Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Strelcom kola Vantúch z Terchovej

II. trieda

Pozície v II. triede Oblastného futbalového zväzu Žilina sa menili len v strede tabuľky. Na konci a na začiatku sa v podstate nezmenilo nič. Najvýraznejšie víťazstvo zaznamenala na domácej pôde Terchová, posledné Podhorie si zo Štiavnika opäť nepriviezlo ani bod.

Divinka - Horný Hričov 1:0 (0:0). 85. Hložný (11 m). Vo vyrovnanom zápase mali domáci viac z hry. Prvý polčas sa hral medzi šestnástkami. Druhý polčas začali domáci náporom a už v 46. min. trafil Macek brvno. V 63. min. mal Králik najväčšiu šancu hostí, ale brankára domácich neprekonal. V 67. min. mohol Hložný skorigovať skóre, ale jeho hlavičku bravúrnym spôsobom brankár hostí vychytal. R Oravec, 100. DIVINKA: Puškár - Škorík, Lokaj, Buček, Mourtada, Matejčík, P. Korista ml., Macek, Ovečka, Holeša, Hložný. HORNÝ HRIČOV: Slosarčík - B. Vydra, M. Vydra, Šmehýl, Jahvodka, Barták, Šoška, Domanický, Novisedlák, Ľ. Králik, J. Králik (71. Skupeň).

Hrabové - Súľov 1:2 (0:2). 85. Šimon (11 m) - 4. O. Danížek, 40. Kereš. V prvom polčase boli lepší hostia, v druhom zasa domáci. Tí však nedokázali premeniť šance, ktoré si vypracovali. R Rolko, 250. HRABOVÉ: J. Hrabovský - Rybárik, Ján Sedlák, M. Jánošík, J. Gajdošík ml., Ľ. Daniš, Šimon, Juraj Sedlák, M. Hrabovský, Bunta, R. Gajdošík. SÚĽOV: M. Ďurajka - M. Hrehor, M. Danížek, Bušovský (87. Smatana), R. Hudek, Ďurkovský, O. Danížek, Ďurec, Bušfy, Rástočný (80. Blaško), Kereš (59. Tvrdý).

Petrovice - Považský Chlmec 1:0 (1:0). 15. Chobot. Prvý polčas patril jednoznačne domácemu mužstvu, čo v 15. min. zúročili krásnym gólom a viacerými nepremenenými šancami. Druhý polčas bol vyrovnaný, hosťom sa však nepodarilo streliť ani jediný gól, a tak tri body ostali doma. R Daubrava, 250. PETROVICE: Š. Adamík - Valíček, Vrbka, Hrtánek, V. Dorušinec, Marcel Černek, D. Dorušinec (60. Vároš), Hvorečný, Hrobárik, P. Adamík, Chobot. POVAŽSKÝ CHLMEC: R. Kozlík - Mi. Kozlík, Ma. Kozlík, Dendis, Stenchlák, Vaňovič, Horňák, Ambra, J. Čejka, P. Čejka, Kubány.

Terchová - Stránske 6:1 (3:1). 20., 30. a 40. Vantúch (posledný z 11 m), 70., 80. Kováč, 85. Mažgút - 40. Fašanok (11 m). V Terchovej sa za pekného počasia hral iba desať minút vyrovnaný zápas. Potom domáci otvorili skóre Vantúchom z priameho kopu a ten istý hráč pridal do konca polčasu ešte dva góly. Druhý polčas vyšiel domácim po striedaní Kováča a Mažguta. R Martinec st., 80. TERCHOVÁ: Závacký - Sotolár, Meško, M. Hanuliak, Brežný, V. Hanuliak, Praták, Krištofík (78. Mažgút), Vantúch, Struhárňanský (60. Kováč). STRÁNSKE: P. Vdovičík - Murárik, Dolník, Hodás, Fašanok, Dubeň., Kasman, M. Vdovičík, Lorenčík, Majerčík, Jánošík.

Nededza - Lietava 2:0 (1:0). 6. Šeliga, 58. Hreus. Domáci začali dobre a už v 6. min. po Repáňovom centri otvoril skóre Šeliga. Potom prevzali taktovku technicky pripravení hostia, ale hrali len po šestnástku a žiadnu šancu si nevytvorili. Naopak domáci každým protiútokom hrozili obrane hostí, keď Hreus dvakrát vystrelil na brankára. Druhý gól domácich vsietil Hreus po chybe brankára hostí. R Capko, 50. NEDEDZA: Hlad - Zajac, Grülling, Jančík, Remek, Repáň (90. Macho), Mravec, V. Peťko, Šeliga, Balala, Hreus. LIETAVA: Kudla - Brezány, Sedliak, Ďurajka, Peter Gašpierik st., Peter Gašpierik ml., Súkeník, Juraj Gašpierik, Hradský, R. Bellan, M. Gašpierik.

Štiavnik - Podhorie 3:0 (1:0). 30. Šutara, 55. a 90. Sedala. Bol to zápas s množstvom šancí pre domácich, ktoré však nerealizovali. V 20. min. nedokázali využiť ani pokutový kop. V druhom polčase svoju aktivitu zvýšili a tá im priniesla ďalšie dva góly. R Šedík, 100. ŠTIAVNIK: Parčiš - Machciník, Šutara, Muška, Frolo, Sedala, Gašperec (50. Hraboš), Krajčí, P. Kuciak, V. Kuciak, P. Pobjak (75. Chlebina). PODHORIE: Nižný - Puček, Brezanský, Ondrejka, Majer, Škorvánek, Makuka, Chobot, Hetart, Polko, Ostrochovský.

Kamenná Poruba - Turie 3:3 (1:2). 30. P. Jasenovský, 52. Juhás, 78. Sádecký - 3. Machyna, 40. Hreus, 75. Manga. Domáci odohrali nešťastný zápas hlavne brankár, ktorý "mal prsty" v dvoch góloch. Ale aj tak sa dá konštatovať, že stretnutie bolo vyrovnané a slušné. R Cinko, 80. KAMENNÁ PORUBA: L. Jasenovský - Sudor (46. Hodás), Mičúch, Štrba, Podkopčan, Ježo, Sádecký, P. Jasenovský, Juhás, Chovančík, Horník (65. Kasman). TURIE: Mičky - P. Lokaj, B. Valíček, Ľ. Lonc, Ľ. Valíček, Machyna, Hreus, D. Tandara, Manga, R. Chupáň, Pirošík (76. J. Lokaj)

14. Podhorie 12 2 1 9 10:34 7

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  3. Vitajte v postapokalyptickom svete
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Dobre poskladané varínske puzzle

Futbalisti TJ Fatran Varín obsadili v minulej, nedokončenej sezóne v V. lige štrnáste miesto. Následne prišli zmeny a aktuálne po jedenástich zápasoch jesene okupujú siedmu priečku.

Mužstvo Varína si na svoje konto počas jesene pripísalo päť výhier.