Dukla Trenčín – MsHK Žilina 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)
Góly: 21. Kóňa (Kútny, Melichárek), 50. Ďurčo (Zlocha, Húževka) - 10. Dlouhý (Hreus), 15. Kusovský (Krajči, Kontšek), 15. Král (Oravec, Hreus), 55. Konšek (Gron, Krajči). Vylúčení: 7:7. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0.
Rozhodoval: Baluška, 2628 divákov.
MsHK: Lipovský – I. Droppa, Nádašdi, Kusovský, Ficenc, Škorvánek, Dlouhý – Krajči, Gron, Kontšek – Gálik, Jabrocký, Verčík – Oravec, Hreus, Král – Opatovský, Rehák, Kokavec.
Trenčania začali v úvode aktívne, ale pozorného Lipovského neprekvapil ani Poljaček, ktorého z rohu klziska našiel pri vzdialenejšej žŕdke Kútny. Domáci zbytočne faulovali, Žilinčania sa v dvoch početných výhodách dostali na koňa, mali viac z hry a častejšie ohrozovali Hálu v bránke Dukly. V 10. min vyhral Hreus buly a Dlouhého strela si našla cestu spomedzi klbka hráčov rovno do brány. Následne hral Trenčín 74 sekúnd presilovku o dvoch hráčov, no nič nevymyslel. Hneď na to vsietili hostia v rozpätí 38 sekúnd dva góly a vypracovali si tak už trojgólové vedenie. Najskôr Kusovský po prihrávke Krajčiho využil presilovú hru a zaváhanie brániacich Trenčanov, následne po prihrávke Oravca z rohu klziska prestrelil Hálu jeho bývalý spoluhráč Král. Trenčiansky gólman potom opustil bránku, do ktorej sa musel postaviť Kompas. Trenčania síce už v 53. sekunde druhej dvadsaťminútovky znížili, ale ich ďalšia prevaha bola iba platonická. Žilinčania sa zamerali na pozorné bránenie a vyrážali do nebezpečných kontier. Gron, Hreus aj Oravec však nemierili presne. Aj v záverečnej tretine sa Trenčania tlačili pred Lipovského a dlho neúspešne. Až v 50. min využil početnú výhodu Ďurčo, keď znížil na rozdiel jediného gólu. Na trestnej lavici vtedy sedel za filmovanie Kontšek. Veterán v zostave žilinského klubu však svoju chybu čoskoro napravil. V 55. min pri zvyšujúcom sa tlaku domácich prestrelil z ľavého kruhu Kompasa a definitívne tak rozhodol o víťazstve vlkov.
Anton Tomko: „Po víťazstve v Trenčíne môžem hodnotiť náš výkon iba kladne. Chlapci bojovali počas celých 60 minút, súpera sme si dobre zanalyzovali a nepriaznivú vzájomnú bilanciu sme znížili. Dokázali sme eliminovať hru domácich v strednom pásme, navyše nám vyšiel úvod zápasu. Ani zníženie na 1:3 nás nedostalo z tempa a dokázali sme ustáť aj následný jendogólový rozdiel.“
Ostatné výsledky 44. kola: Zvolen – Košice 4:3 pp, Nitra – Poprad 4:3, Skalica – Liptovský Mikuláš 4:3 pp, Slovan – Martin 6:5.(ki, sita)
MsHK Žilina - HK Dynamax Nitra 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Góly: 2. Dlouhý (Gron, Hreus), 35. Verčík (Škorvánek, Jabrocký), 39. Kontšek (Gron), 48. Hreus (Král) - 36. Vozdecký (Čacho, M. Štefanka), 52. Hruška. Vylúčení: 7:9, Kolník (Nitra) 10 min za nešportové správanie. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Jonák, 1731 divákov.
MsHK: Lipovský - I. Droppa, Nádašdi, Kusovský, Ficenc, Škorvánek, Dlouhý - Krajčí, Gron, Kontšek - Gálik, Jabrocký, Verčík - Oravec, Hreus, Král - Opatovský, Rehák, Kokavec.
Líder extraligy nevystrelil v úvodných piatich minútach zápasu v Žiline ani raz na bránu. Stalo sa tak aj vďaka vylúčeniam, keď už prvé z nich potrestal 62 sekúnd po úvodnom buly zápasu Dlouhý. Pred odchodom do kabín ešte Lakosil zázračne ležiac na ľade chytil do lapačky Krajčího tutovku. Obaja brankári sa vyznamenávali aj v druhej časti, keď si napriek presilovkám držali dlho čisté konto. V 35. min však po Škorvánkovom priťuknutí Verčík zvýšil a o 46 sekúnd na opačnej strane otvoril účet Nitranov spomedzi kruhov Vozdecký. Necelé dve minúty pred druhou sirénou dopravil vyrazenú strelu do siete Kontšek. Žiliny išla do kabín s dvojgólovým vedením. To poistil v 48. min po peknej kombinácii domácich Hreus, zdalo sa, že Nitra je už definitívne na kolenách. Hruškova strela od modrej tečovaná jedným zo Žilinčanov však šťastne skončila v sieti a hostia mali 101 sekúnd do konca zápasu výhodu presilovky o dvoch hráčov. Po odchode Lakosila na striedačku hrali v dvojnásobnej prevahe no vďaka obetavosti Žilinčanov a umeniu Lipovského už domáci neinkasovali.
J. Šterbák: „Sme radi, že sme Nitru zdolali, vedeli sme, že cesta k víťazstvu pôjde len cez dobrú obranu, v ktorej sme nesmeli robiť veľa chýb. Dnes mali dosť gólových príležitostí, hra dopredu sa nám darila, zachytal výborne Lipovský a Nitru sme zaslúžene zdolali.“
Ostanté výsledky 45. kola: L. Mikuláš - Zvolen 2:1, Košice - Trenčín 3:0, Martin - Skalica 3:0, Poprad - Slovan 2:3.
Program na tento týždeň: Utorok 24. januára o 17.00 h: Žilina – Poprad. Piatok 27. januára o 17.00 h: Žilina – Slovan Bratislava. Nedeľa 29. januára: Košice – Žilina.(ki)
Tabuľka:
1. Nitra 45 26 0 6 1 12 132:94 84
2. Trenčín 45 24 0 6 3 12 96:72 78
3. Košice 45 23 2 3 1 16 132:95 76
4. Poprad 45 20 2 7 1 15 104:91 71
5. Žilina 45 19 0 8 0 18 107:100 65
6. Slovan 44 19 3 2 0 20 115:117 65
7. Zvolen 44 17 5 3 1 18 115:127 64
8. Skalica 45 15 2 8 1 19 107:114 57
9. L. Mikuláš 45 11 0 5 2 27 85:136 38
10. Martin 45 9 0 6 4 26 95:142 33