Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Dobre rozbehnuté play off

HKm Zvolen - MsHK Žilina 1:2 po samostatných nájazdoch
(0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 33. Cibuľa (Bonni) - 7. Rehák (Oravec, Verčík), rozhodujúci sam. nájazd premenil Král. Vylúčení: 6:6. Presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Jonák, D. Konc, 1800 divákov.
MsHK Žilina: Lipovský - I. Droppa, Nádašdi, Kusovský, Ficenc, Škorvánek, Dlouhý - Krajčí, Gron, Kontšek - Gálik, Jabrocký, Kokavec - Špilár, Hreus, Král - Oravec, Rehák, Verčík.
Vo Zvolene sa hral opatrný hokej s množstvom chýb a s mnohými nepresnosťami na oboch stranách. Žilina zvolila defenzívny spôsob hry a domáci boli vo finálnej fáze bezzubí. Úvodný gól vsietili hostia v 7. min, keď po Oravcovej strele tečoval puk Rehák. Domáci mohli vyrovnať najmä v 10. min, no Šechný ani na dvakrát neprekonal zblízka brankára hostí Lipovského. Na opačnej strane zasahoval Šimonovič po Hreusovej strele, puk však iba vyrazil pred Krála, ktorý sa pred odkrytou bránkou nepresadil. Nemastný-neslaný výkon domáceho tímu pokračoval aj v druhej tretine, Bartek spoza kruhu trafil žŕdku. Až v 33. min po strele Bonniho dorazil puk Cibuľa a vyrovnal. Obraz hry sa nezmenil ani v tretej časti hry, Zvolenčania mali miernu prevahu, no chýbalo im väčšie nasadenie a výbušnosť. Hostia hrali veľmi dobre v defenzíve, aj preto v závere chýbali vyložené gólové šance. V predĺžení postrašil Šimonoviča nebezpečnou strelou Gálik, na opačnej strane po Bartekovej prihrávke dobiedzal zblízka Šechný a neskôr aj Plavucha. Rozhodnúť museli až samostatné nájazdy, ktoré v deviatej sérii rozhodol český útočník Václav Král. Žilinské víťazstvo však musel potvrdiť videorozhodca a následne aj brankár Lipovský, ktorý chytil trestné strieľanie ďalšieho českého legionára Filipa Tureka.
Ján Šterbák: „Nepadlo veľa gólov. Vyšla nám naša obranná hra, dobre zachytali obaja gólmani. Najmä v tretej tretine som sa obával, že inkasujeme gól v troch presilovkách Zvolena, našťastie sme to udržali a v samostatných nájazdoch mali viac šťastia.“
(ki, sita)

HKm Zvolen - MsHK Žilina 2:3 pp (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1) -
stav série na zápasy 0:2
Góly: 20. Plavucha (Bartek, Babka), 55. Babka (Bartek, Šechný)
- 9. Verčík (I. Droppa), 48. Král (Hreus, Dlouhý), 68. I. Droppa (Nádašdi, Gálik). Vylúčení: 9:8. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0.
Rozhodovali: Jonák, Baluška, 1500 divákov.
Vo Zvolene sa hralo podľa scenára podobného piatkovému duelu. Žilina hrala dobre v defenzíve a jej organizovaná obrana robila domácim hráčom problémy. Hostia išli opäť do vedenia, keď sa rovnako ako v prvom zápase presadil štvrtý útok. V 9. min tečoval Droppovu strelu zblízka Verčík. Domáci mali v prvej tretine miernu prevahu, no do vyložených šancí sa nedostávali. Vyrovnali z presilovky tri sekundy pred klaksónom, keď Bartekovu prihrávku spoza bránky zúžitkoval pred Lipovským kanonier Plavucha. V druhej tretine sa nehral oku lahodiaci hokej. Chýbali šance, hráči si nevedeli prihrať, viazla kombinácia a hostia iba vyčkávali na rýchle protiútoky. V tretej tretine sa začalo hrať ofenzívnejšie, najprv v presilovke spálil veľkú príležitosť pred Šimonovičom Hreus, no keď Zvolenčanom vypršal trest, Hreus prihral spoza bránky a zblízka sa presadil Král. Zvolenčania v závere vyvinuli väčšie úsilie, otvorili obranu, čo mohol využiť Krajči v 52. min, no svoje sólo nevyužil. Domácim sa predsa len podarilo vyrovnať, keď v 55. min Babkov nahodený puk od modrej čiary skončil za brankárom Lipovským. V 58. min mohli Žilinčania ísť opäť do vedenia. Svoj nájazd nevyužil Král a vzápätí ho na opačnej strane napodobnil Bartek. V predĺžení o víťazstve hostí rozhodol Ivan Droppa, ktorý sa presadil v presilovke.
Ján Šterbák: „Musím hráčom poďakovať, dodržali taktické pokyny. Všetci podali zodpovedný výkon  najmä v defenzíve, čo bolo rozhodujúce. Nečakali sme, že zo Zvolena pôjdeme domov s dvoma víťazstvami, no v Žiline to budú iné zápasy. Ešte nie je o ničom rozhodnuté.“