlavičku z brány obrana hostí odvrátila. V 7. min Turčan kopol bez lopty domáceho Ďuricu a dostal červenú. V 8. min po zaváhaní domácej obrany Hric prehlavičkoval brankára a hostia viedli. V 35. min Podmanický nastrelil brvno Vyskočovej brány a odrazenú loptu napálil Frátrik do siete hostí. V 40. min vnikol Podmanický do pokutového územia, zbytočne bol faulovaný a z nariadeného pokutového kopu Frátrik dostal domácich do vedenia. V 67. min po chybe Mojíka hostia prečíslili domácu obranu a so šťastím zabránili vyrovnaniu. V 69. min po hrubom faule na Ďuricu dostal Čabala druhú žltú a opustil ihrisko. Domáci až do konca zápasu s vedomím, že majú číselnú prevahu, hrali rozpačito a nesúrodo.Ľubomír Portašík
K. LIESKOVEC - ZVOLEN
1:1 (0:0)
Góly: 90. Marčan - 85. Decko. ŽK: Kubala - Mihál. ČK: Panáčk. Rozhodoval Ondák, 150 divákov.
K. LIESKOVEC: Slíž - Trnovec (46. Škorík), Tatarčiak, Kubala, Dančík J., Vojvoda, Marčan, Macura (85. Mrenka), Panáček, Mihalda, Brtnický (66. Šlapka). Tréner: J. Berešík.
Domáci hrali nervózne, čo hostia využívali na rýchle protiútoky. Už v 1. min Vrbiniak mal gól na kopačkách, nedal. V 24. min Detkovu strelu domáci brankár chytil. K slovu sa dostali domáci v 29. min, keď Vojvodovu delovku hosťujúca obrana zlikvidovala. V 31. min mohol Vrbiniak skórovať, strelil nad bránu. V druhom polčase domáci Kubalom v 48. min prestrelili bránu a o dve minútu Vojvodova strela bola tiež nepresná. Domáci zahodili ďalšiu šancu v 75. min, z protiútoku Detko z bezprostrednej blízkosti prestrelil bránu. Keď nedokázal v 76. min presne zamieriť Vojvoda, hostia sa zmobilizovali a v 85. min Detkom strelou po zemi dali na 0:1. Po tlaku domácich v 90. min Marčan vyrovnal na 1:1, keď mu prihrával len šestnásťročný Mrenka. Bol to najslabší zápas v tejto sezóne v K. Lieskovci. Milan Čimbora

BYTČA - KREMNIČKA
2:3 (0:1)
Góly: 54. Holeščák M., 77. Kadák - 42. a 60. Rusnák, 68. Hurík. ŽK: Chudík, Mati, Kollár. Rozhodoval Fízeľ, 100 divákov.
BYTČA: Jaroš - Čmárik, Kadák, Tvrdý, Kliník, Holeščák P. (73. Ciesarík), Čikota (64. Mahút), Holeščák M., Chrenko, Gabaj (69. Zábavčík), Gajdošík. Tréner: Král. Bytčania vstúpili do zápasu aktívne a využívali najmä krídelné priestory na nebezpečné centre. V 14. min opečiatkovala hlavička Kadáka tyč Juračkovej brány a na odrazenú loptu P. Holeščák nedočiahol. O dve minúty sa pekne uvoľnil M. Holeščák, tvrdá strela šla nad. Domáci futbalisti opäť nezvládli záver polčasu, keď sa inak neškodní hostia z ojedinelého protiútoku dostali po hlavičke Rusnáka do vedenia. Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase, keď domáci hráči bojovali, no góly dávali hostia. V 54. min aktívny M. Holeščák zabojoval, nenechal sa odstaviť od lopty a v páde strelou k žrdi vyrovnal. V 60. min zahrávala domáca obrana znovu nedôrazne a k odrazenej lopte sa dostal Rusnák, ktorý peknou strelou k žrdi dostal hostí opäť do vedenia. V 69. min to bolo už 1:3, keď sa lopta z nemožného uhlu odrazila od Huríka do brány. V 77. min vykresal iskierku nádeje Kadák, keď strelou zo šestnástky znížil na 2:3. Napriek veľkej snahe a bojovnosti sa stav stretnutia už nezmenil.Dušan Beníček

ČADCA - PODBREZOVÁ B
0:1 (0:0)
Gól: 88. Šmelko. ŽK: Piňo, Kaličák, Macášek - Turňa, Ďurajka. Rozhodoval Glončák, 1000 divákov.
ČADCA: Holiš - Kaličák (89. Pavlík), Piňo, Macášek, Gavlák, Kavuliak, Planeta, Privarčák, Časnocha (56. Húska), Gállik, Šidlo. Tréner: Pavol Strapáč.
Po obojstrannom vlažnom začiatku sa domáci rozohrali. V 16. min únik Planetu nevyšiel, rovnako po ňom nemal úspech ani Šidlov center pred bránu. V 20. min sa diaľkovou strelou prezentoval Kaličák. V 21. min mali domáci gólovú šancu, hlavička Privarčáka zblízka trafila do rúk brankára. V 37. min mal šancu súper, keď Belko hlavičkoval do tyče. Domácim nevyšla ďalšia sľubná akcia, keď v 43. min Privarčákovu hlavičku brankár zázračne vyrazil. Obraz hry sa po obrátke málo zmenil, domáci mali predsa len väčší tlak, ale chýbala efektívnejšia koncovka. V 69. ďalšia gólová šanca, domáci Privarčák trafil tyč. V 70. min sa do šance dostal Húska, zblízka dal vedľa brány. V 73. min sa po strele Turňu vyznamenal Holiš. V 78. min ďalšiu gólovú šancu nevyužil Privarčák. Tlak domácich gradoval, ale hostia úspešne bránili. V 88. min po rýchlom protiútoku Šmelko prekonal Holšia.Eduard Halada

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Dukla B. Bystrica B - Dolný Kubín 1:2 (0:1), T. Teplice - L. Mikuláš 1:2 (1:0), Ružomberok B - Žiar nad Hronom 2:0 (1:0).

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  8. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Magazín SME Ženy už v predaji
  2. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  5. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  6. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?

Stavby budúcnosti s úctou k minulosti pozdvihnú úroveň architektúry mesta

Zaujímavé koncepty prináša dynamická developerská spoločnosť LICITOR.

Putovanie plagátmi Jana Rajlicha ml

Výstava bude prístupná verejnosti aj v novembri.

Pätnásťgólový Jakub Baranovič ťahá Hôrky za postupom

Hoci počas jesene strelil takmer polovicu gólov svojho mužstva, za ťahúňa sa nepovažuje. Vyzdvihuje snahu a bojovnosť svojich spoluhráčov a prezrádza, že v kabíne občas zaznie aj slovíčko postup.