Hokejisti sa posunuli nahor

HC Košice - MsHK Žilina 9:4 , MsHK Žilina - MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:0 , MHC Martin – MsHK Žilina 1:4

HC Košice - MsHK Žilina 9:4 (2:0, 3:2, 4:2)

Góly: 5. Kledrowetz (Dravecký, Kmiť), 8. Lažo (Lukáč, Podhradský), 27. Horáček (Šimurda), 29. Lipiansky (Lažo, Bartoš), 40. Šimurda (Topoli), 43. Kledrowetz (M. Lukáč), 54. Vostřák (Lipianský, Kledrowetz), 55. M. Slovák (Jenčík), 60. Podhradský (Dravecký) - 24. Gron (Kontšek, Ficenc), 33. Hreus (Miklík), 47. Miklík (Král, Hreus), 51. Král (Gron, I. Droppa). Vylúčení: 3:11. Presilovky: 3:1. Oslabenia: 0:1. Rozhodoval: Mihálik, 2000 divákov. MsHK: Lipovský (29. Marek Laco) - Kusovský, Ficenc, Senko, Dlouhý, I. Droppa, Nádašdi, Sedláček, Škorvánek - Kokavec, Gron, Kontšek - Král, Hreus, Miklík - Gálik, Jabrocký, Krajči - Oravec, Melicherčík. Košičania povzbudení troma víťazstvami išli na domácom ľade za ďalším. V úvodnej dvadsaťminútovke bol Lipovský v ohni striel. Za svoj chrbát pustil nekompromisnú ranu Kledrowetza v presilovke. Aj Lažova delovka o tri minúty skončila v žilinskej bráne. Zaváhanie Košičanov vo svojom pásme pretavil Gron v oslabení na kontaktný gól, ale Košičania hrali aj naďalej s chuťou. Pri vylúčení Kontšeka v 27. min sa do strely oprel Horáček a bolo 3:1. V 29. min „nabil“ Lažo Lipianskemu a Lipovský prenechal miesto v bránke Marekovi Lacovi. Ideálnu príležitosť spálilo v 33. min duo Šimurda a Hvila, ale z následného protiútoku Hreus prekonal Jána Laca. Šimurda však svoj tím v poslednej minúte druhej tretiny upokojil - 5:2. Keď na začiatku tretej časti po druhý raz skóroval Kledrowetz, zdalo sa, že hosťujúci tím to zlomí, ale v 47. min sa v presilovke presadil Miklík a v 51. min znížil na rozdiel dvoch gólov Král. Dráma sa však nekonala, lebo v 54. min bolo zásluhou Vostřáka 7:4. V 55. min pridal Slovák ôsmy gól a v 60. min pri presilovke prekonal Mareka Laca aj Podhradský, ktorý stanovil na konečných 9:4. J. Šterbák: „Veľmi ťažko sa mi hodnotí zápas, zvlášť, keď sme išli do Košíc s úplne iným odhodlaním. Košičania boli pohyblivejší a navyše sme robili chyby, po ktorých nás trestali. Rozhodne ma to mrzí, že sme tak hrali.“ Ostatné výsledky 30. kola: Martin - Nitra 3:2, Skalica - Trenčín 4:2, L. Mikuláš - Poprad 2:2 pp, Slovan - Zvolen 2:1 pp.(ki, sita)

MsHK Žilina - MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 19. Krajčí, 58. Gálik (Jabrocký, I. Droppa). Vylúčení: 4:4. Presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Poľakov (Rus.), 1468 divákov. MsHK: Lipovský - Kusovský, Ficenc, Senko, Dlouhý, I. Droppa, Nádašdi, Sedláček, Škorvánek - Kokavec, Rehák, Kontšek - Miklík, Hreus, Gron - Gálik, Jabrocký, Krajči - Oravec, Melicherčík. V zápase susedov z tabuľky sa hral iba veľmi priemerný hokej. Žilina mala počas celého zápasu mierne navrch, oba tímy však produkovali veľa chýb, hlavne v rozohrávke a diváci veľa z hokejovej krásy nevideli. V 19. min strelu Nádašdiho strelu Falter chytil, o chvíľu ho však prekonal Krajči. V druhej časti mohli žilinský náskok zvýšiť postupne Kokavec, Kontšek a Gron, no na gólmana Liptákov nevyzreli. Od 24. min hrali domáci štvorminútovú presilovku, ale vážnejšiu šancu si nevypracovali a po polhodine hry chytil Melicherčíkovu príležitosť Falter. Potom ožili Liptáci, Opatovský v 35. min namieril vedľa a v závere druhej tretiny Lipovský v páde betónmi zachránil pri šanci Mravca svoj tím od vyrovnávajúceho gólu. Až v 58. min dostal Gálik ideálnu prihrávku na modrú čiaru od Jabrockého a puk zavesil za Falterov chrbát. Hostia sa ešte pri vylúčení domácich minútu a štrnásť sekúnd počas power play snažili dať gól, ale Lipovský si už čisté konto nenechal pokaziť. J. Šterbák: „Predvídali sme, že to bude náročné stretnutie, hostia hrali dobre v obrane a na rýchle protiútoky. Dve tretiny sme nehrali v optimálnej pohode, ktorá sa prejavila v minulých zápasoch na domácom ľade. V záverečnej časti sme skorigovali zostavu a zvládli sme zápas.“ Ostatné výsledky 31. kola: Trenčín - Zvolen 3:0, Nitra - Skalica 4:2, Poprad - Martin 2:1, Košice - Slovan 6:4.(ki)

MHC Martin – MsHK Žilina 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)

Góly: 45. Jaško (Klepáč) -12. Krajčí (Gálik, I. Droppa), 19. Gron (Hreus, Miklík), 32. Kusovský (Ficenc, Gálik), 40. Gron (Dlouhý, Jabrocký). Vylúčení: 4:5. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Marušin, 2000 divákov. MsHK: Lipovský – Kusovský, Ficenc, Senko, Dlouhý, I. Droppa, Nádašdi, Sedláček, Škorvánek – Kokavec, Rehák, Kontšek – Miklík, Hreus, Gron – Gálik, Jabrocký, Krajčí – Oravec, Melicherčík, Král. Stretnutie sa začalo svižne, no čoskoro sa ukázalo, kto na čo má. Agresívnejší a hokejovejší hostia po prvý raz udreli v 12. min, keď autor gólu Krajčí spolu s Gálikom vyšachovali martinskú obranu. V 19. min Hreus spoza bránky prihral Gronovi, ktorého neustrážil Vantroba a bolo 0:2. Aj v druhej tretine mali vlci navrch. V 32. min hrala Žilina presilovku o dvoch hráčov, ktorú využila vďaka strele Kusovského od modrej. V 40. min Dlouhý pekne našiel Grona, ktorý v ďalšej žilinskej presilovke s prehľadom prekonal bezmocného Ševelu. Domácich mala prebrať z kómy rošáda v bránke, keď namiesto Ševelu nastúpil do poslednej tretiny Rovnianek. Pomohlo to len z časti, lebo o víťazovi už bolo rozhodnuté a Jaško v 45. min len kozmeticky upravil stav na konečných 1:4. Anton Tomko, asistent trénera Žiliny: „Podali sme bojovný a taktický výkon a tri body sme si zaslúžili. Začali sme agresívne, dôslednou hrou v útočnej tretine sme si vytvorili šance a strelili dôležité dva góly. Až na desať minút v druhej tretine sme potom kontrolovali hru a o našom víťazstve prakticky rozhodol už tretí gól z hokejky Kusovského.“ Ostatné výsledky: Slovan - Trenčín 0:2, Skalica - Poprad 3:5, Zvolen - Nitra 5:4 pp, L. Mikuláš - Košice 2:1. Ďalší program: Utorok 6. decembra o 17.00 hod: Žilina – Skalica. Piatok 9. decembra: Zvolen – Žilina. Nedeľa 11. decembra o 17.00 hod: Žilina – Trenčín. (ki, sita)