Vlci po základnej časti šiesti

HKM Zvolen - MsHK Žilina 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)
Góly: 2. Weissman, 9. Weissman (Bonni), 14. Bonni (Klepáč), 38. Plavucha (Cibula, Turek), 40. F. Turek (Babka, Plavucha) - 1. Droppa (Gron), 25. Krajčí (Gron, Kontšek). Vylúčení: 9:6. Presilovky: 3:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: D. Konc, 1600 divákov.

MsHK Žilina: Lipovský (41. Laco) - I. Droppa, Nádašdi, Kusovský, Ficenc, Škorvánek, Dlouhý - Krajčí, S. Gron, Kontšek - Gálik, Jabrocký, Kokavec - Špilár, Hreus, Král - Opatovský, Rehák, Verčík.
Vo Zvolene sa hral otvorený, útočný hokej s množstvom šancí. Žilinčania vsietili rýchly gól už v 45. sekunde, keď Droppa trafil spoza kruhu pod hornú žŕdku. Domáci sa však rýchlo spamätali po chybe v žilinskej obrane. Puk získal Weissmann, natlačil sa pred Lipovského a po 44 sekundách vyrovnal. Vlci potom nevyužili vyše minútovú presilovku piatich proti trom a pykali v oslabení o jedného hráča. V 9. min skóroval z uhla opäť Weissmann a v 14. min od modrej čiary zvýšil kanadský obranca v službách Zvolena Bonni. Úvod druhej tretiny vyšiel lepšie hosťom. Šechný nepresnou prihrávkou založil rýchlu kontru a prvý žilinský útok sa po peknej kombinácii postaral o zníženie na 3:2. Na konci akcie v 25. min bol Krajčí. Na druhej strane Lipovský kapituloval v 38. min, keď Plavucha napriahol spomedzi kruhov a ďalší gól do šatne strelil Žilinčanom v presilovke Turek. V poslednej časti hry sa už objavil v žilinskej bránke Marek Laco. Udržal si čisté konto, nakoľko domáci už len udržiavali trojgólové vedenie.
Ján Šterbák: „Príliš sme otvorili hru, naša obrana nebola dôsledná. Strácali sme puky, čo súper využil. Rozhodli dva góly v závere druhej tretiny, v poslednej časti hry už Zvolen kontroloval hru.“
Ostatné výsledky 52. kola: Trenčín - Poprad 4:1, Martin - Liptovský Mikuláš 2:3, Skalica - Košice 1:3, Slovan - Nitra 3:1.

MsHK Žilina - Dukla Trenčín 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Góly: 4. Krajčí (Gron), 28. Kontšek (Krajčí), 40. Krajčí (Kontšek, Gron) - 46. Melichárek (Lezo, Micka). Vylúčení: 10:8, Škorvánek 10 min- Igor Majeský 10 min, obaja za napadnutie zozadu, Hála 10 min za nešp. správanie. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0.
Rozhodovali: D. Konc, F. Mihálik, 1507 divákov.

MsHK Žilina: Lipovský - I. Droppa, Nádašdi, Kusovský, Ficenc, Škorvánek, Dlouhý - Krajčí, Gron, Kontšek - Gálik, Jabrocký, Kokavec - Špilár, Hreus, Král - Opatovský, Rehák, Verčík.
Žilinčania ani Trenčania ešte nemali pozíciu pred play off istú, a tak sa čakal zaujímavý duel. Ten však úrovňou nenadchol. Lepšie začali domáci, najskôr spálil v presilovke šancu Hreus, ale o chvíľu nekompromisne zavesil Krajčí. Trenčín potom hru vyrovnal a do záveru tretiny mali gólové šance už len jeho hráči, no v 14. min si na Lipovskom vylámal štyrikrát zuby tretí útok a v 17. min nepochodil v presilovke Zlocha. Trenčania hrali v početnej výhode aj na konci prvej tretiny a na začiatku druhej časti, no vlci sa ich platonickému tlaku ubránili. Ďalší gól domácich pridal po Gronovej prihrávke a Krajčího opakovanej strele Kontšek. V 32. min trafil Húževka iba do Lipovského lapačky a v tej istej minúte neuznali rozhodcovia gól domácich pre posunutú Hálovu bránu. V závere druhej časti však hrali Žilinčania presilovku o dvoch hráčov a Krajčí zvýšil na 3:0.
V 46. min však strela Melichárka švihom priniesla Trenčínu gól, po ktorom hostia zvýšili aktivitu, v presilovkách mali viacero dobrých príležitostí na presný zásah, tie sa však neujali. V závere mohli Žilinčania v 80-sekundovej presilovke o dvoch hráčov poistiť vedenie, no nestalo sa tak. Trenčanom v závere nepomohla ani hra bez brankára.
Ján Šterbák: „Sme radi, že sme dnes vyhrali. Podarilo sa nám to nad Trenčínom doma prvýkrát v sezóne. Hostia mali kvalitné mužstvo, my sme však podali zodpovedný výkon v obrane a v útoku sme tiež predviedli niekoľko pekných akcií. S hrou a s víťazstvom som spokojný.“
Ostatné výsledky 53. kola: Liptovský Mikuláš - Skalica 2:2 pp, Poprad - Nitra 1:3, Košice - Zvolen 3:4, Martin - Slovan 2:2 pp.

HK Nitra – MsHK Žilina  4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Góly: 12. Kolník (Kmeč, Štefanka), 16. Musil (G. Saliji, Kováčik),
25. Hruška (Kováčik), 31. Čacho (Chrenko) – 32. Král (I. Droppa)
Vylúčení: 8:4. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0.
Rozhodovali: Marušin, R. Lauff,
3773 divákov.

MsHK Žilina: Lipovský (31. M. Laco) – I. Droppa, Nádašdi, Kusovský, Ficenc, Škorvánek, Dlouhý – Krajči, Gron, Kontšek – Gálik, Jabrocký, Kokavec – Špilár, Hreus, Král - Opatovský, Rehák, Verčík.
Nitrania hrali od úvodu svoju typickú ofenzívnu hru a už v 25. sekunde Milo strelou spomedzi kruhov ohrozil Lipovského. Niečo podobné predviedol v 5. min Kollár, no v 12. min sa už Kolník nemýlil a zblízka otvoril skóre. Domáci si aj naďalej vypracovávali gólové príležitosti a v 16. min po strele J. Kováčika od modrej tečoval puk pred Lipovským Musil. V druhej tretine sa v 25. min peknou strelou bez prípravy prezentoval Hruška a zvýšil už na 3:0. V 27. min zlikvidoval Lakosil dve stopercentné šance Špilára a vzápätí zarmútil Lipovský Kollára s Chrenkom. V 31. min však už bol brankár  hostí na Čacha prikrátky. Útočník domácich zblízka upravil už na 4:0 a do bránky Žiliny sa postavil Marek Laco. V 32. min sa dostali znovu pred nitriansku bránu Žilinčania a tentokrát Král zblízka prekonal Lakosila. V úvode
záverečnej časti hry sa v oslabení dostal do brejku Kováčik, no v poslednej chvíli mu hosťujúci obranca vypichol puk. V ďalšom priebehu si domáci vytvorili niekoľko šancí, no zaujali aj momenty na druhej strane: v 57. min zneškodnil Lakosil ďalší nájazd Špilára a rovnako si poradil s Gronovou príležitosťou v poslednej minúte.
Ján Šterbák: „Nitra hrala uvoľnene, v dobrom pohybe. My sme urobili niekoľko chýb, ktoré súper využil. Hra bola vyrovnaná až v tretej tretine, no naše šance sme nedokázali využiť.“
Ostatné výsledky 54. kola: Slovan – Poprad 3:4, Zvolen – Liptovský Mikuláš 5:3, Skalica – Martin 4:3, Trenčín – Košice 2:2.