Utorok, 27. júl, 2021 | Meniny má BoženaKrížovkyKrížovky

V Štiavniku sa hral hodový zápas

II. trieda

Žiadne z domácich mužstiev si v 10. kole II. triedy Oblastného futbalového zväzu Žilina nenechalo ujsť tri body, výnimku urobilo jedine Hrabové, odkiaľ body poputovali do Stránskeho. Doposiaľ prvá Terchová hostila doposiaľ posledné Podhorie, výsledok 1:0 však tomu nenasvedčoval.

Divinka - Súľov 2:0 (2:0). 15., 30. Hložný. Priemerný zápas, v ktorom hostia trochu tlačili, góly však dávali len v prvom polčase. To im na víťazstvo našťastie stačilo. R Chaban, 100. DIVINKA: Puškár - Mourtada (75. Lokaj), Buček, P. Korista st., Matejčík, Škorík, Kubáň, Ovečka, Macek, Holeša (80. P. Korista ml.), Hložný. SÚĽOV: Ďurajka - M. Hrehor, Danížek, Ďurkovský, I. Hudek, R. Hrehor, R. Hudek, Ďurec, Ľ. Hrehor, Rástočný, Kereš.

Horný Hričov - Považský Chlmec 3:2 (1:2). 7. Šoška, 66., 77. Ľ. Králik - 25. J. Čejka, 35. Stenchlák. Domáci začali tlakom a už v 7. min. išli do vedenia Šoškom. V 13. min. po faule hosťujúceho brankára v šestnástke kopali domáci pokutový kop, ale Barták trafil len do pravej tyče. V 25. J. Čejka hlavičkou vyrovnal na 1:1. O 10 minút neskoršie Stenchlák zvyšoval na 1:2. Cez prestávku sa v domácej šatni pravdepodobne "umývali hlavy", a už v 66. min. vyrovnali Králikom. Ten istý hráč v 77. min. zaznamenal ďalší gól a domáci viedli 3:2. Za výborný výkon v druhom polčase si víťazstvo zaslúžili. R Skukálek, 60. HORNÝ HRIČOV: Slosarčík - B. Vydra, M. Vydra, Koštek, Jahvodka, Barták, Šoška, Marčiš, Novisedlák, Ľ. Králik, J. Králik. POVAŽSKÝ CHLMEC: R. Kozlík - Mi. Kozlík, Ma. Kozlík, Matúš, Stenchlák, Vaňovič, Hoboj, Ambra, J. Čejka, P. Čejka, Kubány.

Hrabové - Stránske 1:2 (0:0). 47. Štrba, 62. Dubeň (za hostí). Zo začiatku vyrovnaný zápas, postupne však preberali iniciatívu hráči Stránskeho. V prvom polčase mali obe mužstvá po dve šance, nedokázali však premeniť ani jednu. V 43. min. domáci nepremenili ani pokutový kop. V druhom polčase hostia pridali na iniciatíve a hneď aj skórovali. Asi o päť minút domáci vyrovnali, v 62. min. vylúčil rozhodca strelca prvého gólu hostí, tých to však nezlomilo a hneď z nasledujúceho protiútoku si zabezpečili tri body. R Podhradský, 40. HRABOVÉ: Bunta - J. Gajdošík st., J. Sedliak, V. Hrabovský, M. Jánošík, J. Gajdošík ml., M. Sedliak, J. Sedliak, M. Hrabovský, Daniš, M. Sedlák. STRÁNSKE: P. Vdovčík - Hodás, Štrba, Fašanok, V. Chrachala, Lorenčík, Dubeň, Kasman, Jánošík (75. Majerčík), M. Vdovičík, R. Chrachala.

Petrovice - Lietava 2:1 (0:1). 73. Marcel Černek, 89. P. Adamík (za domácich). Domáci začali náporom, postupne sa však hra vyrovnala, asi v 30. min. strelili hostia gól z rýchleho brejku a viedli 0:1. V druhom polčase po odrazenej lopte vyrovnal Marcel Černek krásnou strelou spoza šestnástky, potom domáci do konca tlačili a zavŕšili stretnutie gólom tesne pred koncom. R Vaškovič, 200. PETROVICE: Š. Adamík - Vrbka, Hrtánek, Valíček, Dorušinec (60. Caránek), Marcel Černek, Hladký, Hvorečný, Hrobárik (70. Cigánik), P. Adamík, Chobot. LIETAVA: Kudla - Brezány, Sedliak, Ďurajka, Peter Gašpierik st., Peter Gašpierik ml., Súkeník, Juraj Gašpierik, Hradský, R. Bellan, M. Gašpierik.

Terchová - Podhorie 1:0 (0:0). 55. Hanuliak. Za pekného počasia sa hral v Terchovej nervózny zápas. Domáci zatlačili súpera pred ich šestnástku, ale gól prišiel až po prestávke. R Šedík, 50. TERCHOVÁ: Závacký - Sotolár, Krištofík, Hanuliak, Zajac (75. Struhárňanský), Brežný, Komačka, M. Gajdošík, Praták, Vantúch, P. Gajdošík. PODHORIE: Nižný - Puček, Brezanský, Ondrejka, Majer, Škorvánek, Makuka, Chobot, Hetart, Polko, Ostrochovský (60. Šupej).

Nededza - Turie 5:1 (1:1). 33. R. Peťko, 52. Hreus, 60., 73. V. Peťko, 66. Remek - 5. Pirošík. Hostia sa dostali do vedenia po fatálnej chybe domáceho brankára, ktorý vykopol loptu priamo na súperovu nohu. Domácich tento gól poriadne otriasol, postupne však preberali iniciatívu a do polčasu dokázali vyrovnať. Šancu na vyrovnanie mal predtým aj Hreus, ale z piatich metrov zaváhal. Hostia pôsobili futbalovým dojmom, ale strácali pohyb a rýchlosť a domáci ich vo všetkých činnostiach prevyšovali a dokázali sa konečne presadiť aj strelecky. R Skotnický, 80. NEDEDZA: Hlad - Jančík, Šeliga (56. Smolka), Drábik, Grülling, Mravec, Frniak, R. Peťko (60. Kupčák), Hreus, V. Peťko, Remek (80. Repáň). TURIE: Mičky - P. Lokaj, Hreus (60. I. Chupáň), M. Tandara, Valíček, Machyna, Lonc, D. Tandara, Manga, Pirošík, R. Chupáň (65. J. Lokaj).

Štiavnik - Kamenná Poruba 2:1 (2:0). 12., 25. P. Pobjak - 50. Kavecký. Bojovné, hodové stretnutie, v ktorom domáci v prvom polčase rozhodne prevýšili súpera. V druhom polčase hostia znížili na rozdiel gólu, ale viac šancí si nevypracovalo ani jedno ani druhé mužstvo. R Strna, 500. ŠTIAVNIK: Parčiš - Machciník, Radvaň, Podolan (80. Muška), Šutara, Sedala, J. Pobijak, Gašperec (60. Mračník), P. Kuciak, V. Kuciak (65. Krajčí), P. Po- bjak. KAMENNÁ PORUBA: L. Jasenovský - Ondrejka, Mičúch, Podkopčan, Ľ. Štrba, Ježo (80. V. Sudor), P. Jasenovský, Sádecký, Kavecký, Juhás, Horník (46. I. Štrba).

1. Terchová 10 7 1 2 20:7 22

2. Štiavnik 10 6 3 1 18:12 21

3. Petrovice 10 6 2 2 14:15 20

4. Divinka 10 5 2 3 24:14 17

5. P. Chlmec 10 5 2 3 26:20 17

6. Stránske 10 5 1 4 21:23 16

7. Turie 10 4 2 4 15:16 14

8. Súľov 10 4 1 5 22:18 13