Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Piate úspešné predĺženie

HK Dynamax Nitra - MsHK Žilina 6:2 (3:0, 1:0, 2:2)

Góly: 1. Kollár (Hruška), 6. Kolník (Kollár), 13. Švarný (Vlk, Čacho), 32. Kollár (M. Kováčik, J. Kováčik), 48. Chrenko, 53. Kolník (Chrenko, Čacho) - 49. Král (Špilár), 55. Gron (I. Droppa, Kontšek). Vylúčení: 7:7, Kokavec (Žilina) 5+DKZ za úder do hlavy a krku. Presilovky: 2:2. Oslabenia: 1:0.
Rozhodovali: Jonák, Lokšík, 5 000 divákov.

MsHK Žilina: Lipovský (13. M. Laco) - I. Droppa, Nádašdi, Škorvánek, Ficenc, Senko, Dlouhý - Krajčí, Gron, Kontšek - Gálik, Jabrocký, Kokavec - Špilár, Hreus, Král - Oravec, Rehák, Verčík.
Domáci mali do úvodného semifinálového stretnutia výborný nástup, keď sa po osemnástich sekundách presadil Kollár. Bol to najrýchlejší gól v doterajšom priebehu play off. V 6. min už bolo 2:0, Kolník nakorčuľoval sprava pred Lipovského a zvýšil. V 10. min nevyužili dobré strelecké príležitosti hosťujúci Špilár a Gron, na druhej strane kontroval Mihálik. V 13. min si na trestnú lavicu sadol Král a Švarný tvrdou strelou od modrej jeho faul potrestal tretím gólom. Vzápätí Lipovského v žilinskej bráne vystriedal Marek Laco, ktorý puk lovil zo siete po Kollárovej strele pred odchodom do šatní. Rozhodcovia ho však neuznali, keď puk prešiel do bránky po skončení prvej časti hry. V úvode druhej tretiny preveril lapačku Lakosila Gálik a v 25. min Vlk namieril od modrej iba do žrde. Ďalší gól sa zrodil v 32. min, keď spoluprácu Miroslava a Jozefa Kováčikovcov zakončil Kollár svojím dvanástym presným zásahom v sezóne. V tretej tretine sa postaral o kuriózny gól Chrenko, keď v oslabení atakoval Ficenca a ten poslal puk do vlastnej brány. V 49. min pripravil Špilár dobrú pozíciu pre Krála a český legionár znížil. V 53. min napriahol z ľavého kruhu Kolník a bombou prestrelil Laca, čím dosiahol svoj 32. presný zásah v sezóne. Gólový účet uzavrel najproduktívnejší žilinský hráč Stanislav Gron, ktorý v presilovke zblízka dorazil Droppovu strelu.
Ján ŠTERBÁK: „Do Nitry sme šli s vedomím, že domáci hrajú priamočiaro veľmi nebezpečne dopredu. Chceli sme hrať inak, no naše zámery sme aj kvôli rýchlym lacným gólom nezrealizovali. Vypracovali sme si síce niekoľko dobrých príležitostí, brankár Lakosil však dnes chytal spoľahlivo. Nepriaznivo sa vyvíjajúci zápas sme nedokázali zvrátiť.“

HK Dynamax Nitra - MsHK Žilina 2:3 po predĺžení
(2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
Góly: 10. Kollár, 17. M. Štefanka - 29. Král (Hreus), 46. Špilár (Hreus), 68. Hreus (Král, Ficenc). Vylúčení: 10:8, 26. D. Milo 5+DKZ za napadnutie zozadu, 27. M. Hruška 10 min za pokus o pichutie - 27. Nádašdi 10 min za nešp. správanie. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Baluška, P. Jonák, 4850 divákov.

MsHK Žilina: Lipovský - I. Droppa, Nádašdi, Škorvánek, Ficenc, Sekáč, Dlouhý, Senko, Oravec - Krajčí, Gron, Kontšek - Gálik, Jabrocký, Kokavec - Špilár, Hreus, Král - Opatovský, Rehák, Verčík.
Opäť pred vypredaným hľadiskom začali oba celky opatrnejšie ako deň predtým. Prví mohli skórovať hostia, no tvrdá strela Hreusa v 8. min sieť nerozvlnila. Do streleckej listiny sa však zapísal Nitran Kollár, keď v 10. min doklepol puk za Lipovského chrbát po strele Mila. V ďalšom priebehu boli Nitrania neustále pred Lipovským a v 17. min sa im ho podarilo opäť prekonať, keď po kombinácii S. Salijiho so Štefankom zvýšil na 2:0 nitriansky kapitán. V druhej tretine sa viac sedelo na trestnej lavici ako hralo, pretože sa hra priostrila z oboch strán. Rozhodcovia udelili aj tri vyššie tresty, keď Hruška s Nádašdim si odsedeli 10 min a Milo dostal 5+DKZ. Jednu z presiloviek dokázali hostia využiť, keď po strele Hreusa doklepol puk do siete Král. V závere strednej časti a v úvode tretej opäť Nitrania ovládli hru a v dobrých príležitostiach sa ocitli Kolník, Vlk či Minárik. Paradoxne sa však gólovo prezentovali Žilinčania, keď Hreus poslal dopredu Špilára a ten vyrovnal na
2:2. Hostia až do konca riadneho hracieho času udržali remízu a napokon o svojom víťazstve rozhodli v 8. min predĺženia, keď skóroval Hreus. Žilina využila na víťazstvá v play off všetkých päť predĺžení, ktoré hrala.
Ján ŠTERBÁK: „Sme radi, že sa nám podarilo vyrovnať stav série. Prvá tretina bola podobná ako včera, v druhej a tretej sme však boli aktívnejší, vyrovnali sme hru a podarilo sa nám zvíťaziť aj v piatom predĺžení v play off. Chlapcov musím pochváliť za húževnatý výkon.“
Ďalší program semifinále play off: Utorok 28. marca o 17.00 h: Žilina – Nitra. Streda 29. marca o 17.00 h: Žilina – Nitra.