Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Kotešová v deviatom kole rozstrieľala Dlhé Pole

I. trieda Závodie sa dosť rýchlo vzďaľuje svojim súperom z I. triedy Oblastného futbalového zväzu Žilina, pred druhým Rajcom má náskok už 5 bodov.

Závodie sa dosť rýchlo vzďaľuje svojim súperom z I. triedy Oblastného futbalového zväzu Žilina, pred druhým Rajcom má náskok už 5 bodov. Kotešová vďaka šesťgólovému víťazstvu poskočila na 5. miesto, svoju formu stále nevie nájsť Zbyňov, ktorý doposiaľ za tri remízy získal len tri body. O bod prišiel doma Rašov, Hlboké pustilo Závodiu všetky tri.

Nezbudská Lúčka - Zbyňov 4:0 (2:0). 20. V. Samec, 43. Berešík, 60. Ľ. Kubo, 75. R. Kubo. Domáci mali prevahu od začiatku až do konca stretnutia. Hosťom sa v podstate ani nepodarilo dostať pred brankára domácich, a tak sa môžu tešiť z ďalších troch bodov. R Kováč, 100. NEZBUDSKÁ LÚČKA: Hruška - Ľ. Kubo, Dugovič, M. Samec, Ondráš, Švejdík, Tichý, Šipčiak, Krivko, Berešík, V. Samec. ZBYŇOV: J. Urík - M. Urík, Pekara, Miškovský, Gažúr, Jamečný, Bielik, Imrišek, Bariak, Babčan, R. Urík.
Višňové - Rajecké Teplice-Konská 3:0 (0:0). M. Stromček 2, Šupej. Bol to dosť vyrovnaný zápas, domáci sa pustili do boja až v druhom polčase a trikrát skórovali. R Sobola, 120. VIŠNOVÉ: Martinka - Šimko, Husárik, Danaj, Kubica, Strelička, Šupej, Franček (87. Ďurana), Varínčiak, Gaško (85. Porubčanský), M. Stromček. RAJECKÉ TEPLICE-KONSKÁ: Hubočan - Sibyla, Sopko, Repkovský, Krkoška, Pleva, Baránek, Lihocký, Mintál, Figura, Piala.
Kotešová - Dlhé Pole 6:0 (4:0). 7. F. Bujný, 19., 75. Hranica, 24., 44. Kendy, 77. Václavík. V Kotešovej sa hral od začiatku veľmi pekný futbal najmä zo strany domácich. Zo všetkých vynikal najmä s chuťou hrajúci Fero Bujný a spolu s Kendym a Urbanom dostávali hostí veľakrát do neriešiteľných situácií. Tí ich zastavovali len za cenu hrubých faulov. Z tlaku prišli zákonite aj šance a tie s prehľadom postupne premenili Bujný, Hranica a dvakrát Kendy. Keďže snaha hostí končila pred šestnástkou domácich, polčasový výsledok hovorí jasnou rečou. V druhom polčase pokračovali domáci v nátlakovej hre a v závere v rozpätí dvoch minút, po hrubých chybách obrany a brankára stanovili konečný výskledok. R Oravec, 120. KOTEŠOVÁ: Magerčiak (76. Frolo) - Václavík, Košík, Mikulík (32. Polák), B. Bujný, Urban, F. Bujný, Galovič, Hranica (76. Lacek), Takáč, Kendy. DLHÉ POLE: Bohdan - R. Fuljer, Dvorák, M. Feranec, P. Fuljer, Švec, K. Feranec, Šimulák, Forbák (46. Štrbánik), Pleško, Dzúrik.
Rajec - Belá 2:1 (0:1). 52. Krajčoviech, 68. Jakubes - 20. F. Ťažký. Zápas sa niesol v jednoznačnom tlaku domácich, ktorý ešte ovplyvnilo vylúčenie brankára hostí v 35. minúte, po ktorom nasledoval pokutový kop, ktorý domáci nepremenili. Hostia dali v gól v 20. min. po ojedinelej šanci. Druhý polčas sa začal mohutným tlakom domácich, kde hostia len bránili a z veľkého množstva šancí sa podarilo premeniť dve, Krajčoviechovi a Jakubesovi. R Mihálik, 120. RAJEC: Petráš - Jakubes, Hájek, Šupka, Bujný, Jozef Pekara, Veselý, Pekný (84. Kadurík), Mazák, Krajčoviech, Jakub Pekara. BELÁ: Zavalidroga - Kaňa, T. Ťažký, Šmehýl, Čepela, Hlávka, Cabadaj, Boháč, Kuťa, Vrábel, F. Ťažký.
Bytčica - Zádubnie 4:0 (2:0). V prvom polčase bola hra rozhádzaná, hostia mali ako-tak hru pod kontrolou. Dokonca sa aj vylučovalo. Domáci sa ujali vedenia z pokutového kopu po hrubej chybe obrany hostí, keď hosťujúci hráč rukou zabránil gólu. Tiež musel odísť z ihriska a sily sa opäť vyrovnali. Od tohto momentu dominovali domáci hráči kombinačnou hrou, zvýšili na 2:0. V druhom polčase len potvrdili svoju prevahu, pridali však už len dva góly. R Bariak, 100.
BYTČICA: Hlaváč - Baleja, Paráč, Ľ. Zuziak, Keblušek, Hrehus, Ďuriš, Dietrich, Ťažký, Repkovský, M. Zuziak. ZÁDUBNIE: Vanca - Gašpierik, Hulín, Majerčík, Studník, Talafa (46. Belanec), Sucháň (55. Hošták), Holeš, Heiser, Hulín (70. Sýkora), Majer.
Rašov - Kotrčina Lúčka 2:2 (0:2). 52. R. Kadáček, 60. Buňo (za domácich). V prvom polčase zápasu boli lepší hostia, v druhom zasa domáci. Priebeh hry zodpovedá aj remízovému výsledku. R Sklenár, 120. RAŠOV: Čupec - Michálek, Prášek, Križňan, Buňo, Tretinár, Baláž, M. Lacko, R. Kadáček, Kresáň, Gombár (56. M. Kadáček). KOTRČINÁ LÚČKA: Ďurina - Ďurnek, Káčerík, Slúčik, Milo, Kuťka, Bielik, Mikolaj, Pecko, Žabka, Martinček. Hlboké - Závodie 0:2 (0:0). Do polčasu stretnutie vyrovnané. V druhom polčase hostia skórovali a pridali aj druhý gól, ktorý opadol po hrubej chybe domácej obrany. R Žiak, 200. HLBOKÉ: Martinický - D. Konečný, Vršanský, S. Konečný, J. Hvorečný, P. Adamov, Remeš, V. Konečný, Zátek, Hoferica, Krajíček. ZÁVODIE: Trnka - Bronček (73. Stískal), Belko, Mišúr, Sedliaček, Šoška (85. Maček), Gamboš, Kučera, Hruboška, Šajnoha (82. Ftorek), Randík.

1. Závodie 9 7 1 1 24:10 22
2. Rajec 9 5 2 2 16:14 17
3. K. Lúčka 9 4 3 2 17:8 15
4. Zádubnie 9 5 0 4 20:14 15
5. Kotešová 9 4 3 2 19:13 15
6. Dlhé Pole 9 4 1 4 20:18 13
7. Rašov 9 3 3 3 19:17 12
8. N. Lúčka 9 4 0 5 13:13 12