Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Bánová len tri body za lídrom, na vrchu tabuľky sa drží aj Čadca

III. LIGA

BÁNOVÁ - RUŽOMBEROK B 2:1 (1:1) Góly: 45. Sedliačk (11m), 90. Vajda - 19. Pilár. Zápas začal opatrne na oboch stranách. V 4. min. sa zrodila prvá vážnejšia akcia. Po pravej strane potiahli akciu hostia, ale Latiak v dobrej situácii strelil tesne nad domácu bránu. V 12. min. Frátrik pekne vystrelil, ale brankár hostí bol pozorný. V 19. min. prišla pekná akcia hostí stredom a Pilár na dvakrát prekonal domáceho brankára. Hosita hrali rýchly a agresívny futbal. Na konci prvého polčasu vnikol Podmanický do šestnástky hostí, kde bol faulovaný a z nariadenej penalty Sedliaček vyrovnal. Druhý polčas sa začal v réžii hostí. Hrali na hranici povolenej agresivity. Rozhodca musel ukľudnovať hru. Udelil tri žlté karty a v 73. min. po druhej žltej musel ísť pod sprchy hráč hostí Baran. Od tejto chvíle sa domáci vrhli do útoku. Mali niekoľko sľubných šancí, no brankár hostí bol výborný. Až v 90. min. sa šťastena priklonila na stranu domácich a po rohu Vajda strelil rozhodujúci gól. ŽK: Ďuratný D. - Kapláň, Baran. ČK: Baran. Rozhodoval Ihring, 500 divákov. BÁNOVÁ: Holec - Ďuratný L., Kubovich, Stalmášek, Mojík, Vajda, Sedliaček (90. Hýll), Frátrik, Sluka (74. Ďurica), Podmanický, Ďuratný D. Tréner: Ján Kašuba. Ľubomír Portašík

ČADCA - TURČIANSKE TEPLICE 3:0 (2:0) Góly: 29. Gavlák, 45. a 81. Privarčák. Za ideálneho počasia sa domáci lídra nezľakli a v úvodnej štvrťhodine strelecké pokusy Planetu a Privarčáka Machovič bezpečne kryl. V 12.min. sa do gólovej šance dostal Baláž, ale v rozhodujúcej chvíli sa pošmykol. V 25. min. si domáci brankár poradil aj so strelou Jána Jeťka. V 29. min. po rohovom kope Gavlák hlavou poslal loptu do siete súpera. Tlak domácich pokračoval a v 32. min. Privarčák trafil tyč Machovičovej brány. V 45. min. po rohu Privárčak zvýšil na 2:0. Úvod druhého polčasu začali aktívnejšie hostia, ale ich prevaha bola len po šestnástku. V 60. min. úspech nemala ani Šimčekova strela. V 61. min bola Privarčákova strela odvrátená na roh. V 70. min. si Machovič poradil s Planetovou strelou. V 78. min pohrozili hostia hneď dvakrát, ale Krišica sa vyznamenal. V 81. min. Privarčák zvýšil na 3:0. Domáci do konca stretnutia kontrolovali hru a zaslúžene zvíťazili. ŽK: Kavuliak, Šidlo, Macášek - Ždimera, Kravárik, Šimček, Letrik. Rozhodoval Sabo, 1800 divákov. ČADCA: Krišica - Pavlík, Časnocha, Macášek, Gavlák, Kavuliak, Planeta (90. Jaroš), Privarčák, Mlakyta, Baláž (84. Húska), Šidlo (89. Podmanický). Tréner: Pavol Strapáč. Eduard Halada

BYTČA - BANSKÁ BYSTRCICA B 3:2 (2:1) Góly: 2. Šelmek, 13. a 73. Kadák - 45. Rusnák, 63. Kovalčík. Posledný zápas sezóny bol v Bytči dramatický a plný zvratov. Najprv dvakrát skórovali Bytčania. Už v 2. min. poslal nezištnú prihrávku Šelmekovi Kadák a ten otvoril skóre stretnutia. V 13. min. si táto dvojica úlohy vymenila. Pri centri zo šestnástky Šelmek šikovne odstavil obrancu a nikým nekrytý Kadák nekompromisne pod brvno skóroval. Kontaktný gól hostí prišiel v nadstavenom čase, keď strela Rusnáka prešla cez húštinu tiel do brány. V úvode druhého polčasu mali hostia obrovskú šancu. Najskôr Rusnákovu gólovu strelu vyrazil Hájek na roh a z rohu nastrelili hostia žrď a potom brvno domácej brány. Hostia mali navrch a domáci vyrážali do rýchlych protiútokov. V 63. min. z nevine vyzerajúcej príležitosti skóroval Kovalčík. Domáci však bojovali a v 73. min dostal aktívny Kadák loptu do behu a z hranice šestnástky opäť skóroval. Poistiť víťazstvo mohol v 80. min Gabaj, no v malom vápne zbytočne prihrával. ŽK: Tvrdý - Úškrt, Rusnák. Rozhodoval Králik, 150 divákov. BYTČA: Hájek - Čmárik, Kadák, Tvrdý, Kliník, Králik, Čikota, Šelmek (90. Mahadoň), Chrenko, Gabaj, Krasáň. Tréner: Král.Dušan Beníček

KYSUCKÝ LIESKOVEC - KYSUCKÉ NOVÉ MESTO 3:2 (0:0) Góly: 57. Matúš, 62. Vojvoda (11m), 85. Macura - 73. Padych, 84. Šebík. Kysucké derby prinieslo v prvom polčase veľmi slabý futbal. Hra sa pohybovala v strede ihriska a za zmienku stojí až 32. min., keď sa do čistej gólovej šance dostal Matúš, ktorý z brejku strelil len vedľa brány. V druhom polčase hra mala úplne iný charakter a už v 47. min. domáci Kubala mieril hlavou vedľa brány. O minútu na to sa dostal do dobrej streleckej pozície Matúš a ten nezaváhal, prepasíroval loptu popod Ritnošíka. V 62. min. Stančíka hostia faulovali v pokutovom území a Vojvoda z penalty zvýšil na 2:0. Potom prevzali iniciatívu hostia a v 73. min Padych strelou z 30-tich m znížil na 2:1. Šancu mal v 80. min. Juraj Dančík, ale hlavou mieril nepresne. V 83. min. Šibík bombou z 30-tich metrov vyrovnal na 2:2. O minútu neskôr v 85. min. kopali domáci trestný kop, na ktorý si ideálne nabehol Macura a upravil na konečných 3:2. Hostia sa snažili vyrovnať, ale už sa im to nepodarilo. ŽK: Kubala, Macura, Timek - Šebík, Paulus, Ritnošík, Janiš. Rozhodoval Fizel, 300 divákov. K. LIESKOVEC: Gavlák - Kubala, Marčan (46. Macura), Matúš, Dančík J., Vojvoda, Stromček (63. Škorík), Timek, Bohiník (83. Trnovec), Mihalda, Dančík M. Tréner: Ján Berešík. K. N. MESTO: Ritnošík - Janiš (79. Michúlek), Gapa, Jamečný, Paulus, Záhradník, Šebík, Goljan, Molnár (67. Vlček), Padych, Genčúr (67. Bočej). Tréner: Milan Zvarík. Milan Čimbora

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Kremnička - R. Sobota B 4:0 (2:0), 30. a 90. Keller, 20. Snitka, 88. Mati. Podbrezová B - Žiar nad Hronom 0:1 (0:0), 58. I. Obert. Rakytovce - D. Kubín 0:3 (0:2), 13. a 75. Dzúrik, 29. Kubíni. (3:2), Spišiak, Bohuš, Tyčiak, Kujan - Húska 2, Kašpar.

16. R.Sobota B 15 2 2 11 9:46 8

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Dobre poskladané varínske puzzle

Futbalisti TJ Fatran Varín obsadili v minulej, nedokončenej sezóne v V. lige štrnáste miesto. Následne prišli zmeny a aktuálne po jedenástich zápasoch jesene okupujú siedmu priečku.

Mužstvo Varína si na svoje konto počas jesene pripísalo päť výhier.