Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky

Gólové strelecké cvičenie v Divinke

II. trieda

Divinka – Hrabové 9:1 (5:1), 10. L. Korista, 15. D. Kubáň, 25. a 30. P. Korista ml., 42. a 85. Holeša, 60., 70. a 75. Mourtada za domácich. Jednoznačný zápas, v ktorom domáci urobili s deviatich hráčov súpera už v prvom dejstve trhací kalendár. Hetrikom sa v druhom polčase blysol ľavý obranca Divinky Mourtada. R Mikurda, 100. DIVINKA: Puškár – Mourtada, Lokaj, L. Korista, D. Kubáň, Ovečka, P. Korista ml., Macek, Ďuroška (75. Gaštan), Holeša, Hložný. HRABOVÉ: Bunta - Jánošík, Rybárik, Ján Sedlák, Bučko, Šimon, J. Gajdošík., Juraj Sedliak, Puškár, Daniš, M. Hrabovský.

Horný Hričov – Petrovice 4:0 (1:0), 44. Marčiš (11m), 57. a 63. Šoška, 74. Šmehíl. Domáci začali tlakom, od úvodných minút sa hralo väčšinou na polovici súpera, no gólové šance si nevypracovali. Podarilo sa im to až v závere 1. polčasu, keď bol v 16-tke faulovaný Novisedlák a Marčiš penaltu premenil. Po prestávke mohol vyrovnať Adamík, ale zblízka netrafil bránu. Striedajúci Šoška potom zvýšil dvoma gólmi v rozpätí šiestich minút na rozdiel triedy. V 73. min. mal šancu na hetrik, ale z voleja nedal. O minútu však Šmehíl svojím premiérovým gólom opäť zvýšil a domáci tak zaslúžene porazili Petrovice. R Kúdelka, 100. ŽK: Novisedlák, Jahvodka za domácich. HORNÝ HRIČOV: Slosarčík - B. Vydra, Skupeň (46. Šoška), Koštek, Jahvodka, Barták, Káčer, Marčiš, Novisedlák, Ľ. Králik, Domanický (65. Šmehíl). PETROVICE: Š. Adamík – Valíček, Vrbka, Hrtánek (46. Cigánik), D. Dorušinec, Vároš, Marcel Černek, Milan Černek, Hladký, Hrobárik, P. Adamík.

Súľov – Terchová 3:1 (2:0), 10. M. Hrehor, 21. Rástočný, 86. Bušovský - 75. Vantúch (11m). Zápas mal veľmi dobrú úroveň. Domáci v prvom polčase využili ponúknuté šance a zaslúžene viedli. V druhom polčase za podpory aktívnych fanúšikov Terchovej prebrali iniciatívu hostia a mali viac z hry. Po správne nariadenom pokutovom kope znížil Vantúch. Záver zápasu bol vyrovnaný, no po chybe brankára hostí pri výkope z nariadeného priameho kopu stanovil konečný výsledok Bušovský. R Šedík, 100. ŽK: Ďurkovský, R. Hudek – P. Gajdošík, M. Gajdošík. SÚĽOV: M. Ďurajka - M. Hrehor, Bušovský, R. Hudek, R. Hrehor, Bušfy (75. Blaško), Ďurkovský, Ďurec, Ľ. Hrehor, Rástočný, Kereš. TERCHOVÁ: Závacký - Sotolár, Meško, M. Hanuliak, Zajac (12. Mažgút, 85. Praták), Krištofík (75. Struhárňanský), Bugáň, M. Gajdošík, Vantúch, P. Gajdošík, Brežný.

Považský Chlmec – Nededza 3:3 (1:0), 14. Ma. Kozlík, 82. Mi. Kozlík, 90. Ambra – 54. a 59. Frniak, 65. Balala. Domáci tím po úvodnej prevahe viedol gólom Mareka Kozlíka. Vedenie však domácich uspalo a poľavili v nasadení. Aj keď boli technickejší, hráči Nededze nezložili zbrane a v druhom polčase za 11 minút tromi gólmi otočili zápas. V záverečnej desaťminútovke však najskôr Miroslav Kozlík zo 40 metrov prehodil brankára a v poslednej minúte Ambra strelou do šibenice vybojoval pre Chlmec aspoň bod. R Capko, 63. ŽK: Ambra – Frniak. POVAŽSKÝ CHLMEC: R. Kozlík – Dendis, Mi. Kozlík, J. Čejka, Vaňovič, Ma. Kozlík (70. Kubala) Stenchlák, Ambra, Peter Čejka, Pavol Čejka, Kubány. NEDEDZA: Hlad – Drábik, Grülling, Pavel (70. Zajac), Jančík, Remek (75. Repáň), Frniak, Balala, V. Peťko, Mravec, Smolka.

Stránske – Štiavnik 4:1 (1:0), 65. Hraboš za hostí. V prvom polčase boli lepší hostia, no domáci šli do vedenia po polhodine hry. Hosťom sa v druhom polčase podarilo vyrovnať, ale v zápase potom nastal zvrat. Rozhodca bol napadnutý divákmi a hráčmi domácich, asi 10 minút sa nehralo a táto situácia ovplyvnila celý ďalší priebeh stretnutia. Hneď potom, ako sa začalo hrať, premenili domáci zvláštnu jedenástku a následne už nervózny zápas domáci dotiahli do víťazstva. R Sklenár, 20. ŽK: Gabčík – Gašperec. ČK: Fašanok, Ľ. Gabčík – J. Pobjak, Mračník. STRÁNSKE: P. Vdovičík – M. Vdovičík (80. Majerčík), V. Chrachala, Hodas, Fašanok, Jánošík, Dubeň, Strhár, Kasman, Lorenčík, Ľ. Gabčík, L. Gabčík. ŠTIAVNIK: Parčiš – Šutara, Gajdošík, Frolo, Sedala, Gašperec, Krajčí, P. Kuciak (65. Hraboš), V. Kuciak (46. Mračník), P. Pobjak, J. Pobjak.

Lietava – Kamenná Poruba 2:0 (1:0), 43. Ďurajka, 86. P. Gašpierik ml. Zápas bol vyrovnaný, domáci boli o niečo bojovnejší a dôraznejší v osobných súbojoch, technicky boli na tom lepšie hostia. Oba góly však inkasovali po zbytočných chybách v záveroch polčasov. R Ondruš, 60. ŽK: LIETAVA: Koša – P. Belan, Gaňa, Sedliak, Brezáni, Peter Gašpierik st., Peter Gašpierik ml., Hradský, Ďurajka, A. Belan (85. Chobot), R. Bellan (80. Matejkov). KAMENNÁ PORUBA: L. Jasenovský – P. Štrba, Podkopčan, Mičúch, Ondrejka, Sádecký, P. Jasenovský, Chovančík, Ježo, Kasman (70. J. Štrba), Juhás.

Podhorie – Turie 2:1 (2:0), 20. Melišík, 32. M. Šupej za domácich. Prvý polčas priniesol tlak Podhoria. Okrem dvoch gólov domáci pozahadzovali viaceré dobré šance. Druhý polčas bol vyrovnanejší. Domáci zahodili niektoré čisté šance a Turiu sa v závere podarilo znížiť. Hostia po góle pritlačili, ale na vyrovnanie to už nestačilo. R Červený, 30. ŽK: Chobot za domácich. PODHORIE: Nižný - Ruček, Brezianský (80. Danek), Šupej, Melišík, Škorvánek, Makuka ml., Polko, Chobot, Makuka st. (90. Belan), Štrkáč. TURIE: Mičky - P. Lokaj, B. Valíček, Ľ. Lonc, Ľ. Valíček, Machyna, Hreus, D. Tandara, Manga, Špagľa, R. Chupáň.

1. Terchová 14 9 1 4 30:14 28

2. Divinka 14 8 2 4 38:18 26

3. Súľov 14 8 1 5 35:21 25

4. P. Chlmec 14 7 3 4 41:23 24

5. Štiavnik 14 7 3 4 23:19 24

6. Stránske 14 7 2 5 29:31 23

7. Petrovice 14 7 2 5 16:26 23

8. Nededza 14 4 6 4 31:29 18