Čadca tesne zdolala Bánovú, Bytčania zvíťazili v Kysuckom Lieskovci

II. LIGA ČADCA - BÁNOVÁ 2:1 (2:0)Góly: 15. Kavuliak, 22. Jaroš - 89. Kubovich.

II. LIGA
ČADCA - BÁNOVÁ 2:1 (2:0)
Góly: 15. Kavuliak, 22. Jaroš - 89. Kubovich. Úvod stretnutia patril hosťom, ktorí si vytvorili dve gólové príležitosti Frátrikom. Domáci sa nevzdávali a v 15. min. po štandardnej situácii otvoril skóre zápasu Kavuliak. V 18. min. Privarčák striľal vedľa brány. V 22. min. Šidlo obišiel dvoch hráčov hostí a z následnej prihrávky Jaroš zvýšil na 2:0. V 32. min. strela Mlakytu letela tesne vedľa brány. V 45. min. prienik Šidla zo šestnástky a jeho následnej strele lopta nenašla cestu do brány. Hostia v druhom polčase vsadili všetko na útok a niekoľkokrát nebezpečne ohrozili brankára domácich. Najväčšiu šancu mali v 58. min., keď Kubovich sám pred prázdnou bránou dal tesne vedľa. Slukovu strelu v 60. min. brankár domácich kryl. V 72. min. Frátrik z hranice šestnástky dal tesne nad bránu. V 79. min. Časnochovu strelu brankár kryl. Hostia sa dočkali v 89. min., keď po chybe domácej obrany dal Kubovich na 2:1. ŽK: Kavuliak, Gavlák, Planeta, Privarčák, Šidlo - Hýll. ČK: Pavlík. Rozhodoval Krahulec, 1200 divákov. ČADCA: Krišica - Časnocha, Piňo, Macášek, Gavlák, Kavuliak, Planeta, Privarčák (82. Húska), Mlakyta, Jaroš (56. Podmanický), Šidlo (90. Pavlík). Tréner: Strapáč.
BÁNOVÁ: Holec - Ďuratný, Kubovich, Stalmašek, Mojík, Vajda, Sedliaček (81. Hýll), Frátrik, Sluka, Podmanický (46. Ďurica), Ďuratný. Tréner: Kašuba.

KYSUCKÝ LIESKOVEC - BYTČA 1:2 (0:2) Góly: 80. Matúš - 14. Čmárik, 26. Kadák. Hostia boli v prvom polčase futbalovejší, mali rýchlejší štart na loptu a lepšie kombinovali. Domáci hrali zakrýknuto, ale už v 3. min. sa dostal do dobrej streleckej pozície Timek. Zle si spracoval loptu a hostia nebezpečenstvo odvrátili. Hostia pohrozili v 7. min.. Brankár Gavlák bol však na mieste. Tlak hostí trval naďalej a v 14. min. Čmárik tvrdou strelou otvoril skóre zápasu. Potom sa vyznamenal hosťujúci gólman Hájek, ktorý Vojvodov trestný kop odvrátil mimo brány. To však bolo zo strany domácich všetko. V 26. min. sa hostia prezentovali druhým gólom, keď Gavlák loptu neudržal a Kadák odrazenú loptu pohodlne poslal do siete domácich. V druhom polčase domáci zmobilizovali sily a v 81. min. Matúš prízemnou strelou znížil na 1:2. Tlak domácich v závere zápasu bol neefektívny, pretože domáci nedokázali z čistých šancí skórovať, a tak si hostia odvádzajú tri body. ŽK: Kubala, Dančík M., Matúš - Šelmek, Chrenko. ČK: Gavlák. Rozhodoval Repa, 200 divákov.
K. LIESKOVEC: Gavlák - Kubala (46. Macura), Marčan, Matúš, Dančík J., Vojvoda, Stromček (65. Škorík), Timek (80. Trnovec), Bohyník, Mihalda, Dančík M., Tréner: Berešík. BYTČA: Hájek - Čmárik, Kadák, Tvrdý, Klimík, Kľago, Čikota, Šelmek (88. Kresáň) (90. Paták), Chrenko, Gabaj, Králik. Tréner: Kráľ.

KREMNIČKA - KYSUCKÉ NOVÉ MESTO 1:1 (1:0) Góly: 45. Keller - 74. Mičica. Už od úvodných minút si vytvorila Kremnička veľký tlak. Šance Tišliara, Štrbu a Kellera ostali však nevyužité. Hostia prvýkrát ohrozili Juračku až v 20. min., keď Šebíkova strela z uhla, trafila iba bočnú sieť Juračku. V druhej polovici prvého polčasu mala Kremnička jasnú územnú prevahu, ale bez gólového efektu. Až v 45. min. sa Keller individuálne presadil cez zhustenú obranu hostí a dal vedúci gól domácich.
Do druhého polčasu nedokázali domáci hráči vystupňovať tempo. V 73. min. Paulusovu strelu z diaľky Juračka neudržal a dorážku Padycha s námahou vyrazil na roh. Po jeho zahratí dal Mičica hlavou vyrovnávajúci gól hostí. Aj keď po vyrovnávajúcom góle mali domáci drvivú prevahu, nemali dostatok pokoja prekonať zhustenú a obetavú obranu hostí na čele s brankárom Briššom. Favorizovaní domáci doplatili na nepremenenie veľkého množstva gólových príležitostí najmä v prvom polčase a obetavú obrannú hru hráčov hostí. ŽK: Kollár - Bočej, Jamečný. Rozhodoval: Ligas, 250 divákov.
K. N. MESTO: Brišš - Michúlek (69. Macek), Gapa, Mičica, Paulus, Záhradník, Bočej, Jamečný, Vlček (67. Janiš), Padych, Šebík I. Tréner: Šebík.Pavol Knapko
OSTATNÉ VÝSLEDKY: Dolný Kubín - Liptovský Mikuláš 4:1 (0:0), 57. Kubáni, 62. Drengubiak, 63. Laco (vl.), 64. Bača - 89. Kandera. Podbrezová B - Ružomberok B 2:2 (1:1), 34. Jurčo, 74. Belko - 33. Bakoš, 66. Kaplán. Rakytovce - T. Teplice 1:2 (1:1), 36. Fojtík - 14. Hric (vl.), 54. M. Jeťko. Zvolen - Banská Bystrica B 1:0 (1:0), 11. Bohuš. Žiar nad Hronom - R. Sobota B/Tornaľa - hostia nepricestovali.

9. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

V Pandemickom pavilóne je hospitalizovaných 10 pacientov.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.

Dobre poskladané varínske puzzle

Futbalisti TJ Fatran Varín obsadili v minulej, nedokončenej sezóne v V. lige štrnáste miesto. Následne prišli zmeny a aktuálne po jedenástich zápasoch jesene okupujú siedmu priečku.

Mužstvo Varína si na svoje konto počas jesene pripísalo päť výhier.