Streda, 28. júl, 2021 | Meniny má KrištofKrížovkyKrížovky

Žilina aj Lúčka prekvapujúco prehrali

IV. LIGA - Trebostovo - Lietavská Lúčka 1:0 (0:0), 65. L. Lukášik (11 m). V remízovom zápase hostia bez šiestich hráčov základnej zostavy boli blízko k deľbe bodov,

IV. LIGA - Trebostovo - Lietavská Lúčka 1:0 (0:0), 65. L. Lukášik (11 m). V remízovom zápase hostia bez šiestich hráčov základnej zostavy boli blízko k deľbe bodov, keď na oboch stranách sa gólové príležitosti rodili ťažko. V prvom polčase si ani jedno mužstvo príležitosť nevypracovalo. Po zmene strán mohli hostia ísť do vedenia, ale v 60. min. po zlom odkope brankára domácich Horčík z hranice netrafil odkrytú bránu Trebostova. Šance domácich sa zrodili po štandardných situáciách, kedy hlavne bratia Lukašikovci mohli streliť gól, ale neuspeli. O výsledku rozhodol sporný pokutový kop, kedy Alan Lukašik, padol v šestnástke a nepresný rozhodca Chudý odpískal pokutový kop, ktorý Ľubomír Lukašik premenil. Lúčania potom otvorili hru, ale dve strely Šupinu minuli cieľ. R Chudý, 100. L. LÚČKA: Tvardek - Kodaj, Polaček, Turian, Horčík, Belan, Kalina, Kaštan, Šupina, Martinec, Danech.
Stráňavy - Belá 3:3 (2:1), 1. A. Barošinec, 19. Comorek, 85. R. Barošinec - 12. Páleš, 58. Mazurák, 88. Lučanský. Domáci hneď z prvého útoku vyťažili úvodný gól. Potom sa pokračovalo v tempe hore-dolu a hostia vyrovnali rovnako rýchlo po chybe domácej obrany a brankára. Stráňavcov však gól nedeprimoval, zvýšili tlak, čoho výsledkom bol druhý gól v sieti hostí. Po prestávke Belania spresnili prihrávky a z úvodného tlaku sa im podarilo vyrovnať. Vyrovnaný zápas pokračoval až do záveru, kedy v snahe zvíťaziť pridali a výsledkom bol tretí gól po ruke v pokutovom území. Hostia sa nevzdali a strelou z diaľky opäť vyrovnali. V závere mali domáci ešte tri šance dať víťazný gól, ale obranu a brankára už neprekonali. R Halfar, 100. STRÁŇAVY: Mydlo - Mahút, Berzák (55. Turianik), Comorek (59. Meliš), A. Barošinec (87. Betuščin), Bukovčan, Sirovátka, Kampas, R. Barošinec, Machyna, Cetera.
Žilina B - Martin 0:1 (0:1), 19. Šlichtík. Líder štvrtej ligy privítal Martinčanov s jasným cieľom zvíťaziť. Od začiatku sa však na prekvapenie všetkých hral vyrovnaný futbal. Už v 19. min. predviedli hostia rýchlu akciu, záložník unikol po pravej strane, naservíroval loptu pred bránu a Šlichtík otvoril skóre. Žilinčania kontrovali len nastreleným brvnom. Po zmene strán žlt-zelená rezerva pridala a v snahe vyrovnať, zatlačila hostí z Turca pred ich bránu. Ani vyložené príležitosti však jej hráči nedokázali premeniť, a tak mal zápas šťastný a nečakaný koniec pre Martinčanov. R Reguly, 50.
Krásno nad Kysucou - Oščadnica 6:2 (1:0), 12.a 50. a 80. Kasaj, 55. Jakubec, 62. a 75. Kopásek - 74. a 83. Brisuda. Domáci začali derby proti Oščadnici veľkým náporom, kontrolovali hru a už v 12. min sa ujali vedenia Kasajom. Mali hru stále pod kontrolou, avšak v 26. min. mali práve hostia čistú gólovou šancu. Kolembus zoči-voči brankárovi nepremenil stopercentnú šancu. Po nej sa Oščadničania osmelili, hru vyrovnali a polčas sa dohral za stavu 1:0.
Po zmene strán Krasňania pritlačili súpera a v rozpätí 15-tich minút zvýšili na 4:0. Potom hostí vrátil do hry krásnou strelou z trestného kopu Brisuda. Dlho sa však z neho netešili, keď už o minútu inkasovali. Domáce mužstvo zvýšilo na 5:1. Neubehlo ani päť minút a autor troch gólov Kasaj zvýšil na 6:1.
Hostia nezložili zbrane, no dokázali už len znížiť. V 83. min. po centri opäť Brisuda znížil na konečných 6:2. Stretnutie bolo obojstranne zaujímavé, veď proti sebe nastúpili susedia. R Mihálka, 400, ŽK: Šadlák, Kopásek - Pavlus, Kolembus. KRÁSNO: Šustek - Šadlák, Zjavka, Pagáč, Blahuta, Kubica, Švábik (72. Koňuch), Ondrušek (80. Sýkora), Kopásek (83. Voška), Kasaj, Jakubec. OŠČADNICA: Pazdera - Pavlus, Hoferica, Zemaník, Brisuda, R. Minár (59. Vojtúš), Kolembus, Kopera (53. Minár), J. Kučák (53. Kuliovský), Lušňák, V. Kučák.
Rudinská - Valča 1:1 (0:0), 75. Pučala, 65. Ryboň (vlastný). Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný. Mužstvá sa začali oťukávať a zisťovať sily. Tie boli v tomto prípade vzácne vyrovnané. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú. No gól nepadol ani do jednej siete. Druhý polčas už začali mať prevahu domáci. No nešťastná 65. min., keď sa lopta odrazila od Ryboňa do vlastnej brány, znamenala veľmi nepríjemnú situáciu pre Rudinčanov. Tí museli pridať, aby body lacno nepredali. Podarilo sa to v 75. min., keď Pučala po peknej akcii z prehľadom vyrovnal. V snahe zvrátiť stav sa bojovnosť odrazila aj na hre domácich, no do konca zápasu sa už nič vážne nestalo. R Ciprich, 150, ŽK: Kravec, Šuraba ml. RUDINSKÁ: R. Malík - Kotrč, Kravec, Jančiga, Ryboň, Tvrdý, Šuraba ml. (55. Čičala), Seduch, Pučala, Súkeník, Gašinec (50. Brodňan).
OSTATNÉ VÝSLEDKY: Námestovo - Tvrdošín 4:2 (2:1), 10. Habľák, 28. Macko, 59. Siman, 75. Kucek - 35. Novák, 80. Krivda (11 m). Nižná - Turčianska Štiavnička 0:0.
1. Žilina B 11 8 0 3 30:9 24
2. L. Lúčka 11 7 2 2 18:5 23
3. Valča 11 5 5 1 22:12 20
4. Belá 11 6 1 4 29:21 19
5. Rudinská 11 5 3 3 13:12 18
6. Krásno 11 5 2 4 20:20 17
7. Námestovo 11 4 4 3 21:14 16
8. Martin 11 4 4 3 13:13 16