Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Celý týždeň stabilné výkony

MsHK Žilina - HK Tatravagónka Poprad 3:4 pp (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 11. Krajči (Gron, Kontšek), 31. Gron (Kontšek, Krajči), 60. Kontšek (I. Droppa) - 4. Halaj (Jasovský, Kubenko), 28. Jasovský (Kubenko), 30. Javín (Kubenko), 65. Javín (Faith, Pavličko). Vylúčení: 7:8, I. Droppa (Žilina) 10 min za nešportové správanie. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0.
Rozhodovali: J. Konc, 1642 divákov.
MsHK: Lipovský - I. Droppa, Nádašdi, Kusovský, Ficenc, Škorvánek, Dlouhý, Senko - Krajči, Gron, Kontšek - Gálik, Jabrocký, Verčík - Oravec, Hreus, Král - Opatovský, Rehák, Kokavec.
Žilinčania chceli potvrdiť v zápase tabuľkových susedov predošlé víťazstvá, no už v 4. min ich po nevyužitej presilovke zblízka pribrzdil Halaj. Hostia mohli zvýšiť v početnej výhode o dvoch hráčov, no v 8. min Michal Segľa ani na dvakrát nepremenil šancu. Domáci v presilovke Krajčim vyrovnali. Poprad od druhej tretiny pridal, korčuliarsky bol lepší a podarilo sa mu vyrovnaný stav zmeniť. Najskôr sa v presilovke odrazil puk k Jasovskému, ktorý trafil presne a o necelé tri minúty zvýšil Javínl. Gron však dostal v 31. min priveľa priestoru pred Kožuchom a puk na trikrát poslal do siete. V záverečnej časti sa Žilina s nepriaznivým stavom nechcela zmieriť a neustále podkurovala Kožuchovi. Šance mali Krajči, Král, Kontšek a Nádašdi. Predĺženie zabezpečil štyri sekundy pred koncom zápasu obranca Droppa od modrej. V ňom mohol domácim priniesť víťazstvo Gron, jeho strelu však Kožuch vyrazil a keď rozhodca poslal v 64. min na trestnú lavicu Dlou-
hého, hrali hostia presilovku až do konca. Štyri sekundy pre záverečnou sirénou trafil presne Javín a jeho gól ukončil stretnutie.
J. Šterbák: „Úvod zápasu nám nevyšiel. Dnes sme neboli takí aktívni v útoku ako v predošlých zápasoch, Poprad navyše dobre bránil a hral dnes veľmi dobre. V tretej časti sme zvýšili aktivitu, podarilo sa nám v závere vyrovnať, no hostia mali v predĺžení výhodu najlepšej presilovky štyroch proti trom a dokázali ju tesne pred koncom zúžitkovať.“
Ostatné výsledky 46. kola: Slovan - Skalica 1:1 pp, L. Mikuláš - Trenčín 2:3 pp, Martin - Zvolen 5:3, Košice - Nitra 2:1.(ki)

MsHK Žilina - Slovan Bratislava 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Góly: 6. Kusovský (Krajčí, Gálik), 25. Jabrocký (Gálik, Dlouhý), 40. Jabrocký (Gálik), 56. Gron (Kokavec, Nádašdi) - 54. Junas (Kuľha, Jánoš).
Vylúčení: 7:9. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0.
Rozhodoval: Lauff, 1820 divákov.
MsHK: Lipovský - I. Droppa, Nádašdi, Kusovský, Ficenc, Škorvánek, Dlouhý - Krajčí, Gron, Kontšek - Gálik, Jabrocký, Kokavec - Oravec, Hreus, Král - Opatovský, Rehák, Verčík.
Zápas sa pre poruchu osvetlenia začal s 22-minútovým meškaním. Žilinčania do súboja o piatu priečku vstúpili oveľa lepšie. Po nepremenených šanciach Gálika a Krála naskočil Kusovský z trestnej lavice a po Krajčího prihrávke a prekonal blafákom brankára Rybára. Domáci mohli využiť 79-sekundovú presilovku piatich proti trom, no nestalo sa tak. Krajčího pokus zblízka v závere tretiny Rybár zlikvidoval a hostia vstúpili do druhej časti súboja lepšie. Kuľha však v 24. min nepremenil šancu v presilovke, čo domáci o chvíľu v hre štyroch proti štyrom vďaka Jabrockému potrestali. Žilina mala v týchto chvíľach oveľa viac z hry. Slovan sa mohol dostať do zápasu v 36. min, keď hral vyše minútu a pol presilovku o dvoch hráčov, no šance Kuľhu a Junasa brankár Lipovský vychytal. Vylúčenie Ďuráka za faul na Kontšeka potrestal pred druhou sirénou Jabrocký a v záverečnej tretine domáci jasne dominovali. Slovan sa dočkal gólu päť minút pred koncom. Junas strelou švihom pokazil Lipovskému čisté konto, no už o minútu potvrdil zaslúžené víťazstvo domácich Gron.
Anton Tomko (asistent trénera Žiliny): „Hokej trochu ovplyvnil výpadok elektriny. Dostávali sme sa pomalšie do tempa, od druhej tretiny sme si však začali vytvárať šance a prebrali sme zápas do svojich rúk. Duel sa lámal za stavu 2:0, keď sme prežili presilovku hostí o dvoch hráčov. V záverečnej tretine sme už dominovali. Celé mužstvo hralo dobre, chcel by som chlapcom poďakovať za predvedený výkon.“
Ostatné výsledky 47. kola: Trenčín - Martin 1:3, Zvolen - Skalica 2:3, Nitra – L. Mikuláš 9:3, Poprad - Košice 4:1.(ki)

HC Košice - MšHK ŠKP Žilina 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)
Góly: 28. Sabol, 29. Kledrowetz, 33. Lukáč, 45. Jenčík,
53. Dravecký - 35. Hreus. - Bednár, Kubuš. Vylúčení: 7:10.
Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Marušin,
2000 divákov.
MsHK: Lipovský (33. M. Laco) - I. Droppa, Nádašdi, Škorvánek, Dlouhý, Kusovský, Ficenc - Krajčí, Gron, Červený - Oravec, Hreus, Král - Gálik, Jabrocký, Kokavec - Opatovský, Rehák, Verčík.
Víťazstvo Košičanov sa nerodilo ľahko, lebo Žilinčania od úvodu zápasu bránili stredné pásmo a prehusťovali priestor pred vlastnou bránou. Domáci mali územnú prevahu, ale v prvej tretine si vytvorili iba jedinú príležitosť, keď v 15. minúte Lipianskeho strelu zastavil dobre postavený brankár Lipovský. V druhej časti hry Košičania nevyužili dve presilovky, naopak, pri oslabení mohol Krajči otvoriť skóre. Žilinčania postupne otvárali hru, častejšie sa dostávali pred domáceho brankára a na druhej strane uvoľnili priestor na ľade. Domáci to trestali. V priebehu 28 se-
kúnd Sabol a Kledrowetz skórovali. V 33. minúte pridal Lukáč tretí gól, po ktorom brankár Lipovský opustil bránu a nahradil ho Marek Laco. Žilinčania znížili Hreusom, vycítili šancu na vyrovnanie, ale v záverečnej tretine góly Jenčíka a nakoniec v 53. mi-
núte Draveckého rozhodli o konečnom výsledku.
J. Šterbák: „Samozrejme, že som nespokojný s výkonom, ktorý predviedol môj tím. Chceli sme dosiahnuť lepší výsledok. Prvé dve tretiny sme hrali zle, nedôsledne v obrane a v útoku sme neboli nebezpeční. Náš súper vyhral zaslúžene.“
Ostatné výsledky 48. kola: Slovan - Zvolen 4:5, Skalica - Trenčín 3:1,  Liptovský Mikuláš - Poprad 2:2 pp, Martin - Nitra 5:1.
Ďalší program MsHK: Utorok 31. ja-
nuára o 17.00 h: Žilina – L. Mikuláš. Piatok 3. februára: Martin – Žilina. Nedeľa 5. februára o 17.00 h: Žilina – Skalica.

2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Zelená Bratislava
  7. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 605

V III. lige kraľuje nezastaviteľný Hundák, v I. a II. triede na čele pätnásťgóloví strelci

Zápasy regionálnych či oblastných futbalových súťaží tento rok už pravdepodobne neuvidíme, väčšina duelov z jesennej porcie je však už za nami. Preto sme sa pozreli, ako vyzerajú poradie strelcov v jednotlivých súťažiach.

Daniel Hundák (druhý zľava) a Peter Jasenovský (tretí zľava) patria nielen medzi najlepších strelcov Bánovej, ale aj celej III. ligy.

Mesto Žilina požiada o návratnú finančnú pomoc vo výške viac ako 2 milióny eur

Radnica chce peniaze použiť na financovanie správy a údržby komunikácií a verejnej zelene.

KORONAVÍRUS: Žilina hlási menej nakazených, Čadca medzi najhoršími

V nemocniciach je hospitalizovaných 638 pacientov.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.