Rašov zvíťazil nad susedom z tabuľky

Rajecké Teplice – Zbyňov 4:0 (2:0), Mintál 2, Blahušiak, Pleva. Domáci sa ujali vedenia po peknej akcii Sibylu, a umiestnenej strele Mintála. Do konca polčasu dobýjali domáci bránu hostí. Úsilie spečatil druhým gólom Pleva v 40. minúte. V druhom polčase pridal svoj druhý gól Mintál. Po ňom si dal darček k narodeninám Blahušiak, keď zvýšil na 3:0. Hostia si v priebehu zápasu nevypracovali žiadnu vyloženú gólovú šancu. Víťazstvo spečatil Pleva. R Hazda, 100, ŽK: Mintál, Zigo – Surovčík, Gujskovský. RAJECKÉ TEPLICE: Hubočan – Sibyla, Šramo, Repkovský, Blahušiak, Pleva, Baránek, Zigo, Mintál, Figura, Piala (87. Ďuriník). ZBYŇOV: J. Urík (46. Stranianek) – Babčan, Bariak, M. Urík, Barčiak, Miškovský, Bielik, Jamečný, Gažúr, Surovčík, R. Urík.

Nezbudská Lúčka – Dlhé Pole 2:0 (1:0). Domáci sa ujali vedenia už v 5. min, keď premenili pokutový kop. Hru potom na dlhý čas ovládli hostia no nedokázali sa presadiť. Domáci ťažili z brejkov, po jednom nasledoval rohový kop, z ktorého domáci rozhodli o výsledku zápasu. R Sobola, 90. NEZBUDSKÁ LÚČKA: Hruška - Ľ. Kubo, Mrázik, M. Samec, Bielik, R. Kubo (65. Husárik), Tichý, Šipčiak, Krivko, Dugovič, V. Samec. DLHÉ POLE: Bohdan - R. Fuljer, Dvorák, Feranec, P. Fuljer, Adamík, Švec, Tornári, Beneš, Dzúrik, Pleško.

Višňové – Belá 2:0 (2:0), 17. a 35. Stromček jeden z 11 m. Za veľmi silného vetra začali domáci náporom. Vytvorili si viacero dobrých príležitostí, ktoré dokázal dvakrát premeniť Stromček. Hostia hrali na brejky, ale bez gólového efektu. V druhom polčase sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Hostia sa snažili zatlačiť domácich, ale podarilo sa im nastreliť iba brvno a tak sa zápas skončil 2:0. R Gašpierik, 100. VIŠNOVÉ: Majtaník - Vojtila, Husárik, Šimko, Šupej, Varinčiak, Gaško (89. Kubica), Franček, Strelička (84. Džanaj), Stromček, Valica. BELÁ: Franek - Vaščiak, Kubáň, Šmehýľ, Čepela, Boháč, A. Cabadaj, Šipčiak, Kuťa (72. J. Cabadaj), Vrábel (83. Franek), Hazda.

Kotešová – Zádubnie 2:0 (0:0), 55.a 65. F. Bujný jeden z 11m. V 1. Polčase videli prítomný diváci nezáživný futbal s takmer žiadnymi šancami. Hostia prišli s jednoznačným úmyslom nedostať gól a tomu podriadili aj taktiku. Hralo sa väčšinou pred šestnástkou hostí, kde si s prehusteným priestorom domáci nevedeli dať rady. Prvá priama strela na bránu hostí išla až v 43. min. Pretože hostia neukázali nič polčas sa skončil bezgólovou remízou. Do druhého polčasu nastúpili domáci Kotešovci s odhodlaním vsietiť gól. Zrýchli a spresnili rozohrávku, čo sa prejavilo už v 55. min, keď hostia zastavili prenikajúceho Polláka len za cenu faulu. Z pokutového kopu otvoril František Bujný skóre stretnutia. O 10. min neskôr tento istý hráč skóroval po druhýkrát, keď dorážal po strele Urbana. Domáci mali ešte v závere stretnutia príležitosti na skórovanie, ale svoje dobré príležitosti nevyužili. R Rybárik, 120. KOTEŠOVÁ: Magerčiak - Lacek Košík, Mikulík (65. Janec), B. Bujný, Urban (86. Václavík), F. Bujný, Galovič, Pollák, Hranica (46. Kendy). ZÁDUBNIE: Vanca - Hulín, Majerčík, Studník, Belanec Talafa, Sucháň (77. Mošták), Sýkora, Frátrik, Jankula, Pitel. Rajec –

Kotrčina Lúčka 1:0 (1:0), 15. Petráš. V 1. polčase bol svižný zápas, keď po nenápadnej akcií rozhodli o svojom víťazstve. V 2. polčase hostia ovládli hru potom, čo domáci odišli po kondičnej stránke. R Žiak, 150. RAJEC: Kmeť (85. Ja. Pekara) - Jakubes (75. Najman), Mazák, Šupka, Bujný, Jo. Pekara, Strhár (46. Eloga), Veselý, Petráš, Krajčoviech. KOTRČINÁ LÚČKA: Ďurina - ďurnek, Kačerík, Slúčik, Milo, Kuťka, Bielik, Mikolas, Pecko, Žabka, Martinček.

Bytčica – Závodie 2:3 (2:1), 4. Dietrych, 17. Baleja - 32. a 50. Šajnoha, 83. Stískala. Vyrovnaný zápas, v ktorom si domáci hneď úvode vytvorili dvojgólový náskok. Hostia využili zaváhania obrany domácich a dokázali tak zvíťaziť v Bytčici. R Krupík, 120. BYTČICA: Malík - Baleja (56. Dudoň), Paráč, Ľ. Zuziak, Keblušek, Hrehus, ĎSuriš, Dietrych, Ťažký, Repkovský (72. Šebík), M. Zuziak. ZÁVODIE: Trnka - Macek (63. Mara), Belko (68. Gajarský), Mišúr, Šoška, Gamboš, Bronček, Kučera, Hruboška, Šajnoha, Randík.

Rašov – Hlboké 5:0 (3:0), Kresáň 2, Michálek 2, S. Lacko. Domáci boli počas celého zápasu lepší čo sa odrazilo i na výsledku skóre. Gólman Hlbokého nemal práve najlepší deň. R Milo, 150. RAŠOV: Čupec - M. Kadáček, Prášek, Križňan, Michálek, Baláž, Gombár, Tretinár, M. LAcko, S. Lacko, Kresáň. HLBOKÉ: Zaduban - D. Konečný, Vršanský, S. Konečný, J. Hvorečný, Peter Adamov, R. Adamov, V. Konečný, Hoferica, Jozef Krajíček.

Autor: bm, ki