Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Posledný Zbyňov zaznamenal prvú výhru

Rajec – Zbyňov 1:2 (1:0), Krajčoviech - Mišiak, Imrišek. V prvom polčase využili domáci hneď svoju prvú veľkú príležitosť a ujali sa vedenia. Hostia mali do 16. minúty tri vyložené šance, ktoré však nepremenili. Až do polčasu sa potom hralo v strede ihriska. Na začiatku druhej časti hry vyrovnal po chybe stopéra domácich Mišiak. Dobre hrajúci hostia päť minút pred koncom strelou z tridsiatich metrov ponad brankára strhli víťazstvo na svoju stranu. R Žiak, 200, ŽK: Petráš – R. Urík. RAJEC: Kmeť – Pekný (65. Hulín), Hájek, Šupka, Bujný, Veselý, Pekara, Petráš, Šimkulič, Mazák, Krajčoviech. ZBYŇOV: Stranianek (70. J. Urík) – Babčan, Miškovský, M. Urík, Bielik (50. Imrišek), Pekara, Mišiak, Gažúr, Bariak (80. Surovčík), Jánošík, R. Urík.

Kotešová – Bytčica 5:2 (2:2), F. Bujný 3, Hranica 2 – Dietrich. Kotešovej sa vydaril úvod zápasu a už v prvej minúte sa dostala do vedenia po úniku F. Bujného a dorážke Hranicu. Hostia vyrovnali o päť minút, po chybe v obrane krížnou strelou presne trafil Dietrich. O ďalších päť minút nastal obrat, hostia premenili pokutový kop za ruku obrancu v šestnástke. Domáci vyrovnali z pokutového kopu za faul na F. Bujného v pokutovom území. V druhom polčase sa snaha Kotešovej prejavila v 60. min, keď po peknej akcii skóroval Hranica. Odpor hostí sa zlomil v 71. min, hlavou opäť skóroval Hranica. V 89. min po zle vyrazenej strele prikrášlil konečný výsledok F. Bujný. R Papík, 80, ŽK: Hranica – Ďuriš, Baleja, Keblúšek. KOTEŠOVÁ: Magerčiak – M. Bujný, Košík, Mikulík (52. Lacek), B. Bujný, Urban, F. Bujný, Galovič, Hranica, Václavík (68. Pollák), Kendy. BYTČICA: Hlaváč – Baleja, Dubovec, Zuziak, Barát (69. Morvay), Keblúšek (70. Štaffen), Ďuriš (82. Malich), Dietrich, Repkovský, Ťažký, Zuziak.

Rašov – Višňové 3:0 (1:0). Vyrovnané stretnutie sa zlomilo po prvej premenenej jedenástke Rašova. Hostia boli naďalej tiež iniciatívni. Po ďalšej jedenástke na začiatku druhého polčasu sa však zápas dohrával v réžii Rašova. Domáci pečatili víťazstvo tretím gól po chybe obrany Višňového. R Skotnický, 100, ŽK: Valica, Laš, Šimko (všetci Višňové). RAŠOV: Čupec – Bajza, Prášek, Gombár, Križňan, Michálek, M. Lacko, Tretinár, Baláž, S. Lacko, Kresáň. VIŠŇOVÉ: Majtaník – Kubica, Husárik (46. Ďurana), Danaj, Šimko, Franček, Barinčiak, Šupej, Valica, Vojtyla, Laš.

Nezbudská Lúčka – Hlboké 1:1 (0:0), M. Samec – Hôrečný. V Nezbudskej Lúčke sa hral bojovný, vyrovnaný zápas. Hostia mali najprv miernu prevahu, avšak boli to domáci, kto otvoril skóre. Hosťom sa podarilo vyrovnať až v nadstavenom čase po centrovanej lopte strelou do šibenice. Stretnutie sa skončilo zaslúženou remízou. R Mackovčin, 100, ŽK: R. Kubo, M. Samec, Ondráš – Adamov, ČK: Konečný (Hlboké). N. LÚČKA: Hruška – E. Kubo, Ondráš, M. Samec, Hanuliak, R. Kubo, Tichý, Šipčiak, Dugovič, Berešík (60. Bielik), V. Samec. HLBOKÉ: Martinický – D. Konečný, Pavlík (65. Hrabovský), Vršanský, Hôrečný, P. Adamov, Remeš, R. Adamov, Zátek (30. Zaduban), Hoferica, Krajíček.

Rajecké Teplice-Konská – Závodie 1:2 (0:2), Ďuriník - Šajnoha, Maček. Prvá časť zápasu bola v réžii Závodia, ktoré nepustilo domácich k ničomu vážnejšiemu a strelilo dva góly po hrubých chybách domácich hráčov. V druhom polčase sa hra otočila, hráči Konskej pritvrdili a boli aktívnejší. Ku koncu zápasu sa im podarilo znížiť gólom Ďuriníka. V záverečnom tlaku sa im však už nepodarilo vyrovnať. R Šedík, 100, ŽK: Stískal (Závodie). R.T.-KONSKÁ: Frátrik – Sibyla, Kollárik, Šramo, Baránek, Pleva, J. Piala, Krkoška, Urbanec (57. Ďuriník), Šeliga, M. Piala (80. J. Krkoška). ZÁVODIE: Trnka – Ftorek (35. Mara), Belko, Mišúr, Sedliaček, Stískal (85. Šoška), Maček (65. Gajarský), Kučera, Hruboška, Šajnoha, Randík.

Dlhé Pole – Kotrčiná Lúčka 1:0 (0:0), Dzúrik. Zápas sa musel hrať na neutrálnom ihrisku v Považskom Chlmci. Šance boli na oboch stranách, z vyrovnaného zápasu sa nakoniec viac tešili „domáci“ z Dlhého Poľa, ktorí v druhom polčase rozhodli o svojom víťazstve jediným gólom v stretnutí. R Skukálek, 50. DLHÉ POLE: Bohdan - K. Feranec, M. Feranec, Dvorák, P. Fuljer, Švec, Forbík, Šimulák, Beneš, Tornári, Dzúrik. KOTRČINÁ LÚČKA: Trnovec – Laurenčík, Slúčik, Milo, Kačerík, Ďurnek, Bielik, Mikolaj, Beleš, Žabka, Martinček.

Belá – Zádubnie 1:2 (1:1), Kurcin – Jankula (z 11m), Majer. Domáci od prvej minúty zatlačili hostí do defenzívy z čoho pramenil prvý gól v 15. minúte. Kurcin krížnou strelou trafil presne do brány hostí. Po štvrťhodine hostia vyrovnali po ruke Cabadaja z pokutového kopu. O dve minúty neskôr domáci zahodili dve čisté šance, brankár hostí „čaroval“ aj pri strele Ťažkého. Belá nepremieňala šance aj po zmene strán. V 67. min. Šugár zahodil jedenástku, za čo domáci pykali, keď sa hostia v 85. min po dlhšom čase dostali na polovicu domácich a Majer strelil ich víťazný gól. R Sobola, 120, bez kariet. BELÁ: Zavalidroga – Ondráš, Cabadaj, Boháč, Kurcin (65. T. Ťažký), Šipčiak, Laštiak, Šugár, Kaňa, Vrábel, F. Ťažký. ZÁDUBNIE: Vansa – E. Ťažký, Majerčík, Sýkora, Studník, Talafa, Pytel (86. Stárek), Frátrik, Heiser, Jankula, Majer.

1. Závodie 15 11 2 2 35:14 35

2. K. Lúčka 15 8 4 3 28:10 28

3. Kotešová 15 8 3 4 33:20 27

4. Rašov 14 6 3 5 33:25 24

5. Rajec 15 7 3 5 25:23 24

6. Bytčica 15 7 1 7 34:33 22

7. Zádubnie 15 7 2 6 28:24 23

8. D. Pole 14 6 1 7 28:28 19