Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Po deľbe bodov prehra

MsHK Žilina – HKM Zvolen 4:4 po predĺžení Dukla Trenčín – MsHK Žilina 2:1

MsHK Žilina – HKM Zvolen 4:4 po predĺžení (2:2, 1:0, 1:2 – 0:0) Góly: 5. Rehák (Gron, Dlouhý), 6. Krajčí (Gálik), 22. Gron (Hreus), 60. Kokavec (Kontšek, Rehák) – 3. Štork (Šechný, Čierny), 13. Hanzal (Škvaridlo), 58. Weissmann (Šechný, Čierny), 60. Šechný (Weissmann, Čierny). Vylúčení: 2:5. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: D. Konc, 1364 divákov. MsHK: Lipovský – Senko, Dlouhý, Kusovský, Ficenc, I. Droppa, Nádašdi, Sedláček, Škorvánek – Král, Hreus, Gron – Kokavec, Rehák, Kontšek – Gálik, Jabrocký, Krajčí – Miklík, Melicherčík, Verčík. V druhej minúte sa domáci kapitán Kontšek ocitol sám pred brankárom Zvolena, ale v koncovke nebol úspešný. Vzápätí Gálik nastrelil z ľavej strany bočnú sieť. Z gólu sa potom prví tešili Zvolenčania. Po kombinácii ich druhého útoku skóroval Štork. Odpoveď vlkov prišla pri presilovke o minútu a pol. Gronovu strelu Rehák tečoval do šibenice. Neprešli ani dve minúty a Žilina išla do vedenia. Košický brankár Šimonovič Gálikovu strelu vyrazil, ale na Krajčiho dorážku už nestačil. Hostia mohli vyrovnať v 11. minúte, Lipovský však Pacigovu gólovú strelu z ľavého kruhu chytil. Východniari vyrovnali o dve minúty. Po chybe domáceho obrancu využil samostatný nájazd Hanzal. V druhej tretine začala lepšie Žilina. Hreus pekne uvoľnil Grona a domáci zas viedli o jeden gól. Tesný náskok Žilinčania bránili až takmer do konca zápasu. Pár minút pred koncom, ale domáca obrana zaváhala a Weissmann vyrovnal. Následne Šechný zvýšil na 3:4, čo predpovedalo nečakanú trpkú prehru na domácom ľade. Vlci však vďaka veľkému úsiliu predsa len vyrovnali pár sekúnd pred koncom zápasu. J. Šterbák: „Bolo to výborné stretnutie, asi najlepšie na domácom ľade v tejto sezóne. Ako súper, tak aj my sme veľmi dobre kombinovali. Mohli sme aj vyhrať, potom sme však mali šťastie. Zvolen hral veľmi dobre, je to silný tím. S bodom sme spokojní.“ Ostatné výsledky 25. kola: L. Mikuláš – Martin 6:3, Nitra – Slovan 3:5, Poprad – Trenčín 1:1 pp, Košice – Skalica 0:2.

Dukla Trenčín – MsHK Žilina 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) Góly: 27. Zlocha (Sikorčin, Húževka), 52. Kóňa (Zlocha) - 40. Miklík (Dlouhý, Král). Vylúčení: 3:3. Navyše Sivák 10 min za úder do oblast hlavy a krku – Gron 10 min za nešportové správanie. Presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Marušin, 3 748 divákov. MsHK: Lipovský - Senko, Dlouhý, Kusovský, Ficenc, I. Droppa, Nádašdi, Sedláček, Škorvánek - Král, Hreus, Gron - Kokavec, Rehák, Kontšek - Gálik, Jabrocký, Krajči - Miklík, Melicherčík, Verčík. V Trenčíne sa začalo pre výpadok elektrického prúdu s dvadsaťminútovým oneskorením. Úvodná tretina veľa vzruchu nepriniesla a ani jeden z brankárov nemusel riešiť vážnejšiu gólovú situáciu. Pokiaľ v prvej časti hry Žilina niekoľkokrát pohrozila smerom dopredu, v druhej tretine sa zamerala najmä na pozornú obranu. Prvý gól padol až v 27. min. Domáci Zlocha prestrelil z ľavého kruhu Lipovského, keď z ostrého uhla našiel medzeru medzi betónmi brankára Žiliny. Následne korčuľovali na žilinskú bránku Melichárek s Mickom, ale prvý menovaný sa rozhodol vystreliť a minul. V druhej dvadsaťminútovke zaujal ešte ukážkový klasický bodyček Mikuša na Grona a keď už oba tímy mysleli na prestávku prišlo vyrovnanie. Po dlhšom obliehaní domácej brány Miklík prekonal Hálu. Ani v tretej časti hry si mužstvá nevypracovali príliš veľa gólových príležitostí. V 52. min však vykorčuľoval spoza žilinskej bránky Kóňa a bekhendovou strelou pod hornú žŕdku poslal svoj tím opäť do vedenia. Následne to skúšal na druhej strane dvakrát Hreus, ale vždy stroskotal na pozornom Hálovi. Žilina napriek snahe už vyrovnať nedokázala. Anton Tomko, asistent trénera Žiliny: „Stretnutie malo dramatický náboj s vysokým nasadením a taktickou úrovňou. Dostali sme však nešťastné góly.“ Ostatné výsledky 26. kola: Skalica – L. Mikuláš 6:0, Slovan – Martin 5:4 pp, Zvolen – Košice 2:1, Nitra – Poprad 4:2. Tento týždeň čakajú Žilinčanov tri zápasy na domácom ľade. V utorok 22. novembra privítajú Nitru, v piatok 25. novembra Poprad a v nedeľu 27. novembra Slovan Bratislava.