Makov vyhral v Predmieri a je stále na čele

V. LIGA Varín - Skalité 1:1 (1:0), 10. P. Zimen - 60. Šurhaňák. Domáci už v 10. min. strelili krásny gól, keď Zimen trafil odrazenú loptu volejom do siete a brankár nemal šancu zareagovať.

V. LIGA
Varín - Skalité 1:1 (1:0),
10. P. Zimen - 60. Šurhaňák. Domáci už v 10. min. strelili krásny gól, keď Zimen trafil odrazenú loptu volejom do siete a brankár nemal šancu zareagovať. Prvý polčas boli Varínčania lepším mužstvom a viaceré šance zostali nevyužité. Po zmene strán striedajúci Róbert Zimen nepremenil dve vyložené šance. Po nich prebrali iniciatívu hostia. Varínčania odpadli kondične a strachovali sa o výsledok. Striedajúci Šurhaňák vyrovnal a útočníci Skalitého mali aj ďalšie príležitosti, ktoré však nedotiahli do gólového konca. R Droppa, 100. VARÍN: Murárik - Repkovský, J. Repáň, P. Zimen, Horecký (42. Mariáš), Matušek (53. R. Zimen), I. Tichák, M. Tichák, M. Repáň, Lopušan, Šugár. SKALITÉ: Tatarka - Časnoha, Sidora, R. Mikula, L. Mikula, Vlček, Laš (72. Lašút), Bury, Kaňa, Serafín, Chovanec (21. Šurhaňák).

Bánová B-Brezany - Stará Bystrica 0:1 (0:1), 25. Ľ. Faktor. V prvom polčase mali prevahu hostia, ktorí ju zúročili v 25. min. akciou Ľubomíra Faktora, ktorý strelou zo šestnástky prekonal domáceho brankára Adamčíka. Ďalší priebeh zápasu bol v réžii hostí. Po zmene strán domáci vystupňovali svoje úsilie o vyrovnanie, ale ich šance zmaril brankár Čmiko. V 75. min., keď už bol prekonaný, vykopol loptu z bránkovej čiary obranca Starej Bystrice. Domácim sa vytúžený gól do konca zápasu streliť nepodarilo. R Tutura, 150. BÁNOVÁ: Adamčík - Pecko, Randa, Charbuliak, Michulek, Padala, Mariniak, M. Trnovec (80. Švik), Červený, Hudec, Labuda. S. BYSTRICA: Čmiko - Mičian, Šimáček, Završan (51. Matej Moništ), Konrenčík, Ľu. Kolembus, Šumský (46. Martin Poništ), Štrba, La. Kolembus, Ľ. Faktor, Matejčík.

Dolný Hričov - Podvysoká 2:0 (0:0), 50. a 70. Rakučák. Zápas sa vyvíjal v rytme domáceho celku a v 32. min. vyskúšal hosťujúceho brankára Bičianka štipľavou strelou Štefan Vančík, avšak gólman bol pozorný. Po zmene strán sa hra nezmenila a hostia po likvidačnom faule brankára Bičianka na Michala Masného inkasovali zásluhou Petra Rakučáka prvý gól z priameho kopu. Potom sa hra presúvala z jednej strany na druhú a Podvysokej sa nedarilo zápas zvrátiť. Dolnohričovci zapli a súpera vyhnali na vlastnú polovicu. Zaslúžené víťazstvo pečatil z penalty po faule na Randíka opäť Peter Rakučák a takto oslávil svoje narodeniny. Domáci konečne prelomili sériu prehraných zápasov a športové šťastie sa priklonilo na ich stranu. R Čunderlík, 200. D. HRIČOV: Kurota - Š. Vančík, P. Rakučák, R. Capanda, I. Randík, Kabašta, Masný, Lasička, Vančík, J. Capanda, Trnovec. PODVYSOKÁ: Bičianek - Cudrák, Ďurský, Š. Cudrek, Pajer, Kubiš, Comorek, Klago, Simček, Bičánek, Palisa.

Trnové - Teplička 0:3 (0:2), 20. Králik (11m), 40. Kozák, 71. Kysela. V prvom polčase boli lepší hostia z Tepličky a svoju prevahu zúročili dvomi presnými zásahmi v Daníškovej sieti. Po zmene strán Trnovčania nepremenili tri čisté gólové šance prakticky z piatich metrov, čím si zmarili nádej na lepší výsledok. Domácim chýbali traja hráči zo základnej zostavy, čo ovplyvnilo ich výkon. R Blahušiak, 150. TRNOVÉ: Š. Danišek - Frátrik (V. Vrabec), Kuba, Pirošík, J. Filo (Belaník), M. Vrabec, Vyboch, Bolibruch, Tlacháč, M. Filo, Gier (Kozáček). TEPLIČKA: Orvan - Hruška, Králik, Januš, Šmida, Stehlík, Adamus, Kozák, Kysela, Valášek, Mintál.
Rosina - Strečno 5:2 (2:0), 10. Vanoch, 21. Ondák, 50. Cíba, 68. Vrabec, 80. Kudla - 75. a 83. P. Sokolovský. Od začiatku bol zápas v réžii domácich, ktorí dvoma gólmi v prvom polčase ukázali, kto bude v ďalšom priebehu pánom na ihrisku. Po zmene strán tromi gólmi zvýšili už na 5:0.  Okrem toho premrhali ešte tri čisté šance. V závere, keď domáci prestriedali, dvoma gólmi Petra Sokolovského skorigovali výsledok, ktorý mohol byť pre nich ešte nepriaznivejší. R Uhorskai, 250.
ROSINA: Výboch - Marek Kopáč (65. Kudla), Turský, Lysík, Adamčík (75. Ďatko), Timkanič, Hodas, Cíba (60. Vrabec), Kaplánek, Ondák, Vánoch. STREČNO: Hruško (25. Kopásek) - Praško, Beháň, Žigmund, J. Trhančík, Oberta (46. P. Sokolovský), Turanec (76. Kuedera, Bičan, Gašper, Kán, R. Sokolovský.

Raková - Kysucké Nové Mesto B 4:0 (2:0), 5. a 27. a 75. Krištofík, 49. Krajina. Úvod stretnutia začal tlakom domácich. V kysuckom derby už v 5. min. otvoril skóre po Kubizňovom trestnom kope Krištofík. Už v 8. min. mohlo byť 2:0, no Badžgoň minul prázdnu bránu. V 27. min. po ruke Žideka zvýšil Krištofík z penalty na 2:0. V 32. min. naopak trestný kop nevyužili hostia. O minútu na to samostatný nájazd Kysučanov skončil mimo brány. Druhý polčas to boli opäť domáci, ktorí začali tlačiť a v 49. min. Krajina po centre Kováčika zvýšil už na 3:0. V 56. min. po druhej žltej karte prišli Rakovčania o Kováčika. Celých 25 minút tak hrali v oslabení, no ani to Kysučania nevyužili. V 75. min. po krásnej kombinácii Krištofík zavŕšil svoj deň hetrikom na 4:0. Záver zápasu bol v réžii domácich, no dve vyložené šance už nepremenili. R Taraba, 100, ŽK: Golis, Kováčik, Čačurák, Krajina - Holáň, Kačerík, ČK: Kováčik - S. Lisko. RAKOVÁ: Kajánek - Tatarčiak, Poliak, Golis, Majerík (88. Hlušek), Čačurák (74. Šperka), Kováčik, Kubizňa (19. Šúpolik), Krištofík, Krajina, Badžgoň. KYSUCKÉ NOVÉ MESTO B: Kloták - Hutyra, Kačerík, Židek, Mindek, M. Lisko, Valiašek, Mičiak, Holáň, Krasňan, S. Lisko.

Predmier - Makov 1:4 (0:3), 86. Šimoník (11m) - 3. Křenek, 16. Síkora, 31. Juríček, 67. Kubošný . V zápase dvoch technických mužstiev mali v prvom polčase jednoznačne navrch pohyblivejší hostia z Makova. Už v 3. min. sa Křenek zbavil v 16-stke dvoch domácich obrancov a otvoril skóre. V 16. min. opäť aktívny Křenek zbehol do 16-stky a naservíroval loptu Síkorovi, ktorý s veľkým prehľadom zvýšil na 0:2. Domáci zaskočení vývojom znervózneli a dlhými loptami, ktoré stereotypne nakopávali do 16-stky hostí, nič nevymysleli. Za zmienku stojí Brezničanova šanca v 29. min., ale v rozhodujúcej chvíli sa pošmykol. V 32. min. Juríček z bránkovej čiary prekvapil domáceho Uríčka a zvýšil na hrozivých 0:3. V druhom polčase hostia pohodlne odvracali útoky domácich. Sluka so Šimonikom hrali dopredu, ale hosťujúca obrana im nič nedovolila. V 67. min. výborný Šustek prekľučkoval na územie domácich a jeho zblokovanú strelu pohodlne dopravil do prázdnej brány Kubošný. V 87. min. rozhodca odpískal pokutový kop proti hosťom a následne domáci Brezničan skratovo udrel hosťujúceho Sojčáka, za čo dostal červenú kartu. Z nariadenej jedenástky domáci Šimoník znížil na 1:4. Víťazstvo hostí je zaslúžené. R Žbirka, 300, ŽK: Čička, Sluka, Danížek - Pavelka, Šustek. ČK: 87. Brezničan.
PREDMIER: Uríček - I. Sluka, Dodek, Tomaník, Danížek, Čička (25. Chválnik), Bednár (65. Chlebek), Kučera (34. Šukala), Šimoník, Š. Sluka, Brezničan.
MAKOV: Toman - Pavelka, Banetka, Sojčák, Šustek, Síkora (61. Kubošný), Barčák, Juríček (86. Holák), Revák, Myhajlov (81. Šustek), Křenek.
1. Makov 9 6 2 1 21:7 20
2. S. Bystrica 9 6 1 2 19:11 19
3. Teplička 9 6 1 2 14:10 19
4. Rosina 9 4 4 1 15:10 16
5. Predmier 9 4 2 3 20:14 14
6. Skalité 9 3 4 2 18:10 13