Pondelok, 19. október, 2020 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

Vlci po základnej časti šiesti

HKM Zvolen - MsHK Žilina 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)
Góly: 2. Weissman, 9. Weissman (Bonni), 14. Bonni (Klepáč), 38. Plavucha (Cibula, Turek), 40. F. Turek (Babka, Plavucha) - 1. Droppa (Gron), 25. Krajčí (Gron, Kontšek). Vylúčení: 9:6. Presilovky: 3:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: D. Konc, 1600 divákov.

MsHK Žilina: Lipovský (41. Laco) - I. Droppa, Nádašdi, Kusovský, Ficenc, Škorvánek, Dlouhý - Krajčí, S. Gron, Kontšek - Gálik, Jabrocký, Kokavec - Špilár, Hreus, Král - Opatovský, Rehák, Verčík.
Vo Zvolene sa hral otvorený, útočný hokej s množstvom šancí. Žilinčania vsietili rýchly gól už v 45. sekunde, keď Droppa trafil spoza kruhu pod hornú žŕdku. Domáci sa však rýchlo spamätali po chybe v žilinskej obrane. Puk získal Weissmann, natlačil sa pred Lipovského a po 44 sekundách vyrovnal. Vlci potom nevyužili vyše minútovú presilovku piatich proti trom a pykali v oslabení o jedného hráča. V 9. min skóroval z uhla opäť Weissmann a v 14. min od modrej čiary zvýšil kanadský obranca v službách Zvolena Bonni. Úvod druhej tretiny vyšiel lepšie hosťom. Šechný nepresnou prihrávkou založil rýchlu kontru a prvý žilinský útok sa po peknej kombinácii postaral o zníženie na 3:2. Na konci akcie v 25. min bol Krajčí. Na druhej strane Lipovský kapituloval v 38. min, keď Plavucha napriahol spomedzi kruhov a ďalší gól do šatne strelil Žilinčanom v presilovke Turek. V poslednej časti hry sa už objavil v žilinskej bránke Marek Laco. Udržal si čisté konto, nakoľko domáci už len udržiavali trojgólové vedenie.
Ján Šterbák: „Príliš sme otvorili hru, naša obrana nebola dôsledná. Strácali sme puky, čo súper využil. Rozhodli dva góly v závere druhej tretiny, v poslednej časti hry už Zvolen kontroloval hru.“
Ostatné výsledky 52. kola: Trenčín - Poprad 4:1, Martin - Liptovský Mikuláš 2:3, Skalica - Košice 1:3, Slovan - Nitra 3:1.

MsHK Žilina - Dukla Trenčín 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Góly: 4. Krajčí (Gron), 28. Kontšek (Krajčí), 40. Krajčí (Kontšek, Gron) - 46. Melichárek (Lezo, Micka). Vylúčení: 10:8, Škorvánek 10 min- Igor Majeský 10 min, obaja za napadnutie zozadu, Hála 10 min za nešp. správanie. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0.
Rozhodovali: D. Konc, F. Mihálik, 1507 divákov.

MsHK Žilina: Lipovský - I. Droppa, Nádašdi, Kusovský, Ficenc, Škorvánek, Dlouhý - Krajčí, Gron, Kontšek - Gálik, Jabrocký, Kokavec - Špilár, Hreus, Král - Opatovský, Rehák, Verčík.
Žilinčania ani Trenčania ešte nemali pozíciu pred play off istú, a tak sa čakal zaujímavý duel. Ten však úrovňou nenadchol. Lepšie začali domáci, najskôr spálil v presilovke šancu Hreus, ale o chvíľu nekompromisne zavesil Krajčí. Trenčín potom hru vyrovnal a do záveru tretiny mali gólové šance už len jeho hráči, no v 14. min si na Lipovskom vylámal štyrikrát zuby tretí útok a v 17. min nepochodil v presilovke Zlocha. Trenčania hrali v početnej výhode aj na konci prvej tretiny a na začiatku druhej časti, no vlci sa ich platonickému tlaku ubránili. Ďalší gól domácich pridal po Gronovej prihrávke a Krajčího opakovanej strele Kontšek. V 32. min trafil Húževka iba do Lipovského lapačky a v tej istej minúte neuznali rozhodcovia gól domácich pre posunutú Hálovu bránu. V závere druhej časti však hrali Žilinčania presilovku o dvoch hráčov a Krajčí zvýšil na 3:0.
V 46. min však strela Melichárka švihom priniesla Trenčínu gól, po ktorom hostia zvýšili aktivitu, v presilovkách mali viacero dobrých príležitostí na presný zásah, tie sa však neujali. V závere mohli Žilinčania v 80-sekundovej presilovke o dvoch hráčov poistiť vedenie, no nestalo sa tak. Trenčanom v závere nepomohla ani hra bez brankára.
Ján Šterbák: „Sme radi, že sme dnes vyhrali. Podarilo sa nám to nad Trenčínom doma prvýkrát v sezóne. Hostia mali kvalitné mužstvo, my sme však podali zodpovedný výkon v obrane a v útoku sme tiež predviedli niekoľko pekných akcií. S hrou a s víťazstvom som spokojný.“
Ostatné výsledky 53. kola: Liptovský Mikuláš - Skalica 2:2 pp, Poprad - Nitra 1:3, Košice - Zvolen 3:4, Martin - Slovan 2:2 pp.

HK Nitra – MsHK Žilina  4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Góly: 12. Kolník (Kmeč, Štefanka), 16. Musil (G. Saliji, Kováčik),
25. Hruška (Kováčik), 31. Čacho (Chrenko) – 32. Král (I. Droppa)
Vylúčení: 8:4. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0.
Rozhodovali: Marušin, R. Lauff,
3773 divákov.

MsHK Žilina: Lipovský (31. M. Laco) – I. Droppa, Nádašdi, Kusovský, Ficenc, Škorvánek, Dlouhý – Krajči, Gron, Kontšek – Gálik, Jabrocký, Kokavec – Špilár, Hreus, Král - Opatovský, Rehák, Verčík.
Nitrania hrali od úvodu svoju typickú ofenzívnu hru a už v 25. sekunde Milo strelou spomedzi kruhov ohrozil Lipovského. Niečo podobné predviedol v 5. min Kollár, no v 12. min sa už Kolník nemýlil a zblízka otvoril skóre. Domáci si aj naďalej vypracovávali gólové príležitosti a v 16. min po strele J. Kováčika od modrej tečoval puk pred Lipovským Musil. V druhej tretine sa v 25. min peknou strelou bez prípravy prezentoval Hruška a zvýšil už na 3:0. V 27. min zlikvidoval Lakosil dve stopercentné šance Špilára a vzápätí zarmútil Lipovský Kollára s Chrenkom. V 31. min však už bol brankár  hostí na Čacha prikrátky. Útočník domácich zblízka upravil už na 4:0 a do bránky Žiliny sa postavil Marek Laco. V 32. min sa dostali znovu pred nitriansku bránu Žilinčania a tentokrát Král zblízka prekonal Lakosila. V úvode
záverečnej časti hry sa v oslabení dostal do brejku Kováčik, no v poslednej chvíli mu hosťujúci obranca vypichol puk. V ďalšom priebehu si domáci vytvorili niekoľko šancí, no zaujali aj momenty na druhej strane: v 57. min zneškodnil Lakosil ďalší nájazd Špilára a rovnako si poradil s Gronovou príležitosťou v poslednej minúte.
Ján Šterbák: „Nitra hrala uvoľnene, v dobrom pohybe. My sme urobili niekoľko chýb, ktoré súper využil. Hra bola vyrovnaná až v tretej tretine, no naše šance sme nedokázali využiť.“
Ostatné výsledky 54. kola: Slovan – Poprad 3:4, Zvolen – Liptovský Mikuláš 5:3, Skalica – Martin 4:3, Trenčín – Košice 2:2.

10. Martin 54 12 0 7 6 29 119:165 43

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  9. Prieskum: Prázdnu peňaženku už zažilo sedem z desiatich Slovákov
  10. Stretne sa minister, bankár a analytik. Zhodnú sa na niečom?
  1. Úpravy automobilov pre ZŤP
  2. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  3. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  6. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Mesto Žilina požiada o návratnú finančnú pomoc vo výške viac ako 2 milióny eur

Radnica chce peniaze použiť na financovanie správy a údržby komunikácií a verejnej zelene.

KORONAVÍRUS: Žilina hlási menej nakazených, Čadca medzi najhoršími

V nemocniciach je hospitalizovaných 638 pacientov.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.