Na čelo sa prepracovala Bánová

III. liga K. N. MESTO – T. TEPLICE 1:0 (1:0)Gól: 33. Chovanec. ŽK: Pecko, Šebík. Pred 300 divákmi rozhodoval Kubačka K. N. MESTO:

III. liga
K. N. MESTO – T. TEPLICE 1:0 (1:0)
Gól: 33. Chovanec. ŽK: Pecko, Šebík. Pred 300 divákmi rozhodoval Kubačka K. N. MESTO: Klec - Faliašek, Gapa, Mičica, Pecko, Záhradník (71. Kohút), Toka (60. Krkoška), Goljan, Molnár, Šebík, Chovanec (90. Staškovan), tréner: M. Zvarík.T. TEPLICE: Machovič - Jeťko, Kravárik, Šavol, Veterník, Privitzer (79. Karas),Schmidt (73. Ždimera), Kempný, Letrik (89. P. Koleno), Šovčík, J. Koleno, tréner: I. Šimček.Líder tretej ligy hrou na Kysuciach neoslnil, hrou úplne sklamal. Domáci podali bojovný výkon a po zásluhe zvíťazili najtesnejším rozdielom. Úvodných 15 minút sa hralo opatrne. V 16. minúte sa odhodlal k streľbe domáci Goljan, jeho slabú strelu po zemi Machovič kryl. Hostia v 18. minúte podnikli nebezpečný útok, Jozef Koleno z bezprostrednej blízkosti netrafil Klecovu bránu. O päť minút neskoršie Kempný prestrelil domácu bránu. Iniciatívu prevzali Kysučania a v 25. minúte mali blízko ku gólu, keď zahrávali štandardnú situáciu a Molnárovu jedovatú strelu Machovič kryl. Kysučania vycítili šancu a v 33. minúte zatlačili hostí do defenzívy, k lopte sa dostal Chovanec a jeho prudká strela z hranice pokutového územia skončila v Machovičovej sieti. Hostia mali šancu na vyrovnanie v 37. minúte, domáci brankár Klec bol už prekonaný, ale obranca Gapa odvrátil z bránkovej čiary. V druhej časti mali hostia územnú prevahu, ale dobre hrajúci Kysučania eliminovali útočnú silu hostí.

KREMNIČKA - BÁNOVÁ 0:3 (0:2)Góly: 15. Podmanický, 31. Vajda, 81. Padala. ŽK: Keller. Rozhodoval Čiernik, 200 divákov.KREMNIČKA: Juračka - Praženica, Nemec (38. Rusnák), Chudík, Hurík, Špirka (69. Murgaš), Mati (39. Kollár), Tišliar, Keller, Kuric, Sokol. Tréner: Grík.BÁNOVÁ: Gavlák - Ďuratný L., Kubovich, Stalmašek, Mojík, Vajda, Ďuratný D., Ďurica (64. Padala), Frátrik (85. Paulini), Sľuka, Podmanický (34. Pecko). Tréner: Kašuba.
Obidve mužstvá začali opatrne a vyčkávali na chybu obrán. Domáci prvýkrát ohrozili Gavláka v 3. min, strelu vyrazil. V 15. min šikovne nabehol za obranu hostí Podmanický a únik úspešne zakončil. Hostia v nasledujúcich minútach ovládli hru. V 16. min Juračka vytlačil na roh hlavičku Vajdu. V 31. min sa Vajda už nemýlil, keď dôrazne nabehol na center Ďuricu a prestrelil Juračku. Po inkasovaných góloch domáci prestriedali a vyrovnali hru. Strely Kellera a Rusnáka však iba tesne minuli bránu Gavláka. Druhý polčas sa na obidvoch stranách hral útočný futbal, domácim nemožno zaprieť snahu, ale na dôraznejších a rýchlejších hostí nestačili. Domáci mohli znížiť v 60. min, Gavlák Sokolovu strelu vyrazil a dobiehajúci Keller neprehodil brankára. V 81. min po ľavej strane unikol Frátrik a Padala zasunul loptu.

PODBREZOVÁ B - K. LIESKOVEC 5:0 (3:0) Góly: 32., 62. a 90. Murín, 14. Gašpar, 44. Belko. ŽK: Kostelný - Škorík. Rozhodoval Szabo, 300 divákov.
PODBREZOVÁ B: Ihradský - Boháčik, Libič, Belko, Ďurajka, Gašpar (64. Kostelný), Turňa M., Hauer (71. Špulica), Sojak (29. Chrenovský), Murín, Truňa P. Tréner: P. Ilko. K. LIESKOVEC: Slíž - Trnovec, Tatarčiak, Kubala, Dančík, Vojvoda, Marčan, Brtnický (39. Panáček), Timek (46. Šlapka), Mihalda, Škorík. Tréner: J. Berešík. Domáci v úvode stretnutia naznačili, kto bude na ihrisku pánom. V 8. min spálil tutovku Murín, ale o šesť minút išli domáci do vedenia, keď Gašparovu strelu brankár hostí vyrazil, ale Vojvoda zrazil loptu do vlastnej brány. Domáci pokračovali v nápore, hra sa odvíjala zväčša na polovici hostí. V 33. min zvýšil na 2:0 Murín a v 44. min stanovil Belko polčasový výsledok. V druhom polčase sa hra opäť odvíjala na polovici hostí, ktorí len sporadicky vyrážali do protiútoku a vážnejšie domácich neohrozili. V 62. min Murín nádhernou strelou z hranice šestnástky zvýšil na 4:0. Konečný výsledok zápasu stanovil opäť Murín, keď v 90. min osamotený brankárovi nedal žiadnu šancu.

D. KUBÍN - BYTČA 4:0 (3:0) Góly: 24. Čučka, 30. Bača, 37. Kubáni, 83. Callo - 11m. ŽK: Hájek, Zabavčík. Rozhodoval: Kapusta, 700 divákov.D. KUBÍN: Okoličáni - Holub, Čučka, Halák (86. Gajdošík), Drengubiak, Plančo (63. Jurky), Kubáni, Janky, Callo, Bača, Dzúrik. Tréner: J. Smolka.BYTČA: Hájek - Tvrdý, Kadák, Raždík, Zábavčík, Holeščák Pavol (73. Králik), Čikota, Ciesarík (73. Mahút), Chrenko, Gabaj, Gajdošík (52. Mahdoň). Tréner: M. Král.
V 24. min po trestnom kope Baču hlavičkoval Čučka na 1:0. V 29. min sa odhodlali hostia, keď Ciesarík trafil z dobrej pozície najprv nohy Okoličániho a následnú strelu Okoličáni kryl. V 30. min sa na šestnástke pekne uvoľnil Callo, položil loptu na hlavu Baču a bolo 2:0. V 37. min domáci pekne zakombinovali, keď po Callovom centri lopta putovala po osy Bača, Dzúrik, jeho strelu Hájek vyrazil len pred Kubániho a ten sa v takých situáciách nemýli - 3:0. V závere polčasu sa dostal do dobrej príležitosti Janky, ale tiesnený trafil iba brankára. V 68. min našiel Kubáni v šestnástke Callu, ten však loptu iba doťahoval a Hájek bol na mieste. V druhej polovici druhého polčasu boli hostia aktívnejší, snažili sa skorigovať výsledok, čo sa im takmer podarilo v 74. min, keď po rohu vykopol loptu z prázdnej brány Holub. V 83. min dobiedzajúceho Kubániho fauloval brankár hostí a Callo jedenástku s istotou premenil.

OSTATNÉ VŚLEDKY: Žiar n/Hronom - Dukla B. Bystrica B 2:0 (0:0), L. Mikuláš - Ružomberok B 1:4 (1:2), Rakytovce - Čadca 0:0, Zvolen - R. Sobota B 3:1 (0:0).

1. Bánová 17 11 3 3 29:18 36
2. Čadca 17 11 2 4 31:17 35
3. T.Teplice 16 11 1 4 47:12 34
4. Ružomb. B 17 9 4 4 39:22 31
5. Kremnička 18 9 4 5 32:20 31
6. D. Kubín 17 9 4 4 32:23 31
7. Žiar n/H 17 8 3 6 29:19 27
8. K. Lieskovec 18 8 0 10 22:40 24