Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Tri náročné zápasy bez prehry

MsHK Žilina - HK Dynamax Nitra 5:0 MsHK Žilina - HK Tatravagónka ŠKP Poprad 3:3 MsHK Žilina - Slovan Bratislava 3:0

MsHK Žilina - HK Dynamax Nitra 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)

Góly: 3. Jabrocký (Gálik, I. Droppa), 9. Gron (Hreus), 13. Gron (Hreus, Král), 23. I. Droppa (Gálik), 58. Jabrocký (Nádašdi, Krajči). Vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše: Krajči 10 min za nešportové správanie - Švarný 10 min za hodenie rukavíc, Kmeč 5 min + DKZ za napadnutie hlavy a krku. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Baluška, 1784 divákov. MsHK: Lipovský - Senko, Dlouhý, Kusovský, Ficenc, I. Droppa, Nádašdi, Sedláček, Škorvánek - Král, Hreus, Gron - Kokavec, Rehák, Kontšek - Gálik, Jabrocký, Krajči - Miklík, Melicherčík, Verčík. Žilinčania sa pustili do lídra bez rešpektu a už po 122 sekundách poslal Jabrocký po dobrej prihrávke Gálika za Fikrtov chrbát prvý puk. O šesť minút prišiel po presilovke Nitry druhý gól domácich, keď Hreus po vyhratom buly posunul Gronovi, ktorý spoza ľavého kruhu prestrelil Fikrta. O pár sekúnd nato prestrelil z ľavého kruhu nitrianskeho gólmana opäť Gron a v bránke hostí sa objavil Račko. Hostia potom pridali, mali aj šance, ale minútu pred záverom prvej tretiny ich takmer potrestal Ficenc. Nitrania neznížili ani v úvode druhej tretiny, keď hrali 27 sekúnd vo výhode o dvoch hráčov, naopak v 23. min chytil Račko po chybe hostí Gálikov nájazd. O niekoľko sekúnd ale prešla strela Droppu pomedzi jeho betóny a Žilina opäť poistila náskok. Ďalší gól mohol pridať Jabrocký. Hostia potom zvýšili aktivitu pred Lipovského svätyňou, no skóre sa nemenilo ani po tutovkách Kollára a Salijiho. V záverečnej tretine domáci umnou hrou udržiavali jasný náskok a keďže Lipovský chytal pozorne, Nitrania mali ku gólu stále ďaleko. V 58. min sa tri sekundy pred koncom Vlkovho trestu presadil zblízka Jabrocký. Ján Šterbák: „Dnes sme odohrali dobré stretnutie proti kvalitnému tímu Nitry. Prvá tretina rozhodla o zápase. Dobrým pohybom a troma gólmi sme zaskočili súpera. Ďalší priebeh bol už vyrovnaný, na ľade bolo potom veľa zaujímavých situácií, ale Lipovský dnes zachytal výborne. Dúfam, že nás forma pred ďalšími domácimi zápasmi s Popradom a so Slovanom neopustí.“ Ostatné výsledky 27. kola: Košice - Trenčín 3:1, L. Mikuláš - Zvolen 3:3 po predĺžení, Poprad - Slovan 3:1, Martin - Skalica 2:4.(ki)

MsHK Žilina - HK Tatravagónka ŠKP Poprad 3:3 pp (0:1, 2:2, 1:0 - 0:0)

Góly: 27. Kokavec (Kontšek, Ficenc), 30. Krajčí (Jabrocký), 60. S. Gron (Kontšek, Hreus) - 7. Škovira (Faith, Pavličko), 25. Kroták (Michal Segľa), 33. Gukčík (Škovira, Pavličko). Vylúčení: 6:6. Presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Mihálik, 1771 divákov. MsHK: Lipovský - Senko, Dlouhý, Kusovský, Ficenc, I. Droppa, Nádašdi, Sedláček, Škorvánek - Král, Hreus, Gron - Gálik, Jabrocký, Krajči - Oravec, Melicherčík, Michel Miklík - Kokavec, Kontšek. Hostia sa ujali vedenia po peknej kombinácii prvého útoku, ale o góle musel rozhodnúť až videorozhodca, ktorý Škovirov zásah potvrdil. Hra sa potom rozdrobila častými vylúčeniami, oba tímy nedokázali zužitkovať presilovku o dvoch hráčov. Až v závere prvej tretiny dostal súboj opäť spád. V 15. min Gron dlho váhal, Lipovský si potom poradil s tutovkami Škoviru a Krotáka. V úvode druhej časti to skúšal na domáceho gólmana najskôr Kubenko a po ňom Faith, no presadil sa až Kroták, ktorý využil pokĺznutie Kusovského a zvýšil na 2:0 pre hostí. Onedlho však Kokavec po peknej kombinácii strelou po ľade znížil a po vyrovnávajúcom teči Krajčího Žilinčania začali tlačiť hostí pred vlastného brankára. Popradčanom však prinavrátil vedenie Gurčík, keď osamotený pred Lipovským zužitkoval Škovirov puk z rohu klziska. V tretej tretine stiahli domáci hru na tri útoky, Poprad však nebránil chudobný náskok, ale neustále hrozil. V 45. min zastavil Škovirovu strelu v páde Lipovský a v závere, keď už sa zdalo, že Popradčania ubránia náskok vyrovnal 27 sekúnd pred koncom pri power play domácich Gron. V predĺžení už žiadny z tímov neskóroval. Ján Šterbák: „Bol to ťažký zápas, vedeli sme, že Poprad sa po našom víťazstve nad Nitrou na nás dobre pripraví a bude perfektne brániť. Úvodná tretina nám príliš nevyšla, hra bola rozkúskovaná častými vylúčeniami. V druhej časti sa vyrovnala, no súper bol na nás pripravený, mal šance a Lipovský musel neraz riešiť ťažké situácie. Sme radi, že sa nám v závere podarilo vyrovnať, remíza je pre oba tímy spravodlivá.“ Ostatné výsledky 28. kola: Košice - Nitra 4:2, L. Mikuláš - Trenčín 1:5, Martin - Zvolen 2:3 po predĺžení, Slovan - Skalica 0:4.(ki)

MsHK Žilina - Slovan Bratislava 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 8. Jabrocký (Krajči, Gálik), 19. S. Gron (Hreus), 39. Gálik (Ficenc, Nádašdi). Vylúčení: 4:7. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Jakubec, 2112 divákov. MsHK: Lipovský - Kusovský, Ficenc, Senko, Dlouhý, I. Droppa, Nádašdi, Sedláček, Škorvánek - Kokavec, Gron, Kontšek - Král, Hreus, Miklík - Gálik, Jabrocký, Krajči - Oravec, Melicherčík. Žilinskí diváci videli v treťom zápase po sebe zaujímavý hokej od úvodných minút. V 4. min sa nepresadil zblízka Chlubna, no o štyri minúty prekonal Bartu po závare v obrannej tretine Slovana pri ľavej žrdi Jabrocký - 1:0. Kováčovi, Pašekovi a Hujsovi prekazil následne radosť Lipovský, v 15. min mieril v presilovke Krajči iba do Bartu a Gálik vedľa. Domáci zvýšili svoj náskok v závere tretiny, keď v presilovke Gron zavesil puk pod hornú žŕdku - 2:0. V úvode druhej časti stroskotal Chlubna v presilovke na Lipovského lapačke a domáceho gólmana neprekonal ani Junas. Hra mala spád, brankári svoje tímy podržali aj preto, že útočníkom sa nedarili finálne prihrávky. V 38. min Hreus v oslabení takmer potrestal Bartovu chybu, ale Wagenhoffer puk smerujúci do bránky tečoval do bezpečia. V závere druhej tretiny však predsa len domáci zvýšili, keď Gálik z pravého kruhu tvrdo a presne prestrelil Bartu - 3:0. Lipovský na opačnej strane o chvíľu chytil Pašekov únik v oslabení a v záverečnej časti domáci držali Slovan na dištanc. V poslednej desaťminútovke hrali Žilinčania trikrát v početnej výhode. Krajči však už skóre nezvýšil a nepresadil sa ani Chlubna, Žilina tak zdolala Slovan presvedčivo 3:0. Ján Šterbák: „Odohrali sme proti Slovanu ďalšie dobré stretnutie. Vieme, že súper má kvalitných hokejistov. V prvej tretine nevyužili hostia štyri čisté šance, pri ktorých nás podržal Lipovský. Diváci videli mnoho pekných situácií a sme radi, že sme zápas vyhrali.“ Ostatné výsledky 29. kola: Nitra – L. Mikuláš 5:4, Zvolen - Skalica 4:3, Trenčín - Martin 3:3 pp, Poprad - Košice 1:5. Program na tento týždeň: Utorok 29. novembra: Košice – Žilina. Piatok 2. decembra: Žilina – Liptovský Mikuláš. Nedeľa 4. decembra: Martin – Žilina. (ki)