Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

PYKALI za nepremenené tutovky!

AS Trenčín – MŠK Žilina 2:1 (0:0)

Góly: 62. Kamenský, 66. Štyvar – 78. Straka.
To, čo predviedli Žilinčania v Trenčíne, sa len tak ľahko nevidí. Do stretnutia totiž nastupovali s jednoznačným cieľom zvíťaziť a udržať tak kontakt so špicou tabuľky. Tomuto cieľu prispôsobili aj taktiku a od úvodných minút sa do súpera zahryzli. Povážlivé však je, že už do polčasu mohli pokojne vyhrávať aj 6:0, ani jednu príležitosť však nepremenili! Ako prvý sa v 2. min.
prezentoval tvrdou strelou Porázik, Volešák však z námahou loptu vyrazil. O pár minút pohrozil aj Šesták, ale  pochodil rovnako. V 30. min. na druhej strane po priamom kope Kamenského hlavičkoval vedľa Štyvar. Vzápätí sa pred Volešákom v šanci ocitol Vomáčka, ale neskóroval a rovnako zbrklo svoju šancu zahodil aj Róbert Jež. V samom závere prvého polčasu zase na Perniša nevyzrel domáci Prekop. Po zmene strán žlto-zelení v tlaku nepoľavili. Gól mohol hneď v jeho úvode streliť z priameho kopu Barčík, ale Volešák bol opäť namieste. Za streleckú nemohúcnosť potom Žilinčania dvakrát pykali. V 62. min. totiž Štyvar našiel ideálne prihrávkou za obranu voľného Kamenského a ten nedal Pernišovi šancu. O štyri minúty sám Štyvar hlavou po rohu zvýšil už na rozdiel dvoch gólov. Ku cti vicemajstra z minulej sezóny slúži to, že ani po dvojnásobnom údere sa nevzdali a pokúšali sa o zvrat. Iskierku nádeje im v 78. min. vykresal efektnými a zároveň aj efektívnymi nožničkami kanonier Straka. Počas záverečného tlaku sa im však už vyrovnať nepodarilo, a tak pod Matúšovým hradom zbytočne prišli o ďalšie body.
Pred 1 340 divákmi rozhodoval Olšiak. ŽK: Štyvar – Šesták.
MŠK: Perniš – Pekarík, Vomáčka, Labant, Minarčík, Porázik (8. Barčík), Štrba, Jež (72. Nemec), Tesák (62. Belák), Šesták, Straka.
Marijan Vlak, tréner MŠK: Vypracovali sme si množstvo príležitostí a iniciatíva bola na našej strane. Šance sme ale nevyužili a navyše nás domáci potrestali za chyby. V Trenčíne sme chceli uhrať dobrý výsledok. Pokiaľ ale nedokážeme premeniť vyložené príležitosti, ktoré sme si najmä v prvom polčase vypracovali, zvyčajne príde trest. Nechcem tým ale znižovať výkon domácich. Trenčania viac chceli, viac sa snažili a vyhrali zaslúžene.

VÝSLEDKY 25. KOLA:
MFK Ružomberok – ZŤS Dubnica 3:1 (2:1), 16. Nezmar, 26. Dovičovič, 53. Jendrišek – 19. Bruško. Inter Bratislava – Matador Púchov 2:1 (0:0),
70. Dirnbach, 88. Šlahor – 90.+ Jelšic. Dukla Banská Bystrica – Artmedia Bratislava 0:0. Spartak Trnava – FC Nitra 0:1 (0:1), 25. Rák.

PROGRAM 26. KOLA:
Sobota 8. apríla o 15.30 hod.: MFK Ružomberok – Dukla Banská Bystrica, Matador Púchov – Spartak Trnava, ZŤS Dubnica – FC Nitra. O 17.30 hod.: MŠK Žilina – Inter Bratislava. Nedeľa 9. apríla o 10.30 hod.: Artmedia Bratislava – AS Trenčín.

DOHRÁVKY 22. KOLA
Utorok 4. apríla o 15.30 hod.: Matador Púchov – MFK Ružomberok. O 17.30 hod.: MŠK Žilina – Artmedia Bratislava.

STRELCI MŠK:
14 gólov - Pavol Straka, 8 gólov - Stanislav Šesták, 4 góly – Róbert Jež, Ivan Bartoš, 3 góly – Marián Čišovský, Dare Vršič, 3 góly – Martin Švestka, 2 góly –Miroslav Barčík, 1 gól - Peter Doležaj, Ivan Belák, Peter Pekarík, Miloš Krško.