HK Dynamax Nitra - MsHK Žilina 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Góly: 6. Musil (Mihálik, S. Saliji), 20. Musil (Mihálik, S. Saliji),
25. M. Kováčik (Ľ. Kolník, Milo), 37. Ľ. Kolník (Chrenko), 44. Chrenko
(Kolník, Milo) - 5. Gálik (S. Gron), 38. Gálik (Krajči, Jabrocký),
59. Krajči (Nádašdi). Vylúčení: 2:6. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:1.
Rozhodoval: Marušin, 2600 divákov.

MsHK: Lipovský - Kusovský, Ficenc, Senko, Dlouhý, I. Droppa, Nádašdi, Sedláček, Škorvánek - Kokavec, Rehák, Kontšek - Miklík, Hreus, Gron - Gálik, Jabrocký, Krajči - Oravec, Melicherčík, Král. Lepšie začali Žilinčania, od 5. min vyhrávali gólom Gálika po asistencii Grona. Domácim však stačilo na vyrovnanie iba 21 sekúnd, po akcii Mihálika so Samirom Salijim skóroval Musil. Tesne pred koncom tretiny po spolupráci Mihálika so Samirom Salijim opäť skóroval Musil. Ofenzíva domácich slávila úspech aj na začiatku druhej časti hry, keď Kolník s Milom pripravili šancu pre Miroslava Kováčika a ten ju po blafáku v páde využil. V 37. min sa Nitranom podarilo po veľmi dobrej hre zvýšiť už na 4:1. O minútu sa k slovu dostali opäť hostia, po akcii Jabrockého s Krajčím znížil na 4:2
Gálik. Nitranom vyšiel aj úvod do záverečnej tretiny, keď pri presilovke piatich proti trom prestrelil Tomáš Chrenko Lipovského. Minútu pred koncom opäť zaúradovali vlci, keď Nádašdiho strelu tečoval za Fikrtov chrbát Krajči a znížil na konečných 5:3.
J. Šterbák: „Do Nitry sme išli so zámerom dobre organizovať obranu, no Nitra je v domácom prostredí veľmi nebezpečná. Videli sme pekný hokej, no s konečným skóre spokojní nie sme, pretože sme chceli uhrať lepší výsledok.“
Ostatné výsledky 36. kola: Zvolen – L. Mikuláš 4:3, Trenčín - Košice 2:1, Skalica – Martin 4:4, Slovan - Poprad 3:2.

HK Tatravagónka Poprad - MsHK Žilina 2:2 pp (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)
Góly: 45. Kubenko (Halaj, Jasovský), 51. Pavličko (Škovira, Kroták) - 33. Hreus, 40. Kontšek (Kusovský, Kokavec).
Vylúčení: 3:3. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0.
Rozhodoval: Ország, 1704 divákov.

MsHK: Lipovský - Kusovský, Ficenc, Senko, Dlouhý, I. Droppa, Nádašdi, Sedláček, Verčík - Kokavec, Rehák, Kontšek - Miklík, Hreus, Gron - Gálik, Jabrocký, Krajči - Oravec, Melicherčík, Král. Úvodná tretina bola rozháraná a vyznačovala sa množstvom nepresností. Potrebné zlepšenie hry prišlo až v druhej tretine. Do vedenia išla Žilina, keď po veľkom nedorozumení v domácej obrane Hreus len doklepol puk za bezmocného Kožucha. Potom sa vlkom podarilo streliť gól do šatne, keď po úniku dvoch na jedného prestrelil Kožucha Kontšek. Popradu sa podarilo znížiť v tretej tretine, keď po hromadnom dorážaní puku za chrbát Lipovského skóroval Kubenko. O päť minút už bolo vyrovnané, keď si Pavličko blafákom vychutnal Lipovského. Víťazný gól mal dve minúty pred koncom na hokejke Faith, ale Lipovský Žilinčanov podržal.
J. Šterbák: „Pred zápasom by sme boli spokojní s bodom, pretože Poprad má kvalitné mužstvo, o čom svedčí aj jeho postavenie v tabuľke. Po dvoch tretinách sme viedli 2:0 a hrali sme veľmi dobre. V tretej tretine však Poprad zvýšil aktivitu a my sme urobili niekoľko taktických chýb, čo súper využil na vyrovnanie. Dá sa povedať, že s remízou sme spokojní.“
Ostatné výsledky 37. kola: Trenčín – L. Mikuláš 2:1, Skalica - Slovan 4:2, Zvolen - Martin 2:1, Nitra - Košice 0:4.

Slovan Bratislava - MsHK Žilina 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
Góly: 42., 43. Klouda, 50. Macho - 29. Dlouhý, 57. Gálik.
Vylúčení: 7:6, Kontšek (Žilina) 10+DKZ za nešportové správanie.
Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0.
Rozhodoval: Jakubec, 3500 divákov.

MsHK: Lipovský - Kusovský, Ficenc, Senko, Dlouhý, I. Droppa, Nádašdi - Kokavec, Rehák, Kontšek - Miklík, Hreus, Gron - Gálik, Jabrocký, Krajči - Oravec, Melicherčík, Král.
Slovan nastúpil na dôležitý duel s tabuľkovým susedom s už uzdraveným Pavlom Rybárom v bránke. Žilinčania mali najväčšiu šancu v 5. min, keď Jánoš zabudol puk za vlastnou bránou, ale osamotený Krajči Rybára neprekonal.
V druhej časti hry prevzali hostia iniciatívu, v 29. min sa v presilovej hre ujali vedenia. Do tretej tretiny vstúpili lepšie domáci, skóre v ich prospech otočil dvoma gólmi Klouda. Na 3:1 zvýšil Macho. Vlci zdramatizovali stretnutie gólom Gálika, no k vyrovnaniu sa už nedostali.
J. Šterbák: „Myslím si, že tento zápas bol slabej úrovne, dve tretiny sme boli domácim vyrovnaným súperom. Na začiatku tretej sme však spravili niekoľko nepochopiteľných taktických chýb, najmä v úvode a to rozhodlo.“
Ostatné výsledky 38. kola: L. Mikuláš - Nitra 0:3, Martin - Trenčín 2:4, Košice - Poprad 3:2, Skalica - Zvolen 7:3.

MsHK Žilina - HC Košice 1:3 (1:0, 0:3, 0:0)
Góly: 11. Král - 31. Kmiť (P. Bartoš), 36. Jenčík (Kmiť), 39. Horáček (Sabol, M. Slovák). Vylúčení: 9:10, Lažo na 10 min za napadnutie hlavy a krku, Podhradský (obaja Košice) na 10 min za nešportové správanie. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Jakubec, 1566 divákov.

MsHK: Lipovský - Kusovský, Ficenc, I. Droppa, Nádašdi, Senko, Dlouhý - Kokavec, Gron, Kontšek - Miklík, Rehák, Král - Gálik, Hreus, Krajči - Oravec, Jabrocký, Verčík. Žilina dostala v úvode súpera pod tlak a pozornosť brankára Petríka vyskúšali postupne Kusovský, Kontšek a Rehák. Gólový účet stretnutia otvoril domáci Král, keď využil chybu Kmiťa. Žilinčania však svoje vedenie nezvýšili. Naopak, v druhej tretine poľavili, hostia ovládli hru a tromi presnými zásahmi naklonili misky váh na svoju stranu. Minútu pred koncom druhej tretiny upravil Horáček tvrdou strelou od modrej na konečných 3:1.
J. Šterbák: „Chceli sme proti Košiciam dosiahnuť lepší výsledok. Prvú tretinu sme vyhrali, druhá bola z našej strany slabá. V obrannej činnosti sme mali problém reagovať na pohyb súpera, výsledkom čoho boli tri góly v našej sieti. Košický brankár Petrík dnes chytal dobre. Sme trochu v útlme a je nám ľúto, že sme kalendárny rok zakončili prehrou.“
Ostatné výsledky 39. kola: Nitra - Martin 3:2, Poprad – L. Mikuláš 3:1, Trenčín - Skalica 2:0. Stretnutie Zvolen - Slovan sa nehralo kvôli snehovej kalamite, odložené je na 7. februára.

MsHK 32 Liptovský Mikuláš - MsHK Žilina 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 15. Pleva (Kopecký, P. Lištiak), 23. Róbert Huna (Richard Huna),
50. Misál (Kopecký, Fatyka) - 34. Kontšek (Gron).
Vylúčení: 3:5. Presilovky a oslabenia: 0:0.

Rozhodoval: Ország, 1191 divákov.
MsHK: Lipovský - Kusovský, Ficenc, I. Droppa, Nádašdi, Senko, Dlouhý - Opatovský, Gron, Kontšek - Gálik, Jabrocký, Krajči - Oravec, Rehák, Král. Oba tímy čakali takmer mesiac na plný bodový zápis. Začalo sa preto zostra, gólmani mali od úvodu plné ruky práce. V 15. min prestrelil žilinského brankára Pleva. V úvode druhého dejstva sa Róbert Huna v samostatnom nájazde nepomýlil a efektným blafákom zvýšil na 2:0 pre Liptákov. Kontšek potom znížil na rozdiel gólu. O chvíľu mohlo byť vyrovnané, no s prehľadom chytajúci Falter zmaril tutovku Grona. V záverečnej tretine priniesla rozhodnutie 51. min, keď sa v neprehľadnej situácii najlepšie zorientovala staronová tvár v domácej zostave Misál.
J. Šterbák: „S naším výkonom ani s výsledkom samozrejme nemôžem byť spokojný. Prísnejšie kritériá splnila naša hra len v druhej tretine. Inak sme boli smerom dopredu veľmi nevýrazní. S jedným gólom sa dá vyhrať len veľmi ťažko. Domáci boli koncentrovanejší, využili naše individuálne chyby, a tak zvíťazili zaslúžene.“
Ostatné výsledky 40. kola: Zvolen - Trenčín 5:4 pp, Skalica - Nitra 0:2, Martin - Poprad 3:0, Slovan - Košice 2:4.
Ďalší program: Utorok 10. januára: Žilina – Martin. Piatok 13. januára: Skalica – Žilina. Nedeľa 15. januára: Žilina – Zvolen.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 9 161

Žilina hlási 80 prípadov. Ako je na tom žilinský región?

V nemocniciach je hospitalizovaných 844 pacientov.

Testovanie na nový koronavírus.

Žilinská nemocnica otvorila Pandemický pavilón. Už má v ňom piatich pacientov

Aktuálne je pozitívnych už 57 zamestnancov žilinskej nemocnice.

Pandemický pavilón FNSP Žilina.

BYTČA: Lúpež, vyhrážanie i poškodzovanie majetku. Mladík si poriadne zavaril

Na obvineného muža policajti spracovali podnet na návrh na jeho vzatie do väzby.

V III. lige kraľuje nezastaviteľný Hundák, v I. a II. triede na čele pätnásťgóloví strelci

Zápasy regionálnych či oblastných futbalových súťaží tento rok už pravdepodobne neuvidíme, väčšina duelov z jesennej porcie je však už za nami. Preto sme sa pozreli, ako vyzerajú poradie strelcov v jednotlivých súťažiach.

Daniel Hundák (druhý zľava) a Peter Jasenovský (tretí zľava) patria nielen medzi najlepších strelcov Bánovej, ale aj celej III. ligy.