Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Zápasy v réžii domácich, Skalité bodovalo vonku

V. LIGA Predmier – Skalité 0:1 (0:1), 10. Padych. Hostia hneď z prvej šance dali gól. Domáci potom celý zápas tlačili.

V. LIGA
Predmier – Skalité 0:1 (0:1),
10. Padych. Hostia hneď z prvej šance dali gól. Domáci potom celý zápas tlačili. Mali však ťažké srdce na rozhodcu Žbirku, ktorý podľa predsedu ovplyvnil zápas. R Žbirka, 150. SKALITÉ: M. Tatarka – Sidora, Vlček, Mikula, Serafín, Baroniak (30. Janščo), Padych, R. Mikula, Kaňa (80. Bury), M. Sidora (83. Časnocha).
Dolný Hričov – Trnové 1:0 (0:0), 62. Rakučák (11 m). Rozospatý úvod zápasu prebudila až šanca hostí v 7. min., ktorú nevyužil Gier. Na strane domácich v prvom polčase stojí za zmienku 22. min. kedy Trnovcova strela tesne minula prázdnu bránu, ale oku diváka nebolo ulahodené. V 41. min. po strele hostí sa otriasla konštrukcia brány, ale stav stretnutia zostal nezmenený. V druhom polčase sa hra prenášala z jednej na druhú polovicu a v 62. min. po trme-vrme v šestnástke hostí bol prenikajúci domáci Kabašta faulovaný a rozhoca nariadil pokutový kop, ktorý Rakučák premenil. Po nevyužití šancí na oboch stranách zostal výsledok nezmenený až do konca zápasu. R Tutura, 100. D. HRIČOV: Kurota – Lasička, Rakučák, Zaduban, Randík, Kabašta, Mihálek, Vančík, Bandúr (87. Uhliarik), Kováč (69. Kahát), Trnovec. TRNOVÉ: Daníšek – Hudec, Belaník, Pirošík, Kuba (80. Tlalchač), Vrabec, Dýboch, Bolibruch, Gier, Filo, Malík.
Bánová B – Strečno 2:2 (0:1), 70. Trnovec, 84. Padala - 29. Sokolovský, 77. Cigánik. Na ťažkom teréne domáci v úvode nepremenili tri vyložené príležitosti. Vedenia sa však ujali Strečňanci, keď center premenil na vedúci gól Sokolovský. Vyrovnať sa v 2. polčase podarilo z trestného kop Trnovcovi, ale v 77. min. strhol opäť vedenie na stranu hostí Cigánik. Šesť minút pred koncom však remízu pre Bánovú zariadil opäť z priameho kopu Padala. Remíza bola nakoniec spravodlivá. R Rohoň, 150. BÁNOVÁ: Škrobák – Paulíny, Pranda, Kosa, Mikulek (83. Síkora), Pecko, Padala, Mariniak, Trnovec (70. Krajíček), Hudec, Červený. STREČNO: Kopásek – Gašper, Lonc, Melo, Žigmund, Cigánik (80. Bolibruch), Sokolovský (88. L. Tavač), Kán, Klocáň, J. Trhančík, Oberta (23. Beháň).
Varín – Teplička 0:0. Teplička sa vo Varíne predstavila ako zdatný súper a potvrdila doboru hrou vysoké ambície. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Oba tímy si vytvorili dve vyložené príležitosti. Domáci sa v závere snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale bez úspechu. Najväčšiu šancu zahodil tesne pred koncom dorastenec Matúšek, keď brankár hostí bol už prakticky prekonaný, ale obrana vykopávala loptu z bránkovej čiary. R Michna, 250. VARÍN: Murárik – Horecký, Nemček, Zimen, Lopušan, Mariáš, J. Šugár, Tichák, Murárik (40. Repkovský), M. Repáň (70. J. Repáň), Tichák (80. Matúšek). TEPLIČKA: Oravan – Hruška, Lisko, Janiš, Poliak, Králik, Adamus, Stenchlák, Mintál, Valášek, Kozák.
Stará Bystrica – Makov 4:3 (2:1), 4. a 90. Ľ. Faktor, 70. Šumský, 82. Šimášek - 17. Šustek, 41. Křenek, 69. Konečný. Už v 4. min. sa v šlágri jari medzi prvým a druhým v tabuľke hral obojstranne dobrý futbal. Domáci sa ujali vedenia najlepším strelcom ligy Ľ. Faktorom, keď ho správne našiel Hoferica. V 17. min. však líder z Makova odpovedal Šustekom na 1:1. V 41. min. sa po chybe obrany Starobystričanov hostia ujali vedenia. Po zmene strán a v snahe zvrátiť stav domáci otvorili hru, vyrovnali v 67. min. Rozhodca však gól neuznal a o dve minúty na to Makovčania tlakom zvýšili. Domáci sa nevzdávali, v 70. min. sa im Šumským podarilo znížiť. Tento gól ich povzbudil a v 82. min. sa Šimašek rýchlo prekľučkoval obranou a nedal Krišicovi šancu. V snahe zvrátiť stav v 90. min. korunovali víťazstvo gólom Ľubomíra Faktora, ktorý v samom závere zachránil tri body. R Putra, 250, ŽK: Griga, P. Faktor – Banetka, Šustek, Olšovský. STARÁ BYSTRICA: Čmiko – P. Kolembus (30. Korenčík), Šimášek, Griga, Hoferica, Ľ. Kolembus (65. Šumský), P. Faktor, Štrba, L. Kolembus (46. Završan), Ľ. Faktor, V. Matejčík. MAKOV: Krišica – Roman (55. Olšovský), Banetka, Šustek, Juríček, Pavelka (46. Pavlica), Křenek, Konečný, Kubošný, Sýkorá (78. Špulica).
Raková – Rosina 2:1 (0:0), 70. M. Badžgoň, 85. Krištofík - 60. Heiser.
Bol to dobrý zápas. Prvý polčas sa síce mužstvá len oťukávali, ale po zmene strán sa začala prejavovať aj útočnosť. Hostia sa ujali vedenia až po množstve nepremenených šancí. Domácich jednogólová prehra vyburcovala k vyšším výkonom, po góle pritlačili súpera na jeho vlastnú polovičku a zvrátili stav. Najskôr Badžgoň v 70. min. prekľučkoval pomedzi obrancov a vymietol pavučinu vo Výbochovej bráne. V 85. min. Krištofík zachytil loptu v prestrelil hosťujúceho gólmana. R Farský, 100. RAKOVÁ: Kajánek – Majerík, Tatarčiak, Golis, Badžgoň, Šúpolík, Krištofík, R. Jarábek (65. Ďurana), Martiník, Čačurák, M. Badžgoň (85. Šperka). ROSINA: Výboch – Jaššo, Turský, Vrabec, Adamčík. Smieško, Mažgút, Heiser, Ondák, Lukanič, Kopáč.
MŠK Kysucké Nové Mesto B - Podvysoká 3:1 (1:1), 24. a 53. Macek, 68. Káčerík – 6. M. Klago. Hostia z Podvysokej sa ujali vedenia už v 6. min., ale rýchly gól im body nepriniesol. Kysučania vyrovnali hru. Odpoveď prišla v 24. min., Macek vyrovnal na 1:1. Po obrátke sa akoby domáci vymenili. Začali hrať agresívny futbal, a nováčikovi nedali možnosť viac sa predviesť. V 53. min. zvýšili a o pätnásť minút len výsledok spečatili. R Greňo, 100, ŽK: M. Lisko, Kohút, Kačérik – Comorek, Korduliak, Slíž, Bytčánek, Cvinček. K. N. MESTO B: Brišš – Lisko, Rajtek, Vlček, Židek, M. Lisko, Peka, Macek, Holáň, Kohút, Káčerík. PODVYSOKÁ: P. Bytčánek – Turiak, Korduliak, Comorek, Kubiš, Slíž, P. Bytčánek, M. Kľago, Cvinček, Marián Kľago, Staník.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 760

Koronavírus: Odberné miesta v Žiline (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Žiline.

Antigénové testovanie na koronavírus SARS-CoV-2.

Menovec slovenskej národnej legendy chce s Bytčou skončiť do šiesteho miesta

Futbalistom mesta s viac ako jedenásťtisíc obyvateľmi jesenná časť absolútne nevyšla.

Mužstvo MFK Bytča pred začiatkom súťažného ročníka 2020/2021. Kapitán Juraj Jánošík v hornom rade druhý zľava.

Koronavírus: Odberné miesta v Bytči (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Bytči.

Ilustračná fotografia.

Koronavírus: Odberné miesta v Rajci (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Rajci.