"Vlci" zabodovali

HK 36 Skalica - MsHK Žilina 3:3 po predĺžení (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0) Góly: 16. R. Školiak (Benák, Kokavec), 22. Kokavec (R. Školiak, Liščák), 42. Grill (R. Sýkora) - 10. Král (Rehák), 25. Dlouhý (Gálik, Sedláček), 34. S. Gron (I. Droppa). Vylúčení: 2:6, Liščák 10 min - Laco 5+DKZ. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Lokšík, 2500 divákov.MsHK: M. Laco (30. Lipovský) - Kusovský, Ficenc, I. Droppa, Senko, Nádašdi, Škorvánek, Sedláček, Dlouhý - Opatovský, Beran, Kontšek - Jabrocký, M. Hreus, S. Gron - Oravec, Rehák, Král - M. Gálik, Melicherčík, Krajči. Skalický brankár prvýkrát kapituloval po strele Krála, ktorý zboku nahodil puk a ten skončil v sieti. Domáci vyrovnali, keď strelu Benáka tečoval Školiak. Do druhej tretiny nastúpili aktívnejšie Záhoráci. Do vedenia ich poslal bekhendovou strelou Kokavec. Žilina vyrovnala o tri minúty Dlouhým, ktorého nahodená strela prekvapila Tučeka. V polovici zápasu dostal žilinský brankár Laco trest 5+DKZ za pichnutie hokejkou. Skalica však presilovku nevyužila. Naopak, presadili sa hostia. Gron utiekol skalickej obrane a skóroval. Vyrovnané bolo hneď na začiatku tretej tretiny. Odrazený puk zachytil Grill a strelou pod hornú žŕdku poslal duel do predĺženia. Žiličania si nakoniec odviezli zo Skalice zaslúžený bod. Anton Tonko, asistent trénera Žiliny: " Škoda, že sme nerealizovali niektoré gólové šance. Myslím, že od 12. minúty prevzala iniciatívu Skalica, svojím aktívnym pohybom nás viac zatláčala a mala viac z hry. V tejto časti hry bola remíza zaslúžená. Čo sa týka ďalšieho priebehu hry, bol to vyrovnaný zápas. Po výmene brankárov nás Lipovský v ťažkých chvíľach podržal. Potešil nás gól v oslabení. S bodom sme spokojní." Ostatné výsledky 6. kola: Trenčín - Nitra 1:1, Slovan - L. Mikuláš 3:2, Martin - Košice 0:1, Zvolen - Poprad 1:2.

MsHK Žilina - HKM Zvolen 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) Góly: 27. Hreus (Dlouhý), 59. Beran (Kontšek) - 6. Plavucha (Majeský). Vylúčení: 3:4. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Baluška, 1439 divákov. MsHK: Lipovský - Kusovský, Ficenc, I. Droppa, Senko, Nádašdi, Škorvánek, Sedláček, Dlouhý - Opatovský, Beran, Kontšek - Krajči, Hreus, Gron - Oravec, Rehák, Král - Gálik, Jabrocký, Verčík. Obidve mužstvá hrali od začiatku zodpovedne v obrannej činnosti. Do vedenia išli hostia, keď skúsený Vlastimil Plavucha strelou zápästím prekonal brankára Lipovského. Ten istý hráč mohol skórovať o chvíľu zas. Po chybe žilinskej obrany sa ocitol sám pred domácim brankárom, ale nedal. Druhá časť hry bola hokejovejšia. Žilina vyrovnala v presilovke, puk za Šimonovičov chrbát zatlačil Hreus. V úvode tretej tretiny mali domáci niekoľko gólových šancí, najviac hrozila dvojica Beran - Gron. Potom prevzali iniciatívu na svoju stranu Zvolenčania, ale domáceho gólmana prekonať nedokázali. Rozuzlenie prišlo tesne pred koncom zápasu. Kontšek pekne prihral spoza súperovej brány Beranovi, ten s prehľadom skóroval. Zvolenčania siahli v závere k hre bez brankára, ale na konečnom výsledku sa už nič nezmenilo. J. Šterbák: "Sme veľmi radi, že sme v tomto stretnutí zvíťazili. Bol to bojovný zápas, víťazstvo sme veľmi potrebovali, lebo v úvode ligy sa trápime. V závere stretnutia sme mali športové šťastie." Ostatné výsledky 7. kola: Nitra - Slovan 4:1, Poprad - Trenčín 3:0, Košice - Skalica 3:0, L. Mikuláš - Martin 3:4. (1:1, 0:2, 1:0) Góly: 6. Hanzal, 49. Micka - 4. Beran, 23. Král, 31. Krajči. Vylúčení: 3:5. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Mihálik, 2215 divákov. MsH: Lipovský - Kusovský, Ficenc, I. Droppa, Senko, Nádašdi, Škorvánek, Sedláček, Rehák - Opatovský, Beran, Kontšek - Krajči, Hreus, Gron - Oravec, Rehák, Král - Gálik, Jabrocký, Verčík. V obojstranne opatrnej prvej tretine mala síce mierne navrch Dukla, ale Žilinčania dokázali nebezpečne kontrovať. V 4. minúte sa ujali vedenia zásluhou Berana. O dve minúty neskôr bolo zásluhou Hanzala vyrovnané. Brankár Lipovský mal síce viac práce, ale v závere prvej časti hry mohli Gálik a Rehák opäť dostať "Vlkov" do vedenia. V druhej tretine sa Žilinčania napokon tešili z vedúceho gólu, keď v 23. minúte skóroval Král. O osem minút neskôr Krajči zvýšil na rozdiel dvoch gólov. V tretej tretine najprv zachránil domácich videorozhodca, ktorý neuznal štvrtý gól hostí. Dráma nastala v 49. minúte, keď Micka znížil na 2:3. Dukla od tohto momentu začal hrať vabank, ale nepomohlo jej ani odvolanie brankára Hálu 50 sekúnd pred koncom. J. Šterbák: "Máme veľkú radosť z víťazstva v zápase, v ktorom prevládala taktika. K úspechu prispel výraznou mierou svojím výborným výkonom brankár Lipovský."

Ostatné výsledky 8. kola: Zvolen - Košice 5:3, Nitra - Poprad 1:0, Skalica - L. Mikuláš 2:2 po predĺžení, Slovan - Martin 6:1.