Dolný Hričov zaznamenal víťazstvo po dlhšej dobe

V. liga

D. Hričov - Bánová B 1:0 (0:0), Rakučák z 11 m. Prvá polovica stretnutia prebiehala v znamení slabého výkonu oboch mužstiev. Hostia sa javili trochu aktívnejšie, z domácej strany stojí za zmienku len hlavička Capandu. Do druhej časti hry nastúpili s väčšou chuťou domáci. Hneď v 46. minúte Rakučák z priameho kopu prehodil múr, avšak brankár vyrazil na roh. Hra potom na chvíľu upadla. V 75. minúte prenikol do šestnástky hostí Michal Mastný, obrana Bánovej ho zastavila faulom. Jedenástku premenil Rakučák. Stav sa už nezmenil a Dolný Hričov si po dlhšej dobe pripísal víťazstvo. R Masár, 150, ŽK: R. Capanda, Randík, Lasička, Sabo - Mariniak, Padala, Charbuliak. ČK: Charbuliak, po druhej ŽK. D. HRIČOV: Kurota - Vančík, Rakučák, Zaduban (66. Randík), Martin Mastný (69. Sabo), Michal Mastný, Lasička, R. Capanda, J. Capanda, Trnovec, Kabašta. BÁNOVÁ Adamčík - Síkora, Pranda, Charbuliak, Michlek, Valášek, Mariniak, Trnovec, Labuda, Červený, Moravčík.

Predmier - Varín 1:0 (0:0), 65. Sluka. Prvý polčas bol vyrovnaný, bez väčších šancí na jednej, či druhej strane. Len v 35. minúte po prihrávke Bajzu išiel sám na bránu Šukala, ale šancu nevyužil. V druhom polčase videli hráči množstvo žltých kariet. Domáci spresnili hru v strede poľa, výsledkom bol gól Sluku, ktorý z priameho kopu prekonal brankára hostí. Varínčania sa potom zlepšili a snažili sa vyrovnať stav. Na konci zápasu mali dve gólové šance, ktoré ale nepremenili. Domáci hrali bez piatich hráčov základnej zostavy. R Drapáč, 150, ŽK: Sluka, Bednár, Dodek - Repáň, Lopušan, Martin Tichák, I. Tichák, Repkovský, Zimen, Nemček. ČK: I. Tichák. PREDMIER: Uríček - Bajza, Čička (71. Janda), Klus, Dodek, Šukala, Chválnik, Tomaník, Kopásek (61. Kučera), Š. Sluka, Rendka (45. Bednár). VARÍN: Murárik - Nemček, Horecký, Zimen, Repáň, Repkovský, M. Tichák (72. Mariáš), Dlhopolček (82. Beňadik), I. Tichák, Lopušan, Šugár.

Trnové - S. Bystrica 0:0. Celý zápas sa hral prakticky v réžii domácich, ale len po hranicu pokutového územia. Trnovčania si nedokázali vypracovať vyloženú gólovú šancu. Remíza je spravodlivá pre oboch. Náznaky šancí nevyužil Frátrik. R Droppa, 150. TRNOVÉ: Daníšek - Belaník, Šindrelář, Podhorec (82. Tlacháč), Frátrik (46. Gier), M. Vrabec, Výboch, Bolibruch, M. Kuba, Filo, Malík. S. BYSTRICA: Šmiko - Kolembus, Šimáček, Griga, Završan, Ľ. Kolembus, Šumský, Poništ, V. Kolembus, Ambora, Matejčík.

Rosina - K. N. Mesto B 4:3 (3:2), Vrabec, Ondák, Marek Kopáč, Kaplánek - Mariášek, S. Lisko, Kačerík. Zápas začal nečakane, domáci vyhrávali už v deviatej minúte 3:0. Viac im to však uškodilo, ako pomohlo. Hostia z Kysúc dvomi strelami z hranice šestnástky skorigovali na 3:2 a vrátili sa do zápasu. Po zmene strán sa najprv hralo dvadsať minút medzi šestnástkami, potom Kaplánek nechytateľne trafil zo šestnástich metrov do šibenice. Už sa zdalo, že stretnutie sa dohrá v pokojnom tempe, hostia však opäť znížili strelou spoza šestnástky a druhýkrát sa vrátili do zápasu. Do konca boli hráči Kysuckého Nového Mesta B lepším mužstvom a domáci udržali víťazstvo len s vypätím všetkých síl. R Holub, 150, ŽK: Timkanič - Holáň, S. Lisko, Mičian. ROSINA: Výboch - Jacko, Turský, Lisík, Timkanič, Smieško, Hodas (55. Vanoch), Kopáč, Kaplánek (76. Ciba), Ondák, Vrabec. K. N. MESTO: Brišš - Mindek, Rajtek, Miroslav Lisko, Valiašek, Mičian, Marián Lisko, Janiš (66. Krasňan), Holáň, S. Lisko (58. Frolo), Kačerík.

Strečno - Podvysoká 2:1 (1:1), 30. a 75. J. Trhančík - 45. P. Bičanek. Súboj družstiev z dolného konca tabuľky bol bojovný, trochu nervózny. Strečno malo zo začiatku viac z hry. Prejavilo sa to, keď po pravej strane zbehol J. Trhančík a preloboval brankára hostí. V závere polčasu však po chybe obrany dostali domáci "gól do šatne". Po zmene strán Strečno opäť stupňovalo tlak, malo aj šance. Ujala sa strela z dvadsiatich metrov do dolného ľavého kúta brány hostí. Domáci nepoľavili ani po tomto góle, mali ďalšie šance, dvakrát nastrelili tyč. Na výsledku sa však už nič nezmenilo. R Ivanič, 200, ŽK: Trhančík, Ilovský (obaja Strečno). STREČNO: Kanka - D. Trhančík, Beháň, Žigmund, J. Trhančík, Bičan, L. Melo, Cigánik, R. Sokolovský (32. Kán), Praták (60. I. Melo), P. Sokolovský (57. Ilovský). PODVYSOKÁ: Janec - Bilský, Cudrák, P.Bičanek, Pajer, P. Kubiš, R. Kubiš (80. Chochrun), Comorek, Klago, Cvinček, M. Bičanek.

Raková - Skalité 1:0 (1:0), 23. Kubizňa. V derby zápase sa začalo hrať obojstranne veľmi nervózne stretnutie. Rozhodujúca akcia celého zápasu nastala v 23. min., keď bol Badžgoň faulovaný a Kubizňa z penalty otvoril skóre. V ďalšom priebehu stretnutia mali viac z hry hostia zo Skalitého. Boli jasne lepším mužstvom na ihrisku, ale čistú gólovú šancu si nedokázali vypracovať. Naopak v 45. min. mohol domáci Krajina potvrdiť víťazný výsledok, no v samostatnom nájazde zaváhal a trestuhodne zahodil. R Jakubiak, 250, ŽK: Kubizňa, Čačurák - Baroniak. RAKOVÁ: Kajánek - Tatarčiak, Poliak, Golis, R. Jarábek (71. Šperka), Šúpolík (75. Čačurák), Kováčik, Kubizňa, Krištofík, Krajina, Badžgoň. SKALITÉ: M. Tatarka - R. Časnocha, Sidora, R. Mikula, Baroniak, Vlček, Ľ. Mikula, Čanecký (80. Bury), Kaňa, Šurhňák (58. Laš), M. Serafín, R. Chovanec.

Teplička - Makov 2:0 (1:0), 3. Kozák, 56. Mintál. Vo výbornom zápase obe mužstvá predviedli oku lahodiace výkony. Domácim vyšiel vstup do zápasu, keď už v 3. min. Kozák obišiel všetko čo mu stálo v ceste a zabezpečil domácim psychickú výhodu. Líder tabuľky z Makova potom síce opticky prevzal iniciatívu, ale výborne hrajúca domáca obrana ich k ničomu vážnejšiemu nepustila. Jedinú vážnejšiu príležitosť mal v 45. min. Juríček, ale sám na päťke trestuhodne zahodil. V druhom polčase sa zdalo, že hostia budú nespokojní s výsledkom a budú sa tlačiť do domácej 16-stky. Domáci podnikali rýchle protiútoky a hlavne Mintál s Kozákom pohodlne vnikali do 16-stky hostí, ale zahadzovali, čo sa len dalo. V 56. min. si Mintál elegantne nabehol na rohový kop a pomocou žrde nedal Mrkvovi šancu. To domácich upokojilo a až do konca zápasu boli lepším mužstvom. Makovčania nesklamali, ale v porovnaní s domácimi im chýbal väčší dôraz. Spokojní diváci svojich chlapcov odmenili pri odchode do kabín výrazným potleskom. R Sitár, 350, ŽK: Stenchlák, Kozák - Myhailov. TEPLIČKA: Orlan - Hruška, Králik, Januš, Smida (46. Lisko), Adamus (83. Poliak), Belák, Stenchlák, Mintál (88. Hurík), Valášek, Kozák. MAKOV: Mrkva - Pavelka, Banetka, Myhailov, Barčák, Revák, Síkora, Šustek, Kubošný (46. Sojčák), Juríček, Křenek.

1. Makov 13 9 2 2 31:12 29

2. S.Bystrica 13 8 3 2 23:12 27

3. Rosina 13 7 4 2 24:16 25

4. Teplička 13 8 1 4 21:16 25

5. Predmier 13 6 2 5 26:18 20

6. Skalité 13 5 4 4 24:15 19

7. Bánová B 13 5 3 5 15:10 18

8. Raková 13 6 0 7 21:18 18