Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Po remíze prišli konečne výhry

MsHK Žilina - MHC Martin 3:3 po predĺžení (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)
Góly: 1. Gron (Kontšek), 31. Verčík, 60. Gron (I. Droppa, Verčík) - 18. Kuric (P. Tabaček), 46. Török (Beran, G. Saliji), 57. Beran (Cebák).
Vylúčení: 10:8, Jabrocký (Žilina) 10 min za nešp. správanie. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Jung, 1461 divákov.

MsHK: Lipovský - Kusovský, Ficenc, I. Droppa, Nádašdi, Senko, Dlouhý, Škorvánek - Opatovský, Gron, Kontšek - Gálik, Jabrocký, Krajči - Oravec, Hreus, Král - Melicherčík, Rehák, Verčík.
Už v 32. sekunde susedského derby sa postaral o úvodný gól Gron, keď zblízka poslal puk medzi Ševelove chrániče. Hru potom rozkúskovali časté vylúčenia. Po nich sa podarilo Martinu vyrovnať, keď Tabačkovu vyrazenú strelu poslal za Lipovského chrbát Kuric. Druhá tretina priniesla nezáživný hokej, akcie sa vďaka mnohým nepresnostiam rodili len veľmi ťažko. Divákov prebudil v polovici stretnutia Verčík, ktorý na dvakrát opäť zabezpečil Žiline vedenie. Po Törökovej vyrovnávajúcej strele sa však v 46. min začínalo odznova. V 57. min dali hostia gól, no ešte predtým Lipovský pravou korčuľou posunul bránu a rozhodca Jung ho preto neuznal. Brankár Žiliny dostal trest a Beran poslal Martin v presilovke predsa len do vedenia. Tlaku Žiliny v závere pomohlo aj vylúčenie Kolbu a 50 sekúnd pred koncom sa domáci odhodlali k power play. O osem sekúnd ju využil Gron a zápas dostal do predĺženia. V ňom mali Martinčania po Gálikovom faule výhodu presilovky, no na Lipovského vyslali iba málo streleckých pokusov a zápas sa tak skončil spravodlivou remízou.
J. Šterbák: „V dnešnom zápase sme určite chceli zvíťaziť. Chcelo to však viac nasadenia, pohybu a aktivity v útoku a musíme byť aj dôslednejší v hre dozadu. Vyrovnali sme až v samom závere. S našou hrou musím prejaviť veľkú nespokojnosť, hráči si musia uvedomiť, že musia byť na inom stupni disciplíny vo všetkých herných činnostiach. Inej cesty totiž niet.“
Ostatné výsledky 41. kola: Košice – L. Mikuláš 7:1, Trenčín - Slovan 1:0,
Nitra - Zvolen 4:0, Poprad - Skalica 4:6.
(ki)

HK 36 Skalica - MsHK Žilina 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Góly: 38. Benák (Vala, Křetínský), 49. Jarolín (Krumpál) - 23. Krajči (Oravec) 34. Jabrocký (Ficenc), 50. Kontšek (Nádašdi), 59. Oravec (Hreus, Král).
Vylúčení: 9:7. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0.
Rozhodoval: Jung, 3000 divákov.

MsHK: Lipovský - Kusovský, Ficenc, I. Droppa, Nádašdi, Dlouhý, Škorvánek - Opatovský,  Gron, Kontšek - Gálik, Jabrocký, Verčík - Oravec, Hreus, Král - Melicherčík, Rehák, Krajči.
Najväčšiu zásluhu na víťazstve Žiliny v zápase na horúcej záhorskej pôde má skalický odchovanec Miroslav Lipovský. Domáci od začiatku hýrili pohybom, ale viaceré šance nedokázali útočníci dotiahnuť do konca. V 10. min mal prácu aj skalický gólman Hamerlík, keď ľavým betónom vyrazil strelu Droppu. Keď svoju šancu nevyužil ani Gron, do kabín odchádzali tímy za bezgólového stavu. Do druhej tretiny nastúpili dôraznejšie Žilinčania. V 23. min medzi Hamerlíkove betóny bekhendom usmernil Oravcovu prihrávku Krajči. Skaličania hrali v druhej časti hry viackrát oslabení, v 34. min početnú výhodu využil Jabrocký, ktorý tečoval Ficencom nahodený puk. Domácim sa podarilo znížiť, keď Benák v 38. min nekompromisne príklepom spomedzi kruhov prekonal Lipovského. V poslednej tretine sa Skaličania dočkali vyrovnania, keď sa v 49. min presadil Jarolín. Hlavný rozhodca Jung vzápätí pre zahádzanú ľadovú plochu prerušil stretnutie. Prestávka viac prospela vlkom, ktorí sa v 50. min pohotovou strelou Kontšeka opäť ujali vedenia. Skaličania sa v závere odhodlali k neúspešnej power play. Skóre na konečný dvojgólový rozdiel upravil do opustenej bránky Oravec.
J. Šterbák: „Sme radi, že sme po dlhšom čase opäť vyhrali. Prvé dve tretiny sme hrali vysoko takticky a v tretej časti hry sme k tomu pridali aj bojovnosť, snaživosť a túžbu po víťazstve. Moji hráči padali do striel, na čo si v poslednom období veľmi nepamätám. Aj za to im patrí vďaka. Takto sa má hrať o body.“
Ostatné výsledky 42. kola: Trenčín - Nitra 4:3, Zvolen - Poprad 5:2, Martin - Košice 2:5, Slovan - Liptovský Mikuláš 3:2.(ki, sita)

MsHK Žilina – HKM Zvolen 4:3 (3:2, 1:1, 0:0)
Góly: 11. Konšek (Gron), 13. Král (Droppa), 15. Kontšek (Gron, Droppa), 30. Gron (Krajči) – 3. Turek (Bonni), 17. Cibuľa (Bartek), 38. Čierny (Šechný, Bartek). Vylúčenia: 7:5. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0.
Rozhodoval: Mihálik, 1607 divákov.

MsHK: Lipovský – I. Droppa, Nádašdi, Kusovský, Ficenc, Škorvánek, Dlouhý – Krajčí, Gron, Kontšek – Gálik, Jabrocký, Verčík – Oravec, Hreus, Král – Opatovský, Rehák, Melicherčík.
Hneď na začiatku stretnutia skóroval nikým nekrytý zvolenský center Turek, keď využil situáciu pred bránou. O vyrovnanie sa pričinil aj brankár hostí Šimonovič, ktorý si lapačkou zrazil Kontšekovu dorážku do vlastnej brány. Žilinčania posmelení gólom pridali o dve minúty ďalší, po peknej krížnej prihrávke Droppu nezaváhal z ľavého kruhu Král. Nasledovala presilovka domácich o dvoch hráčov, ktorú využil po učebnicovej akcii Kontšek. Zvolen nezložil zbrane, Cibuľa znížil ešte v prvej tretine. V druhej časti hry po prečíslení v útoku využil svoje skúsenosti Gron a upevnil vedenie vlkov. Hostia opäť znížili, Čierny bekhendom prekonal Lipovského. V poslednej tretine Zvolen otvoril hru, čo prinieslo Žilinčanom niekoľko čistých gólových šancí. V polovici tretiny vybojoval Gálik vo vlastnom oslabení trestné strieľanie, ale Gron ho nepremenil. Zvolen v závere skúsil aj hru bez brankára, ale stav sa už nezmenil.
J. Šterbák: „Úvod zápasu nám nevyšiel, v našej hre bolo málo dynamickosti, neskôr sme to zlepšili. Dostali sme sa do dvojgólového vedenia, ktoré sme dobrou hrou udržiavali. Gron mohol od 50. min pridať ešte ďalšie góly, no nestalo sa tak, hráči však podali zodpovedný bojovný výkon. Sme radi, že sme porazili Zvolen. Víťazstvo sme v tomto období veľmi potrebovali.“
Ostatné výsledky 43. kola: Nitra - Slovan 4:2, Poprad – Trenčín 2:1, Košice – Skalica 5:2, Liptovský Mikuláš – Martin 3:2.
Ďalší program: Utorok 17. januára: Trenčín – Žilina. Štvrtok 19. januára: Žilina – Nitra. (ki)

1. Tip na náhradu za rúško: Kvalitný nákrčník ochráni aj pred zimou