Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Belá a Zbyňov doma body nezískali

I. trieda - Pomerne slušnú gólovú nádielku videli v 8. kole I. triedy Oblastného futbalového zväzu všetci fanúšikovia,...

Pomerne slušnú gólovú nádielku videli v 8. kole I. triedy Oblastného futbalového zväzu všetci fanúšikovia, ktorí v slnečnú nedeľu prišli povzbudiť svojich futbalistov. Pravda to bola aj na ihriskách Zbyńova a Belej, tam však góly padali do siete domácich. Prvú pozíciu si potvrdilo Závodie, Zbyňov je stále posledný, bez jedinej výhry.
Zbyňov - Hlboké 0:3 (0:2). 5. Hoferica, 35., 87. Vršanský. Hostia využili hneď prvú šancu, potom ich domáci zahodili minimálne päť. Tak hostia dali ďalší gól. V druhom polčase sa domáci snažili s výsledkom niečo urobiť, ale nepúodarilo sa im vypracovať ani jedinú šancu a hostia pred koncom upravili na 0:3.
R R. Martinec, 80. ZBYŇOV: J. Urík - M. Urík, Pekara, Miškovský, Gažúr, Jamečný, Bielik, Imrišek, Bariak (46. Jánošík), Babčan, R. Urík. HLBOKÉ: Martinický - D. Konečný, Vršanský, S. Konečný, J. Hvorečný, P. Adamov, Remeš, V. Konečný, Zátek, Hoferica, Krajíček.
Závodie - Rašov 4:1 (3:1). 5., 24. Belko, 48. Šajnoha, vlastný - 14. Kresáň. Domáci začali útočne a už
v 5. minúte dal Belko na 1:0. O tri minúty neskôr po centri hosťujúci Buňo upravil vlastným gólom na 2:0. Všetko sa snažil napraviť Kresáň, ktorý
v 14. min. znižoval, ale bola to márna snaha. Opäť to bol Belko, ktorý zvýšil na 3:1. Posledný gól stretnutia pridal na začiatku druhého polčasu Šajnoha. Vo vyrovnanom zápase to bola pre hostí krutá prehra. R Cimprich, 200. ZÁVODIE: Trnka - Bronček (73. Stískal), Belko, Mišúr, Sedliaček, Šoška (85. Maček), Gamboš, Kučera, Hruboška, Šajnoha (82. Ftorek), Randík. RAŠOV: Hubocký - M. Kadáček (67. Gombár), Prášek, Buňo, Kresáň, Michálek, M. Lacko, Tretinár, Baláž, S. Lacko (60. J. Butko), R. Kadáček.
Kotrčina Lúčka - Bytčica 4:0 (2:0). 17. Martinček, 25. Bielik, 75., 82. Pecko. Jednoznačne boli v zápase lepší domáci, hostí podržal brankár, ktorému môžu ďakovať, že nedostali ešte viac. V Kotrčinej Lúčke sa hral celkom slušný zápas bez žltých kariet. R Strna, 140. KOTRČINÁ LÚČKA: Ďurina - Ďurnek (82. Laurenčík), Káčerík, Slúčik, Milo, Kuťka, Bielik, Mikolaj, Pecko, Žabka, Martinček (80. Beleš). BYTČICA: Hlaváč - Baleja, Paráč, Ľ. Zuziak, Keblušek, Hrehus, Ďuriš, Dietrich, Ťažký, Repkovský, M. Zuziak.
Zádubnie - Rajec 2:1 (0:0). 46. vlastný, 75. Sucháň (za domácich).
R Bugala. ZÁDUBNIE: Vanca - Hulín, Majerčík, Studník, Belanec Talafa, Sucháň, Sýkora, Frátrik, Jankula, Pitel. RAJEC: Kmeť - Jakubes, Mazák, Šupka, Bujný, Jo. Pekara, Strhár, Veselý, Petráš, Krajčoviech.
Belá - Kotešová 0:3 (0:2). 25., 81. F. Bujný, 35. Hranica. Ako každý zápas, začali domáci s náporom, už
v 8. min. išiel Vrábel sám na brankára, ale ten jeho úmysel vystihol. V 10. min. Šipčiak netrafil z dvoch metrov prázdnu bránu. Prvá strela hostí v 25. min. skončila v sieti, ďalšia o desať minút neskôr po centri hostí hranica preloboval domáceho brankára. V 47. min. bol za urážku rozhodcu vylúčený hráč hostí Janec. Od tohoto momentu sa domáci usadili na polovici hostí a zahadzovali jednu šancu za druhou. Dvakrát Vrábel, dvakrát Hazda, no keď tento z 5 metrov nedal do prázdnej brány, slová trénera hostí, že tí môžu hrať aj tri zápasy, aj tak góla nedajú, sa naplnili. V 81. min. Bujný ušiel obrane o pohodlne obstrelil domáceho brankára, Hostí treba pochváliť za dobrý, agresívny futbal, za čo si odniesli tri body.
R Sklenár, 100. BELÁ: Franek - Laščiak, Kurcin, Šmehýl, Čepela, Hlávka, Cabadaj (48. Hazda), Šipčiak, Kuťa, Vrábel, Ťažký. KOTEŠOVÁ: Magerčiak - M. Bujný, Košík, Mikulík, B. Bujný, Urban, F. Bujný, Galovič, Hranica, Kendy.
Dlhé Pole - Višňové 3:1 (1:0). Prvý polčas režírovali domáci, ale dokázali dať len jediný gól. V druhom polčase sa hostia nabehali oveľa viac, ale opäť to boli domáci, ktorí skórovali a zvýšili na 2:0. Hosťom sa síce podarilo znížiť na 2:1, viac však už v ich silách nebolo a tretí gól znamenal definitívne víťazstvo domácich. R Daubrava, 150. DLHÉ POLE: Bohdan - R. Fuljer, Dvorák, Feranec, P. Fuljer, Adamík, Švec, Tornári, Beneš, Dzúrik, Pleško. VIŠNOVÉ: Majtaník - Vojtila, Husárik, Šimko, Šupej, Varinčiak, Gaško, Franček, Strelička, Stromček, Valica.
Rajecké Teplice-Konská - Nezbudská Lúčka 3:0 (0:0). 50. Repkovský (z 11 m), 78. Urbanec, 80. Mintál. Prvý polčas bez šancí i bez gólov, v druhom polčase sa však domáci prebudili, po Mintálovom brvne nasledoval pekný prienik Figuru, ktorého nedovolene zastavil až brankár hostí. Z nariadeného pokutového kopu skóroval Repkovský. Ostatok zápasu už mali pevne v rukách domáci, ktorí pridali ďalšie dva góly. R Chaban, 100. RAJECKÉ TEPLICE-KONSKÁ: Hubočan - Sibyla, Sopko, Repkovský, Krkoška, Pleva, Baránek, Lihocký (46. Urbanec), Mintál, Figura, Piala (46. Remšík). NEZBUDSKÁ LÚČKA: Hruška - Ľ. Kubo, Dugovič (60. Bielik), M. Samec, Ondráš, Švejdík (73. Belko), Tichý, Šipčiak, Krivko, Berešík, V. Samec.
1. Závodie 8 6 1 1 22:10 19
2. Zádubnie 8 5 0 3 20:10 15
3. K. Lúčka 8 4 2 2 15:6 14
4. Rajec 8 4 2 2 14:13 14
5. Dlhé Pole 8 4 1 3 20:12 13
6. Kotešová 8 3 3 2 13:13 12
7. Rašov 8 3 2 3 17:15 11
8. Hlboké 8 3 2 3 14:14 11